ZPRAVODAJSTVÍ

Otec vzal děti autem na výlet. Skončil za mřížemi

30. července 2019, 14:00, bav
Zábřeh – Dohru na policejní stanici měl prázdninový výlet, na který vzal své dvě děti 39letý řidič z Pardubicka. Autem docestovali až do blízkosti dopravního hřiště v jedné z okrajových částí Zábřeha. Tam si jejich auta všimli místní obyvatelé. Zaujalo je netradičním chováním řidiče a téměř školáckou jízdou.

 „Že auto najíždí na obrubníky a k oplocení, před kterým nesmyslně prudce brzdí, sdělila strážníkům oznamovatelka telefonicky. Popsala i vozidlo a lokalitu, ve které se nachází. Hlídka okamžitě vyrazila,“ přiblížil situaci během zásahu velitel městských strážníků Václav Doubrava.

Strážníci našli vozidlo ukryté za keři. Mělo rozsvícená couvací světla a řidič se s ním právě pokoušel odjet. Aby mu v únikovém manévru zabránili, použili muži zákona modrá výstražná světla a s autem najeli přímo za vozidlo.

„Na výzvu strážníků řidič vystoupil a s ním i obě dvě děti. Byly ve věku okolo 12 let,“ sdělil podrobnosti k případu Doubrava s tím, že znemožnění další jízdy se ukázalo jako velmi obezřetné. „Řidič byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo drog, ale čekání na hlídku státní policie se bránil. Přesvědčila ho až pohrůžka nasazení policejních pout,“ uvedl Doubrava.

Na další výlet s dětmi teď kvůli ztrátě řidičáku hlava rodiny dlouho nevyrazí. Navíc ho čeká zákaz řízení a tučná pokuta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.