SPORT

Parádní zvládnutý šampionát = dvě zlaté, jedna stříbrná!

13. září 2017, 15:00, Petr Fišer, Barbora Ryčovská
Parádní zvládnutý šampionát = dvě zlaté, jedna stříbrná! Olomouc - S velkou úspěšností proskákali oblastním mistrovstvím severní Moravy zástupci třeštinské stáje Horses Háj. Každý z nich dokázal vybojovat medaili. Výsledky obou kol se sčítaly a dvojice s nejnižším počtem trestných bodů se mohly radovat z prvenství. Mladí jezdci a ženy startovali na výšce 120 centimetrů, senioři závodili na parkurech o deset centimetrů vyšších.

 V kategorii od devatenácti do jedenadvaceti roků se představila teprve šestnáctiletá Kateřina Křížková s Kamelotem. Talentovaná naděje, která svým věkem spadá do nižších juniorských soutěží, si s prvním kolem poradila výborně a dokončila ho s pouhou jednou chybou. Protože bez zaváhání absolvovaly parkur jen dvě sokyně, postoupila ze třetího místa.
Ve druhém dějství byla naprosto bezchybná a v součtu se čtyřmi trestnými body se vyrovnala trojici největších soupeřek. Na řadu muselo přijít rozeskakování, tedy ještě jeden kratší a vyšší parkur, jehož výsledek je rozhodující. Křížková zaváhala na jedné překážce a nakonec jí v Olomouci připadl titul vicemistryně.
Mezi ženami na ni chtěla navázat Lenka Vachutková, která sedlala hned dva koně. S Dárkem a Kornetem si náramně vyhověla a s famózní nulou na kontě byla naprosto precizní. Krok s ní dokázala držet pouze Wanda Harnolová. Ve vzájemném souboji o zlatý triumf sice Vachutková poprvé pochybila, ale dlouho ji to mrzet nemuselo. Pád Harnolové o chvíli později z ní automaticky udělal novou šampiónku!
Také Ladislav Vachutka zvládl úvodní soupeření v sedle Vanilly Rose-H bez trestných bodů, a to spolu s dalšími devíti dvojicemi. Jelikož uměl patřičně prodat výtečnou formu i ve druhém pokračování, týkaly se ho boje o nejvyšší příčky. V rozeskakování, do nějž se kromě něj zapojili čtyři konkurenti, se divákům ukázal jako poslední. Měl tak dobrou výchozí pozici, neboť znal „vysvědčení“ předchozích jezdců. V tu chvíli vedla jeho tréninková kolegyně Kateřina Kubrická, která jako jediná dokončila zkrácený parkur bez sebemenšího bodového trestu. Vachutka sebral hozenou rukavici stylem zaslouženého mistra. Nejenže nechal v původním stavu všechny překážkové výzvy, ale jako bonus přidal nejrychlejší čas. Suma sumárum – druhý zlatý úspěch v rámci severomoravské oblasti pro stáj z Třeštiny, která navazuje na bývalý jezdecký oddíl v Dubicku.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.