ZPRÁVY

Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance

9. března 2015, 22:00, jak
Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance Šumperk - Dobrá zpráva nejen pro Šumperk, ale i pro celý region. Šumperská firma Pars nova vyhrála zakázku na modernizaci třiadevadesáti vagónů pro České dráhy. Investice za zhruba jednu miliardu korun zajistí Parsu práci na déle než jeden rok a podnik díky tomu plánuje přibírat nové zaměstnance.

 „Zájem bude především o řemeslnické profese, jako jsou lakýrníci, svářeči a podobně,“ vysvětluje mluvčí Parsu Jana Kaněvová. Firma má během dalších čtrnácti měsíců opravit desítky vagónů, které dříve sloužily na tratích v Rakousku. Zásadní přínos bude hlavně v jejich modernizaci. „Nově do nich bude osazen audiovizuální informační systém, wi-fi připojení, všechny jednotky budou klimatizovány,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Úspěch v mezinárodní konkurenci


O opravu a modernizaci vagónů se kromě šumperského Parsu ucházely také firmy z Polska a Slovenska. Pars zabodoval hlavně díky mnohaleté zkušenosti s modernizacemi kolejových vozidel. „Vloni se nám podařilo uzavřít několik významných kontraktů. Proto jsem potěšen, že na ně můžeme úspěšně navázat i letos. Nově uzavřené zakázky potvrzují, že jsou naši zákazníci spokojeni,“ dodává generální ředitel Pars nova Michal Kurtinec.


Foto: jak

Zaměstnanci šumperského Parsu se o práci zatím obávat nemusí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.3.2015 17:11
Titulek: pozor, změna!
Autor: Dušan Masár
62
127
Už jen Škoda, ode dneška je název Pars minulostí.
Reagovat
Datum: 10.3.2015 18:55
Titulek: práce bude
Autor: aNONYM
79
Práce v Parsu je jedna z nejjistějších v republice. Mateřské firmě Škoda Transportation, kam mimochodem míří i úspěšný šéf Parsu Tomáš Ignačák, se totiž podařilo vyrobit mimořádně nekvalitní tramvaje pro Prahu. Bude věru co opravovat.
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:02
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
67
A na to jsi přišel kde???
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:28
Titulek: Re: práce bude
Autor: aNONYM
53
Na co?
Reagovat
Datum: 12.3.2015 16:56
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
65
na tu nekvalitní práci,nějak moc o tom víš!Nedělal jsi na tom aNONYME??
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.