SPORT

Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice

15. února 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice Šumperk - V případě dvou víkendových výher se mohli posunout na první místo tabulky. Jenže vítězná série šumperských florbalistů skončila v nejméně vhodnou chvíli. Ve veledůležitém střetnutí s druhou Telnicí prohráli o čtyři góly.

 DIVIZE D
ASPER ŠUMPERK – BULLDOGS BRNO B 9:5 (3:1, 5:2, 1:2)


Sestava rezervy extraligových Buldoků se pro sobotní utkání skládala velmi obtížně. Ustaraný trenér Ivan Hlásenský mohl nasazovat do pole pouhých sedm hráčů a na omezených možnostech Jihomoravanů se to podle očekávání projevilo. Šumperk hrál jednoznačný prim a vůbec ho nerozházelo ani brněnské vyrovnání na 1:1. V úvodu druhé části pohřbil naděje oslabeného protivníka dvěma rychlými zásahy a víceméně nebylo co řešit. „Přestože nás přijelo tak málo, nechtěli jsme prodat kůži lacino. I když jsme prohráli, před svými hráči hluboce smekám. Za daných okolností předvedli výkon na hranici možností,“ uznale pokyvoval hlavou brněnský kouč.
BRANKY: 6. Jáně (Kamler), 13. Mrázek (Paloušek), 19. Kamler (Jáně), 22. Kamler (Dohnal), 23. Mrázek (Chladil), 30. Šíma (Vařeka), 37. Šíma (Jáně), 40. Jáně (Kamler), 45. Paloušek (Vařeka) – 11. a 58. Surkoš, 36. a 40. Halama, 44. Weiser.

ASPER ŠUMPERK – SOKOL TELNICE 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Nešlo o nic menšího než o dvě příčky zajišťující účast v divizním play off. Kdo v něm uspěje, postoupí do Národní ligy. Šumperk nakročil do ostře sledované řežby správnou nohou. Hostující Plaček hrál na zemi, což se ve florbale nesmí, a v darované přesilovce zaúřadoval dorážející Šíma.
Bylo to naposledy, co Asper v nedělním odpoledni vedl. V dalším průběhu bylo jeho maximem vyrovnání na 2:2. Autor prvního šumperského zásahu vypálil a míček ze vzduchu nasměroval do sítě „baseballista“ Kamler.
To už rozehrával svůj ofenzivní koncert nejlepší telnický hráč Jiří Knotek. Potom, co v sobotu zničil osmi kanadskými body Uničov, řádil jako černá ruka i v Šumperku. K zemi ho srazil hattrickem a navrch přidal dvě asistence.
Hostitelům se nedařilo. Důležitost střetnutí jim svazovala ruce a nohy, kromě silného soupeře marně bojovali s vlastní nervozitou. Chyběla jim přesnost, lehkost i potřebná disciplína. V závěru vyfasovali vyšší tresty Vařeka s Mrázkem a Telnice nadějně rozdělanou práci stylově dokončila.
Asper promrhal jedinečnou příležitost vyšvihnout se na tabulkové výsluní a v průběžném pořadí zůstává třetí. Nemá tak osud ve svých rukou a musí spoléhat na zaváhání svých dvou konkurentů před ním.
BRANKY: 9. Šíma (Mrázek), 26. Kamler (Šíma) – 14. Suchomel, 19., 31. a 38. Knotek, 57. Budík, 58. Vespalec.
ŠUMPERK: M. Vašíček – Šíma, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Křivohlávek, Maixner, Dohnal, Jáně, Vařeka.


Foto: Petr Fišer

Radost zavládla v Šumperku jen v sobotu. Nedělní šlágr kola se domácím florbalistům příliš nepovedl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.