ZPRÁVY

Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance

9. března 2015, 22:00, jak
Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance Šumperk - Dobrá zpráva nejen pro Šumperk, ale i pro celý region. Šumperská firma Pars nova vyhrála zakázku na modernizaci třiadevadesáti vagónů pro České dráhy. Investice za zhruba jednu miliardu korun zajistí Parsu práci na déle než jeden rok a podnik díky tomu plánuje přibírat nové zaměstnance.

 „Zájem bude především o řemeslnické profese, jako jsou lakýrníci, svářeči a podobně,“ vysvětluje mluvčí Parsu Jana Kaněvová. Firma má během dalších čtrnácti měsíců opravit desítky vagónů, které dříve sloužily na tratích v Rakousku. Zásadní přínos bude hlavně v jejich modernizaci. „Nově do nich bude osazen audiovizuální informační systém, wi-fi připojení, všechny jednotky budou klimatizovány,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Úspěch v mezinárodní konkurenci


O opravu a modernizaci vagónů se kromě šumperského Parsu ucházely také firmy z Polska a Slovenska. Pars zabodoval hlavně díky mnohaleté zkušenosti s modernizacemi kolejových vozidel. „Vloni se nám podařilo uzavřít několik významných kontraktů. Proto jsem potěšen, že na ně můžeme úspěšně navázat i letos. Nově uzavřené zakázky potvrzují, že jsou naši zákazníci spokojeni,“ dodává generální ředitel Pars nova Michal Kurtinec.


Foto: jak

Zaměstnanci šumperského Parsu se o práci zatím obávat nemusí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.3.2015 17:11
Titulek: pozor, změna!
Autor: Dušan Masár
65
136
Už jen Škoda, ode dneška je název Pars minulostí.
Reagovat
Datum: 10.3.2015 18:55
Titulek: práce bude
Autor: aNONYM
83
Práce v Parsu je jedna z nejjistějších v republice. Mateřské firmě Škoda Transportation, kam mimochodem míří i úspěšný šéf Parsu Tomáš Ignačák, se totiž podařilo vyrobit mimořádně nekvalitní tramvaje pro Prahu. Bude věru co opravovat.
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:02
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
73
A na to jsi přišel kde???
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:28
Titulek: Re: práce bude
Autor: aNONYM
61
Na co?
Reagovat
Datum: 12.3.2015 16:56
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
73
na tu nekvalitní práci,nějak moc o tom víš!Nedělal jsi na tom aNONYME??
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).