ZPRÁVY

Parkovací dům postaví radnice ještě do konce roku

9. září 2014, 09:02, bum
Parkovací dům postaví radnice ještě do konce roku Šumperk - Už od srpna se u panelového sídliště v Temenici prohání těžká stavební technika. Do konce roku by tu měl vyrůst první parkovací dům v Šumperku.

 „V současné době se provádí zemní práce pro založení objektu parkovacího domu, je provedena štětovnicová opěrná zeď a byly zahájeny práce na opravách chodníků v ulici Finská,“ popisuje stav projektu Oto Sedlář, vedoucí oddělení investic šumperského městského úřadu.

Radnice parkovací dům za téměř 22 miliónů určený především pro obyvatele Finské ulice plánovala už delší dobu. Nedostatek parkovacích míst je v této části města opravdu velkým problémem zejména v odpoledních hodinách, kdy se lidé vrací domů z práce.

Dvoupodlažní budova s kapacitou 106 míst, která vyroste u budovy zdravotního střediska, využije terénní nerovnosti. První patro bude přístupné z Finské ulice, do přízemí se bude vjíždět z Temenické.


Foto: dus

Parkovací dům by na tomto místě měl vyrůst už tento rok.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.9.2014 10:59
Titulek: Parkovací dům
Autor: Free
202
176
Ráj pro zloděje :-)
Reagovat
Datum: 9.9.2014 16:45
Titulek: Re: Parkovací dům
Autor: Anonym
149
229
Proč mají daňoví poplatníci (rozpočet města Šumperka) platit 22 milionů na luxus - parkovací dům a snad dokonce daňoví poplatníci mají hradit i náklady na provoz parkovacího domu?! Proč si výstavbu a provoz nezaplatí společenství vlasrníků bytových jednotek, kteří tam chtějí parkovat? Nebo soukromník?
Reagovat
Datum: 21.9.2014 09:38
Titulek: Re: Parkovací dům
Autor: Julinek
194
174
Je tržní hospodářství. Chceš služby, chceš parkovat? ZAPLAŤ.
Reagovat
Datum: 9.9.2014 16:47
Titulek: Pelhřimov má už druhý parkovací dům stavěný soukromníkem
Autor: Anonym
188
186
Pelhřimov – Klíče od garáží ve dvoupodlažním parkovacím domě na konci Dolnokubínské ulice v pátek soukromý investor předává jednotlivým majitelům.
Zájem je velký, z kapacity 56 aut už zbývá jen pár volných míst. Město si od projektu slibuje, že ulehčí parkování obyvatelům přilehlého sídliště, kteří navíc často auta nechávají stát na chodnících a na trávě. Scénář je stejný jako u prvního parkovacího domu u myčky naproti Kauflandu: Investor se zaváže 99 let platit nájem za městský pozemek, parkovací dům postaví a prodá garáže vlastníkům.
„Je to stejný princip jako byty v paneláku. Majitelé garáží si založí společenství vlastníků se správcem, který se bude starat o společné prostory a účetnictví. Z fondu oprav budou hradit případná poškození. Do vzniku společenství budeme správcem my,“ vysvětlila Eliška Váchová, jednatelka firmy INBA, která už výběrové řízení na první parkovací dům v Pelhřimově vyhrála. Podle Váchové stálo vybudování domu 10 milionů korun. Zájemci za garáž 2,9 krát 5,5 metru zaplatí 235 tisíc s DPH a do fondu si zatím budou přispívat asi 1 660 Kč ročně.
Každý vlastník dostane čip s dálkovým ovládáním hlavních vrat, polovina z nich si připlatila i za elektrické ovládání svých boxů. Každý box má vlastní elektrickou přípojku s měřičem a lze v něm provádět i drobné opravy aut. Někteří lidé kritizovali radnici, že nechá vydělat soukromníka, přitom by stačilo vybudovat jednoduché nezastřešené parkoviště. Radnice jim odpovídala tak, že do dvoupatrového domu se na stejnou plochu vejde dvakrát tolik aut.
http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20111201parkovaci-dum.html
Reagovat
Datum: 9.9.2014 17:08
Titulek: Projektant parkovacího domu Finská ulice je:
Autor: Jánabráchismus
198
170
CEKR CZ s.r.o., majitel Luděk Cekr, bratr šumperského zastupitele Luboše Cekra (hnutí Nezávislá volba starosty Brože). Radní v Šumperku vybírali projektantskou firmu CEKR CZ jako zhotovitele zadávací a projektové dokumentace a studií u spousty projektů v Šumperku. Protože se jedná o podlimitní zakázky, rozhoduje většinou o projektantovi přímo Rada. Luděk Cekr tak projektoval například kruháč Lidická x Československé armády, cyklostezka Šumperk Nový Malín (stála neuvěřitelných 40 milionů korun), cyklostezka Šumperk Dolní Studénky (letos), revitalizace ulic Kozinovy, Terezínské a Puškinovy (letos), parkovací dům Finská (letos), revitalizace ulice J. z Poděbrad (2010), regenerace sídliště Prievidská, rekonstrukce ulic Okružní a Ztracená, rekonstrukce ulice Temenická a další. Myslíte, že je správné volit na radnici osoby, které si z rozpočtu Šumperka a městských podniků udělali penězovod pro své příbuzné?!
Reagovat
Datum: 11.9.2014 04:41
Titulek: Re: Projektant parkovacího domu Finská ulice je:
Autor: Gajdoštín Martin
196
172
Máte snad pocit, že odvedl nekvalitní práci. Ale uznávám, že bylo nespravedlivé, že neoslovili o vypracování projektu i Vás.
Reagovat
Datum: 11.9.2014 07:34
Titulek: Parkovací dům
Autor: Zatloukalová
157
187
Je vidět, že sem píší lidé, kteří nebydlí na Finské ulici. Proč by měli platit za něco, co mají jiní běžně u svých paneláků. To jest dostatek parkovacího místa. (podotýkám, že já na Finské ulici nebydlím).
Reagovat
Datum: 11.9.2014 20:37
Titulek: Re: Milá pani,
Autor: mara
206
161
chcete garáž zaplaťte 200 tisíc jako každej, mně taky nikdo nedal garáž zadarmo.
Reagovat
Datum: 11.9.2014 15:56
Titulek: JE TO DO NEBE VOLAJÍCÍ
Autor: obyvatelka ul.Prievidzské
180
204
Je to do nebe volající. Bydlím na ul. Prievidzské už 35 let a taky večer nemám kde zaparkovat. A nikdo mě tu nic nepostaví. Proč tedy na Finské? Tak se staví dům, místo aby se udělalo obyčejné parkoviště. A my na naší ulici nemáme ani pořádný chodník. Chodníky jsou tu od začátku stejné a nedá se po nich chodit ani když je sucho, natož když zaprší. To máte z kostek bláto až na hlavě. Zřejmě nikdo z radnice na naší ulici nebydlí. Pan starosta by se jednou mohl jít podívat i do ulic a projít se. Možná by se hodně divil.
Reagovat
Datum: 13.9.2014 10:59
Titulek: Re: JE TO DO NEBE VOLAJÍCÍ
Autor: Finak
181
147
Milá paní, uvědomte si že parkovací dům bude mít kapacitu 106 míst, ale zároveň minimálně o 100 parkovacích míst v okolí ul. Finské se příjde. Jo a chodníky v četně údržby to je větší tragedie než na ul. Prievidzské. Zájem zastupitelů a firem provádějící úklid o kvalitu provedených prací- žádný! Takže Temenické "SOHO"
Reagovat
Datum: 12.9.2014 12:48
Titulek: Finska
Autor: Zdenek
139
191
Ma byt 106 mist ale co ty mista ktera uz nebudou kvuli stavbe takze v konecne fazi to bude na stejno.Temenice,vadalove a fetaci,jakpak se to bude resit?Ja si dam auto na strechu do lu urcite asi ne.Z
Reagovat
Datum: 19.9.2014 23:30
Titulek: U nás je bezdomovců jak krys
Autor: mára
174
195
Za 22 milionů by se dalo postavit 22 sociálních bytů.
Každou chvíli se najde nějakej mrtvej bezdomovec v křoví, ve spacáku v lese Pod Senovou, mimino v potoce v malíně, holt katolík Brož má jiné priority než lidi...............
Reagovat
Datum: 23.9.2014 13:05
Titulek: Tleskám.
Autor: rora
187
154
Parkovací místa na ul. Finská jsou určitě zapotřebí, už z důvodu zdravotního střediska, které se tu nachází a dalších obchodů a služeb. Ale kolik vlastně míst přibyde? Asi padesát jich zrušili, takže ve výsledku nic moc. Ale díky i za tyto nová místa. Ruku v ruce jdou i opravy chodníků a to je super. Radnici tleskám a co tu ještě chybí, tak zde není žádné dětské hřiště a to je na takové sídliště, kde je spousta dětí dost smutné.
Reagovat
Datum: 9.10.2014 10:23
Titulek: Šok!
Autor: rora2
171
169
Tak jsem konečně viděla plán, jak by měl parkovací dům vypadat a místa kolem něj. Jsem v šoku, přibyde vůbec nějaké? Zrušili jich více, než jsem původně myslela! Jen byla místa přesunuta do park. domu. Kdyby udělali klasická park. stání a nerušili stávající místa, udělali by lépe!! Kdo toto schválil?
Reagovat
Datum: 28.1.2015 14:29
Titulek: Bez titulku
Autor: rora2
180
150
Nakonec to dopadlo lépe, než jsem čekala. Parkovacích míst je tu dostatek a ani pozdě večer místo na zaparkovaní nehledáme, palec nahoru!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).