ZPRÁVY

Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance

9. března 2015, 22:00, jak
Pars má novou zakázku, bude přibírat zaměstnance Šumperk - Dobrá zpráva nejen pro Šumperk, ale i pro celý region. Šumperská firma Pars nova vyhrála zakázku na modernizaci třiadevadesáti vagónů pro České dráhy. Investice za zhruba jednu miliardu korun zajistí Parsu práci na déle než jeden rok a podnik díky tomu plánuje přibírat nové zaměstnance.

 „Zájem bude především o řemeslnické profese, jako jsou lakýrníci, svářeči a podobně,“ vysvětluje mluvčí Parsu Jana Kaněvová. Firma má během dalších čtrnácti měsíců opravit desítky vagónů, které dříve sloužily na tratích v Rakousku. Zásadní přínos bude hlavně v jejich modernizaci. „Nově do nich bude osazen audiovizuální informační systém, wi-fi připojení, všechny jednotky budou klimatizovány,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský.

Úspěch v mezinárodní konkurenci


O opravu a modernizaci vagónů se kromě šumperského Parsu ucházely také firmy z Polska a Slovenska. Pars zabodoval hlavně díky mnohaleté zkušenosti s modernizacemi kolejových vozidel. „Vloni se nám podařilo uzavřít několik významných kontraktů. Proto jsem potěšen, že na ně můžeme úspěšně navázat i letos. Nově uzavřené zakázky potvrzují, že jsou naši zákazníci spokojeni,“ dodává generální ředitel Pars nova Michal Kurtinec.


Foto: jak

Zaměstnanci šumperského Parsu se o práci zatím obávat nemusí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.3.2015 17:11
Titulek: pozor, změna!
Autor: Dušan Masár
46
Už jen Škoda, ode dneška je název Pars minulostí.
Reagovat
Datum: 10.3.2015 18:55
Titulek: práce bude
Autor: aNONYM
61
Práce v Parsu je jedna z nejjistějších v republice. Mateřské firmě Škoda Transportation, kam mimochodem míří i úspěšný šéf Parsu Tomáš Ignačák, se totiž podařilo vyrobit mimořádně nekvalitní tramvaje pro Prahu. Bude věru co opravovat.
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:02
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
52
A na to jsi přišel kde???
Reagovat
Datum: 11.3.2015 18:28
Titulek: Re: práce bude
Autor: aNONYM
33
Na co?
Reagovat
Datum: 12.3.2015 16:56
Titulek: Re: práce bude
Autor: funas1
44
na tu nekvalitní práci,nějak moc o tom víš!Nedělal jsi na tom aNONYME??
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).