SPORT

Zábřežtí otužilci na Štěpána v Praze

3. ledna 2011, 00:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Zábřeh/Praha - Tradičního a nejslavnějšího závodu otužilců, konaného 26. prosince v Praze již od roku 1923 (pod názvem Memoriál Alfreda Nikodéma – na počest zakladatele této tradice), se letos zúčastnilo celkem 182 plavců z České republiky, Slovenska a Polska, mezi nimi také dva členové Plaveckého klubu Zábřeh - Milan Štencl a Denisa Haltmarová.
Účastníci se letos museli potýkat nejen s teplotou vzduchu pod bodem mrazu -6°C a teplotou vody 2,5°C, ale také s neobvykle silným proudem téměř 260 m3/s, který zapříčinilo tání sněhu v předchozích dnech. V tvrdých podmínkách si pro vítězství na nejdelší 750m trati doplaval Milan Štencl s téměř minutovým náskokem na druhého Václava Miholu z Brna. Celkově třetí a první mezi ženami proplavala cílem Denisa Haltmarová. O obtížnosti letošního ročníku svědčí také fakt, že šest plavců tento závod nedokončilo a řada dalších na místě zvolila raději méně náročnou 300m trať.

Svými výkony tak plavci ze Zábřehu navázali na předchozí výborné výsledky v rámci probíhající sezony seriálu závodů Českého poháru v zimním plavání. Z dosavadních deseti uskutečněných závodů se vítězství z nejobtížnějších tratí pětkrát stěhovalo do Zábřehu (3x Milan Štencl; 2x Denisa Haltmarová). Denisa Haltmarová je také ve své premiérové sezoně Českého poháru v kategorii dospělých s velkým náskokem na prvním místě průběžného pořadí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.