ZPRAVODAJSTVÍ

Otec vzal děti autem na výlet. Skončil za mřížemi

30. července 2019, 14:00, bav
Zábřeh – Dohru na policejní stanici měl prázdninový výlet, na který vzal své dvě děti 39letý řidič z Pardubicka. Autem docestovali až do blízkosti dopravního hřiště v jedné z okrajových částí Zábřeha. Tam si jejich auta všimli místní obyvatelé. Zaujalo je netradičním chováním řidiče a téměř školáckou jízdou.

 „Že auto najíždí na obrubníky a k oplocení, před kterým nesmyslně prudce brzdí, sdělila strážníkům oznamovatelka telefonicky. Popsala i vozidlo a lokalitu, ve které se nachází. Hlídka okamžitě vyrazila,“ přiblížil situaci během zásahu velitel městských strážníků Václav Doubrava.

Strážníci našli vozidlo ukryté za keři. Mělo rozsvícená couvací světla a řidič se s ním právě pokoušel odjet. Aby mu v únikovém manévru zabránili, použili muži zákona modrá výstražná světla a s autem najeli přímo za vozidlo.

„Na výzvu strážníků řidič vystoupil a s ním i obě dvě děti. Byly ve věku okolo 12 let,“ sdělil podrobnosti k případu Doubrava s tím, že znemožnění další jízdy se ukázalo jako velmi obezřetné. „Řidič byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo drog, ale čekání na hlídku státní policie se bránil. Přesvědčila ho až pohrůžka nasazení policejních pout,“ uvedl Doubrava.

Na další výlet s dětmi teď kvůli ztrátě řidičáku hlava rodiny dlouho nevyrazí. Navíc ho čeká zákaz řízení a tučná pokuta.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.