ZPRAVODAJSTVÍ

Pars opustily desítky lidí, další propouštění firma nechystá

14. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Více než stovka lidí se v uplynulých týdnech musela rozloučit s prací v šumperské společnosti Pars Nova, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. Další pokles počtu zaměstnanců firma neočekává.

 „Byl ukončen pracovní poměr převážně zaměstnancům ve zkušební době a některým pracovníkům, kteří měli pracovní smlouvu na dobrou určitou,“ uvedl mluvčí firmy Michal Tobrman. Vedle toho firmu opustila asi devadesátka agenturních pracovníků. „Příčinou je očekávaný nižší objem zakázek v roce 2017,“ vysvětlil Tobrman.

Budou znovu nabírat


Další propouštění v průběhu roku už vedení firmy nepředpokládá. Naopak, od podzimu by podle Tobrmana mělo dojít k novému náboru zaměstnanců. Firma totiž počítá s tím, že získá nové zakázky, pro které bude potřebovat více dělníků.
Největším odběratelem Parsu jsou České dráhy, pro které podnik opravuje a modernizuje kolejová vozidla. V posledních letech získal i několik významných zahraničních zakázek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2017 11:05
Titulek: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
12
ŠKODA TRANSPORTATION a.s. má utajené vlastníky , tedy problém u zakázek kde má podíl stát. Na draze jezdí jen málo nestátních dopravců, u tramvají je tomu podobně, neb dop. podniky jsou vesměs taky obecní nebo z účastí státu. A tlačit dnes na stát , při dnešní přezaměstnanosti aby dráha dala zakázky je volovina. Spíš se dá očekávat prodej Parss a ted se zbavuje pasiv.
Reagovat
Datum: 16.2.2017 11:12
Titulek: Re: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
16
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).