ZPRÁVY

Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců

10. září 2012, 00:00, ar
Památky zadarmo přilákaly zástupy zvědavců Okres – Dny Evropského kulturního dědictví přilákaly o uplynulém víkendu davy lidí. Bezplatný vstup nabízela většina památek po celém okrese a jako bonus přidala i prohlídku míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.

„Vyšplhal jsem až do klášterní věže ke zvonu. Je to sice spousta schodů, ale rozhodně stojí zato zajít se na půdu podívat. Kromě zvonu mě nadchla samotná střešní konstrukce, která je i po staletích v dobrém stavu,“ pochvaloval si jeden z návštěvníků Klášterního kostela v Šumperku. Kromě půdy mohli návštěvníci prozkoumat třeba místní kryptu nebo prostory varhan. V sobotu navíc ozvláštnil atmosféru kláštera houslový koncert, který těžil hlavně z dokonalé akustiky kostela. Bezplatný vstup nabízelo například i Muzeum silnic v sousedních Vikýřovicích, lidé nevynechali ani radniční věž v Šumperku, na jejímž ochozu nebylo místy k hnutí. Atraktivní program nabízely o uplynulém víkendu také památky v Zábřehu a v Mohelnici.

Velký zájem veřejnosti o bezplatnou prohlídku památek s sebou nesl i negativní jevy. Jako nejnepříjemnější se jevily dlouhé fronty, které místy lidé odmítli vystát a raději odešli. „Těšila jsem se na čarodějnickou expozici, ale po nekonečném čekání u stanoviště průvodců jsem zklamaně odešla,“ popsala nepříjemnou zkušenost pětatřicetiletá Kamila Divišová ze Šumperka.foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).