SPORT

Ostravský čertík

13. dubna 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, Stanislava Marešová
Šumperk - Velikonoční prázdniny strávily gymnastky GK Šumperk na soustředění sportovního centra mládeže v Ostravě. Po dvoudenním tréninku měly možnost prověřit svoji připravenost v závodě, který uspořádal Sokol Moravská Ostrava.
Jak bývá na pohárových závodech zvykem, závodilo se ve všech věkových kategoriích, a to ve dvojboji kladina-prostná.

Mezi „miminy“ se představila šestiletá Eliška Talandová a 17. místem zahájila svoji závodní kariéru. Sedmiletá a osmiletá děvčátka se představila v kategorii začínajících. Tady své umění ukázaly Veronika Veselá (15.), Kateřina Kvapilová(16.), Nikola Urbanová(21.) a Agáta Kněžková(22.).

Zatímco nejmenší gymnastky na své medaile teprve čekají, jejich zkušenější kamarádky už pohled ze stupňů vítězů znají. Marie Nevrklová po výborném výkonu zvítězila v kategorii mladších žákyň, Adéla Měrková vybojovala bronz a Vendula Měrková obsadila 5. místo. V této kategorii se představila na své premiéře Sabina Maršálková a po solidním výkonu obsadila 22. místo.

Medaile jsme se dočkali i mezi staršími žákyněmi zásluhou Simony Kozákové (2. místo). Tereza Vařeková po hrozivě vypadajícím pádu na prostných statečně závod dokončila i přes zranění a nakonec obsadila 6. místo.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.