ZPRAVODAJSTVÍ

Pars opustily desítky lidí, další propouštění firma nechystá

14. února 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Více než stovka lidí se v uplynulých týdnech musela rozloučit s prací v šumperské společnosti Pars Nova, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. Další pokles počtu zaměstnanců firma neočekává.

 „Byl ukončen pracovní poměr převážně zaměstnancům ve zkušební době a některým pracovníkům, kteří měli pracovní smlouvu na dobrou určitou,“ uvedl mluvčí firmy Michal Tobrman. Vedle toho firmu opustila asi devadesátka agenturních pracovníků. „Příčinou je očekávaný nižší objem zakázek v roce 2017,“ vysvětlil Tobrman.

Budou znovu nabírat


Další propouštění v průběhu roku už vedení firmy nepředpokládá. Naopak, od podzimu by podle Tobrmana mělo dojít k novému náboru zaměstnanců. Firma totiž počítá s tím, že získá nové zakázky, pro které bude potřebovat více dělníků.
Největším odběratelem Parsu jsou České dráhy, pro které podnik opravuje a modernizuje kolejová vozidla. V posledních letech získal i několik významných zahraničních zakázek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2017 11:05
Titulek: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
12
ŠKODA TRANSPORTATION a.s. má utajené vlastníky , tedy problém u zakázek kde má podíl stát. Na draze jezdí jen málo nestátních dopravců, u tramvají je tomu podobně, neb dop. podniky jsou vesměs taky obecní nebo z účastí státu. A tlačit dnes na stát , při dnešní přezaměstnanosti aby dráha dala zakázky je volovina. Spíš se dá očekávat prodej Parss a ted se zbavuje pasiv.
Reagovat
Datum: 16.2.2017 11:12
Titulek: Re: Asi se budou muset s výrobou orientovat jinm
Autor: Jan
16
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).