ZPRÁVY

Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců

10. září 2012, 00:00, ar
Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců Okres – Dny Evropského kulturního dědictví přilákaly o uplynulém víkendu davy lidí. Bezplatný vstup nabízela většina památek po celém okrese a jako bonus přidala i prohlídku míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.

„Vyšplhal jsem až do klášterní věže ke zvonu. Je to sice spousta schodů, ale rozhodně stojí zato zajít se na půdu podívat. Kromě zvonu mě nadchla samotná střešní konstrukce, která je i po staletích v dobrém stavu,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků Klášterního kostela v Šumperku. Kromě půdy mohli návštěvníci prozkoumat třeba místní kryptu nebo prostory varhan. V sobotu navíc ozvláštnil atmosféru kláštera houslový koncert, který těžil hlavně z dokonalé akustiky kostela. Bezplatný vstup nabízelo například i Muzeum silnic v sousedních Vikýřovicích, lidé nevynechali ani radniční věž v Šumperku, na jejímž ochozu nebylo místy k hnutí. Atraktivní program nabízely o uplynulém víkendu také památky v Zábřehu a v Mohelnici.

Velký zájem veřejnosti o bezplatnou prohlídku památek s sebou nesl i negativní jevy. Jako nejnepříjemnější se jevily dlouhé fronty, které místy lidé odmítli vystát a raději odešli. „Těšila jsem se na čarodějnickou expozici, ale po nekonečném čekání u stanoviště průvodců jsem zklamaně odešla,“ popsala nepříjemnou zkušenost pětatřicetiletá Kamila Divišová ze Šumperka.foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).