KULTURA

Overdrive - Loučná rocks

29. října 2008, 15:54, Martina Krystková
Overdrive - Loučná rocks Overdrive je mladá začínající kapela z Loučné, a i když se dali dohromady již před čtyřmi roky v zimě, svou první placku zatím jen chystají. Hrají - dá se říci - rock a jejich vznik provázelo tolik změn a zmatků, že vše musel odborně vysvětlit baskytarista Filip Chytka.

"Jo, v kapele se vystřídalo několik členů - kytarista a 3 zpěváci. Vše vzniklo tak, že si bubeník koupil paličky, zalíbilo se mu to, a tak mu na výslovné přání jeho otec koupil první bicí. Já měl za úkol sehnat si basu, našli jsme kámoše s kytarou a chyběl už jen zpěv. Bývalá spolužačka Hana Klimešová chodila 9 let do sboru, takže jsme ji oslovili také. Nejprve jsme hráli jen převzaté skladby, hlavně ty rockové. Po našem prvním koncertu v Losinách, který byl natočen na DVD, jsme usoudili, že Hanka není to pravé ořechové. Tak se k nám dostala Adéla. Ani to nevyšlo, jelikož pro ni bylo náročné dojíždět až z Hanušovic. V H-Clubu jsme poznali zpěváka Vojtu Šlemra ze Secondhand Husband a přebrali jsme jim ho. (smích) Měl skvělý hlas, odehrálo se pár koncertů, ale neměl k naší hudbě tak blízko, takže nás bohužel opustil. Bylo to složité období, nedokázali jsme ve vlastních skladbách dát dohromady 2 kytary, takže musel jít i Martin Švestka. V současnosti je to lepší a naše sestava je konečně stálá. Jan „Jelen“ Sládek- kytara, Martin Sanetřík- bicí, nová pěvecká posila Katka Vágnerová, no, a já na basu.
"

To bylo vyčerpávající. Podařilo se vám tedy dát dohromady nějaký vlastní materiál?
Máme asi 4 skladby a 2 rozpracované. Času není mnoho, ale i tak se snažíme o nahrání našeho prvního alba.

Kde vás můžeme vidět do budoucna?
V listopadu budeme hrát v Jeseníku a v lednu příštího roku budeme na plese Obchodní akademie Šumperk. To by se mohlo vydařit, dost se na to těšíme.

Kde nejčastěji koncertujete?
Určitě na domácí půdě v Loučné nad Desnou a ve Velkých Losinách. Jinak také v Šumperku, Jeseníku či Supíkovicích. Když se najdou další místa, bude to jedině dobré.

Co podnikáte s kapelou právě teď?
Hlavně pracujeme na nových písničkách, chceme album stihnout do jara. Kytarista Jelen má dost nových nápadů, takže se často scházíme v naší sklepní zkušebně. Máme teď novou aparaturu hlavně díky sponzorovi- manažerovi Jiřímu Fojtíkovi, ten nám dost pomáhá.

A co vaši idolové? Máte nějaké?
Určitě! Převážně  kapely jako Red Hot Chilly Peppers, Metallica, Guano Apes a Gun’s’Roses. Ono jich asi bude víc, ale na tomto se shodujeme.
 


Zleva: Jan „Jelen“ Sládek, Martin Sanetřík, Katka Vágnerová a Filip Chytka


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.10.2008 11:01
Titulek: Bez titulku
Autor: petr kopp
85
to si děláte prdel ne píšete o nějaké kapele z loučné kteří nic nedokázali a ještě k tomu že jsou mladí ????????? co? místo toho aby ste psali o kapelách které něco dokázali.třeba jako koblížci jejich věkový ¨prumě asi tak 15 let mají převážně svoje písničky vyhrávají soutěže v praze a maj koncerty po celý čr už 2x postoupili v soutěži skutečná liga a vy tu píšete o nějakých lamách to fakt nechápu www.bandzone.cz/koblizci
Reagovat
Datum: 30.10.2008 13:01
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Wendee
83
Pise o ni asi proto, ze chce tuhle kapelu predstavit. Kazdej ma sanci.
Reagovat
Datum: 30.10.2008 18:29
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: H8me
107
tak nejak ...
Reagovat
Datum: 19.12.2008 19:11
Titulek: overdrive
Autor: samum
78
123
Myslím, že není správné soudit kapelu, dokud si ji neposlechnete: http://bandzone.cz/overdrive
Je potřeba říci, že kapela začala hrát před 4mi lety, ale teprve teď to po všech těch změnách rozjíždí a dá se od ní spoustu očekávat.
Reagovat
Datum: 19.12.2008 20:00
Titulek: Bez titulku
Autor: jarda17
48
122
mě se tahle skupina líbí.Viděl sem je hrát v jeseníku a byli fakt dost dobří.Podle mě má každej šanci se nějak prosadit a tahle skupina tu šanci má.koblížky neznám ale myslim že už podle toho názvu to budou nějací pubertáci kteří ani neví co hrajou.ale nebudu je soudit..poslechnu si je někde....jinak přeju skupině overdrive at udělají díru do světa
Reagovat
Datum: 23.2.2011 14:23
Titulek: Bez titulku
Autor: Jana
49
Overdrive jsem slyšela už několikrát a držím ji pěsti. Když se mohli prosadil O5 a Radeček, tak tihle jim natrhnou pr...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.