SPORT

Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice

15. února 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Osud nemají ve svých rukou: florbalisté nezvládli veledůležitý souboj a musí spoléhat na zaváhání elitní dvojice Šumperk - V případě dvou víkendových výher se mohli posunout na první místo tabulky. Jenže vítězná série šumperských florbalistů skončila v nejméně vhodnou chvíli. Ve veledůležitém střetnutí s druhou Telnicí prohráli o čtyři góly.

 DIVIZE D
ASPER ŠUMPERK – BULLDOGS BRNO B 9:5 (3:1, 5:2, 1:2)


Sestava rezervy extraligových Buldoků se pro sobotní utkání skládala velmi obtížně. Ustaraný trenér Ivan Hlásenský mohl nasazovat do pole pouhých sedm hráčů a na omezených možnostech Jihomoravanů se to podle očekávání projevilo. Šumperk hrál jednoznačný prim a vůbec ho nerozházelo ani brněnské vyrovnání na 1:1. V úvodu druhé části pohřbil naděje oslabeného protivníka dvěma rychlými zásahy a víceméně nebylo co řešit. „Přestože nás přijelo tak málo, nechtěli jsme prodat kůži lacino. I když jsme prohráli, před svými hráči hluboce smekám. Za daných okolností předvedli výkon na hranici možností,“ uznale pokyvoval hlavou brněnský kouč.
BRANKY: 6. Jáně (Kamler), 13. Mrázek (Paloušek), 19. Kamler (Jáně), 22. Kamler (Dohnal), 23. Mrázek (Chladil), 30. Šíma (Vařeka), 37. Šíma (Jáně), 40. Jáně (Kamler), 45. Paloušek (Vařeka) – 11. a 58. Surkoš, 36. a 40. Halama, 44. Weiser.

ASPER ŠUMPERK – SOKOL TELNICE 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)

Nešlo o nic menšího než o dvě příčky zajišťující účast v divizním play off. Kdo v něm uspěje, postoupí do Národní ligy. Šumperk nakročil do ostře sledované řežby správnou nohou. Hostující Plaček hrál na zemi, což se ve florbale nesmí, a v darované přesilovce zaúřadoval dorážející Šíma.
Bylo to naposledy, co Asper v nedělním odpoledni vedl. V dalším průběhu bylo jeho maximem vyrovnání na 2:2. Autor prvního šumperského zásahu vypálil a míček ze vzduchu nasměroval do sítě „baseballista“ Kamler.
To už rozehrával svůj ofenzivní koncert nejlepší telnický hráč Jiří Knotek. Potom, co v sobotu zničil osmi kanadskými body Uničov, řádil jako černá ruka i v Šumperku. K zemi ho srazil hattrickem a navrch přidal dvě asistence.
Hostitelům se nedařilo. Důležitost střetnutí jim svazovala ruce a nohy, kromě silného soupeře marně bojovali s vlastní nervozitou. Chyběla jim přesnost, lehkost i potřebná disciplína. V závěru vyfasovali vyšší tresty Vařeka s Mrázkem a Telnice nadějně rozdělanou práci stylově dokončila.
Asper promrhal jedinečnou příležitost vyšvihnout se na tabulkové výsluní a v průběžném pořadí zůstává třetí. Nemá tak osud ve svých rukou a musí spoléhat na zaváhání svých dvou konkurentů před ním.
BRANKY: 9. Šíma (Mrázek), 26. Kamler (Šíma) – 14. Suchomel, 19., 31. a 38. Knotek, 57. Budík, 58. Vespalec.
ŠUMPERK: M. Vašíček – Šíma, Hruban, Paloušek, Mrázek, Mondek, Kamler, Chladil, Zapletal, Hanák, Křivohlávek, Maixner, Dohnal, Jáně, Vařeka.


Foto: Petr Fišer

Radost zavládla v Šumperku jen v sobotu. Nedělní šlágr kola se domácím florbalistům příliš nepovedl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.