KULTURA

Osmý Džemfest vsadil na nové i ostřílené kapely

25. října 2007, 01:12, rejdakce, www.onenightband.cz
Osmý Džemfest vsadil na nové i ostřílené kapely Šumperk - Festival Džemfest pozve letos do Šumperka dávno slavné kapely i vycházející hvězdy. Osmý ročník hudebně-filmové přehlídky se uskuteční v pátek 26.října, ale doprovodný program začal již o dva dny dříve.

 

 Ve středu 24.října šumperské kino uvedlo exklusivní předpremiéru filmu ONCE, který sbírá slávu po celém světě, a to celý měsíc před oficiální českou premiérou.

 

 Ve čtvrtek 25.října bude Džemfest ve 20 hodin slavnostně zahájen v klubu Music Machine. „Zahajovací večírek bude poprvé přístupný vedle zvaných hostů také široké veřejnosti. Čeká tam na ně kvalitní muzika, víno, zajímavé pivo a další občerstvení,“ láká na akci jeden z pořadatelů Džemfestu Radek Auer. (Vstupné 99 Kč)

 
To hlavní z letošního Džemfestu se ale odehraje v pátek 26.října od 18 hodin v Domě kultury v Šumperku. Za 149 korun mohou hosté slyšet ostřílené kapely Wohnout, Psí vojáci či Laura a její tygři.
„Jako obvykle dáme prostor i novým tvářím. Zahraje extravagantní umělec Josef IX s kapelou Ultrablue nebo vycházející hvězdy One night band, jejichž megahit Bells In My Head nyní válcuje české hitparády,“ upozornil Radek Auer. „V programu hlavní scény nemohou chybět ani vítězové naší vyhledávací soutěže Džemkap, kapely Flash The Readies a Dvacet facek,“ dodal pořadatel.
 
Návštěvníky provedou festivalem herci šumperského divadla Saša Stankuš a František Čachotský, kteří se skvěle uvedli coby moderátorská dvojice už na jarním Eurofestu.

„Kromě muziky na hosty čeká spousta další zábavy, například pro všechny mlsouny budou ve foyer profesionálové míchat kokteily hned ve dvou speciálních barech,“ připomíná pořadatel.

 

Šumperský festival Džemfest neunikl pozornosti televizních dramaturgů, kteří mu věnují prostor ve vysílání Dobrého rána s ČT.  Ve čtvrtek 25.října se diváci České televize dozvědí čerstvé novinky o dění kolem festivalu z úst pořadatelů a dále v ostravském studiu vystoupí jedna z kapel účinkujících na osmém ročníku festivalu. "Konkrétně půjde o skupinu One Night Band z Chebu, která patří mezi velké objevy tohoto roku. V přímém přenosu zahraje dvě skladby, z toho jedna bude slavný hit Bells In My Head, který v posledních měsících boří rádiové žebříčky,“ podotkl za pořadatele Radek Auer.

 

  • Středa 24.října, kino Oko Šumperk, 20.00, 75 Kč
 

FILMOVÁ SCÉNA: Exklusivní celostátní předpremiéra světového hitu, filmu ONCE s Glenem Hansardem (The Frames) v hlavní roli!

  
  • Čtvrtek 25.října, Music Machine, 19.30, 99 Kč
 

Zahajovací párty festivalu Džemfest, tentokrát nejen pro zvané. Raut, zábava a muzika pro všechny!

  
  • Pátek 26.října, Dům kultury Šumperk, 18.00-01.00, 149 Kč
 

WOHNOUT, LAURA A JEJÍ TYGŘI, PSÍ VOJÁCI, ONE NIGHT BAND, JOSEF IX. & ULTRABLUE, vítězové soutěže Džemkap – DVACET FACEK z Nového Malína, FLASH THE READIES z Olomouce


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.10.2007 17:32
Titulek: páteční večer v Šumperku
Autor: Alžběta
39
Páteční večer v Šumperku je jasně nasměrován do kulturáku.Stojí to za to.Také v televizi v Dnešním ránu o tom hovořili docela jasně.Již se na to těším,to bude zase vejvar.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.