Oslabený Prostějov na Draky nestačil

5. ledna 2009, 20:18, simi
Oslabený Prostějov na Draky nestačil I v novém roce pokračuje druhá hokejová liga a hned v prvním kole přišla na řadu repríza prvoligových bojů z minulého roku. Do Šumperka přijel Prostějov.
Zatímco Draci nastoupili do utkání v plné sestavě a síle, prostějovští hokejisté dali dohromady sotva tři pětky.
Od začátku zápasu bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. První minuty patřily domácím Drakům a rotace v rozích Hanáků dělaly starosti Tučkovi v brance Jestřábů. Ten odolával pouze do 7. minuty, kdy Novosad pohotovou tečí usměrnil do branky Blanárovu ránu. Za nedlouho po trochu kostrbaté kombinaci poslal Sedlák bekhendem pas na Hulvu, který šikovnou tečí překonal Tučka po druhé. Místy exhibiční tempo Draků v některých pasážích první třetiny však bylo trestuhodné a po snížení Raka v 15. minutě se museli domácí hráči i fanoušci obávat o výsledek, protože mnoho šancí šumperských zůstalo nevyužito a to se nemusí vyplatit. Naštěstí hned po minutě se rozjel k velkému solu Aleš Holík a po projetí celé obrany Jestřábů zasunul kotouč za bezmocného Tučka. Stavem 3:1 také první třetina skončila.
V prostřední části hry se diváci dočkali kromě urážlivých pokřiků prostějovských fanoušků na Maláče také dvou branek, o které se postarali nejprve svojí premiérovou brankou v dresu Šumperka Rozum a poté po překrásné kombinaci vyhnal Tučka z branky Vymazal.
Poslední slovo v pohledném utkání měl Radomír Čížek, který ve svém prvním střídání rozjásal šumperské ochozy po šesté. Draci tak porazili v pěkném utkání Prostějov a znovu se tak přiblížili příčkám nejvyšším. Po závěrečném hvizdu zbyl prostor na tradiční děkovačku, při čemž poděkovat by si zasloužili i fanoušci Prostějova nebýt jejich vulgárních útoků na Maláče.

Salith Šumperk - HK Jestřábi Prostějov  6:1

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).