SPORT

Oslabený Prostějov na Draky nestačil

5. ledna 2009, 20:18, simi
Oslabený Prostějov na Draky nestačil I v novém roce pokračuje druhá hokejová liga a hned v prvním kole přišla na řadu repríza prvoligových bojů z minulého roku. Do Šumperka přijel Prostějov.
Zatímco Draci nastoupili do utkání v plné sestavě a síle, prostějovští hokejisté dali dohromady sotva tři pětky.
Od začátku zápasu bylo vidět, kdo bude na hřišti pánem. První minuty patřily domácím Drakům a rotace v rozích Hanáků dělaly starosti Tučkovi v brance Jestřábů. Ten odolával pouze do 7. minuty, kdy Novosad pohotovou tečí usměrnil do branky Blanárovu ránu. Za nedlouho po trochu kostrbaté kombinaci poslal Sedlák bekhendem pas na Hulvu, který šikovnou tečí překonal Tučka po druhé. Místy exhibiční tempo Draků v některých pasážích první třetiny však bylo trestuhodné a po snížení Raka v 15. minutě se museli domácí hráči i fanoušci obávat o výsledek, protože mnoho šancí šumperských zůstalo nevyužito a to se nemusí vyplatit. Naštěstí hned po minutě se rozjel k velkému solu Aleš Holík a po projetí celé obrany Jestřábů zasunul kotouč za bezmocného Tučka. Stavem 3:1 také první třetina skončila.
V prostřední části hry se diváci dočkali kromě urážlivých pokřiků prostějovských fanoušků na Maláče také dvou branek, o které se postarali nejprve svojí premiérovou brankou v dresu Šumperka Rozum a poté po překrásné kombinaci vyhnal Tučka z branky Vymazal.
Poslední slovo v pohledném utkání měl Radomír Čížek, který ve svém prvním střídání rozjásal šumperské ochozy po šesté. Draci tak porazili v pěkném utkání Prostějov a znovu se tak přiblížili příčkám nejvyšším. Po závěrečném hvizdu zbyl prostor na tradiční děkovačku, při čemž poděkovat by si zasloužili i fanoušci Prostějova nebýt jejich vulgárních útoků na Maláče.

Salith Šumperk - HK Jestřábi Prostějov  6:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).