SPORT

Zábřežtí otužilci na Štěpána v Praze

3. ledna 2011, 00:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Zábřeh/Praha - Tradičního a nejslavnějšího závodu otužilců, konaného 26. prosince v Praze již od roku 1923 (pod názvem Memoriál Alfreda Nikodéma – na počest zakladatele této tradice), se letos zúčastnilo celkem 182 plavců z České republiky, Slovenska a Polska, mezi nimi také dva členové Plaveckého klubu Zábřeh - Milan Štencl a Denisa Haltmarová.
Účastníci se letos museli potýkat nejen s teplotou vzduchu pod bodem mrazu -6°C a teplotou vody 2,5°C, ale také s neobvykle silným proudem téměř 260 m3/s, který zapříčinilo tání sněhu v předchozích dnech. V tvrdých podmínkách si pro vítězství na nejdelší 750m trati doplaval Milan Štencl s téměř minutovým náskokem na druhého Václava Miholu z Brna. Celkově třetí a první mezi ženami proplavala cílem Denisa Haltmarová. O obtížnosti letošního ročníku svědčí také fakt, že šest plavců tento závod nedokončilo a řada dalších na místě zvolila raději méně náročnou 300m trať.

Svými výkony tak plavci ze Zábřehu navázali na předchozí výborné výsledky v rámci probíhající sezony seriálu závodů Českého poháru v zimním plavání. Z dosavadních deseti uskutečněných závodů se vítězství z nejobtížnějších tratí pětkrát stěhovalo do Zábřehu (3x Milan Štencl; 2x Denisa Haltmarová). Denisa Haltmarová je také ve své premiérové sezoně Českého poháru v kategorii dospělých s velkým náskokem na prvním místě průběžného pořadí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.