ZPRAVODAJSTVÍ

Pars opustily desítky lidí, další propouštění firma nechystá

14. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Více než stovka lidí se v uplynulých týdnech musela rozloučit s prací v šumperské společnosti Pars Nova, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. Další pokles počtu zaměstnanců firma neočekává.

 „Byl ukončen pracovní poměr převážně zaměstnancům ve zkušební době a některým pracovníkům, kteří měli pracovní smlouvu na dobrou určitou,“ uvedl mluvčí firmy Michal Tobrman. Vedle toho firmu opustila asi devadesátka agenturních pracovníků. „Příčinou je očekávaný nižší objem zakázek v roce 2017,“ vysvětlil Tobrman.

Budou znovu nabírat


Další propouštění v průběhu roku už vedení firmy nepředpokládá. Naopak, od podzimu by podle Tobrmana mělo dojít k novému náboru zaměstnanců. Firma totiž počítá s tím, že získá nové zakázky, pro které bude potřebovat více dělníků.
Největším odběratelem Parsu jsou České dráhy, pro které podnik opravuje a modernizuje kolejová vozidla. V posledních letech získal i několik významných zahraničních zakázek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2017 11:05
Titulek: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
ŠKODA TRANSPORTATION a.s. má utajené vlastníky , tedy problém u zakázek kde má podíl stát. Na draze jezdí jen málo nestátních dopravců, u tramvají je tomu podobně, neb dop. podniky jsou vesměs taky obecní nebo z účastí státu. A tlačit dnes na stát , při dnešní přezaměstnanosti aby dráha dala zakázky je volovina. Spíš se dá očekávat prodej Parss a ted se zbavuje pasiv.
Reagovat
Datum: 16.2.2017 11:12
Titulek: Re: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.