ZPRÁVY

Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců

10. září 2012, 00:00, ar
Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců Okres – Dny Evropského kulturního dědictví přilákaly o uplynulém víkendu davy lidí. Bezplatný vstup nabízela většina památek po celém okrese a jako bonus přidala i prohlídku míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.

„Vyšplhal jsem až do klášterní věže ke zvonu. Je to sice spousta schodů, ale rozhodně stojí zato zajít se na půdu podívat. Kromě zvonu mě nadchla samotná střešní konstrukce, která je i po staletích v dobrém stavu,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků Klášterního kostela v Šumperku. Kromě půdy mohli návštěvníci prozkoumat třeba místní kryptu nebo prostory varhan. V sobotu navíc ozvláštnil atmosféru kláštera houslový koncert, který těžil hlavně z dokonalé akustiky kostela. Bezplatný vstup nabízelo například i Muzeum silnic v sousedních Vikýřovicích, lidé nevynechali ani radniční věž v Šumperku, na jejímž ochozu nebylo místy k hnutí. Atraktivní program nabízely o uplynulém víkendu také památky v Zábřehu a v Mohelnici.

Velký zájem veřejnosti o bezplatnou prohlídku památek s sebou nesl i negativní jevy. Jako nejnepříjemnější se jevily dlouhé fronty, které místy lidé odmítli vystát a raději odešli. „Těšila jsem se na čarodějnickou expozici, ale po nekonečném čekání u stanoviště průvodců jsem zklamaně odešla,“ popsala nepříjemnou zkušenost pětatřicetiletá Kamila Divišová ze Šumperka.foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).