SPORT

Zábřežtí otužilci na Štěpána v Praze

3. ledna 2011, 00:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Zábřeh/Praha - Tradičního a nejslavnějšího závodu otužilců, konaného 26. prosince v Praze již od roku 1923 (pod názvem Memoriál Alfreda Nikodéma – na počest zakladatele této tradice), se letos zúčastnilo celkem 182 plavců z České republiky, Slovenska a Polska, mezi nimi také dva členové Plaveckého klubu Zábřeh - Milan Štencl a Denisa Haltmarová.
Účastníci se letos museli potýkat nejen s teplotou vzduchu pod bodem mrazu -6°C a teplotou vody 2,5°C, ale také s neobvykle silným proudem téměř 260 m3/s, který zapříčinilo tání sněhu v předchozích dnech. V tvrdých podmínkách si pro vítězství na nejdelší 750m trati doplaval Milan Štencl s téměř minutovým náskokem na druhého Václava Miholu z Brna. Celkově třetí a první mezi ženami proplavala cílem Denisa Haltmarová. O obtížnosti letošního ročníku svědčí také fakt, že šest plavců tento závod nedokončilo a řada dalších na místě zvolila raději méně náročnou 300m trať.

Svými výkony tak plavci ze Zábřehu navázali na předchozí výborné výsledky v rámci probíhající sezony seriálu závodů Českého poháru v zimním plavání. Z dosavadních deseti uskutečněných závodů se vítězství z nejobtížnějších tratí pětkrát stěhovalo do Zábřehu (3x Milan Štencl; 2x Denisa Haltmarová). Denisa Haltmarová je také ve své premiérové sezoně Českého poháru v kategorii dospělých s velkým náskokem na prvním místě průběžného pořadí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.