SPORT

Oslabená Delta podlehla Benagu

7. září 2008, 19:31, simi
O víkendu se rozběhla také sezona 1. ligy futsalu. 1. FC Delta Real Šumperk tak začíná již čtvrtou sezonu mezi celorepublikovou elitou.
Těžkou pozici připravil pro šumperské futsalisty los letošního ročníku 1. ligy. Úřadující mistr Chrudim, vicemistr pražský Ecoinvestment a nevyzpytatelné Benago Praha. To je nesmírně krutý los na úvod. V předehrávaném třetím kole se tak Šumperk vydal na cestu do Zruče nad Sázavou, kde je doma Benago. Tým okolo bratrů Beniho a Aga Simitči táhne již několik sezon reprezentační útočník Filinger a právě tohoto hráče chtěla oslabená sestava Delty poctivě bránit. Ze zkušených hráčů se na první ligový zápas vydali v podstatě jen gólman Gruntorád, Konečný, Tezner a Martin Málko. Další hráči do pole byli nahrazeni nadějnými dorostenci Krchem, Václavským, Šimákem a Šinoglem.

Ačkoliv omlazená sestava Šumperku předvedla statečný výkon, na zkušené domácí to prostě nestačilo. První šanci měl sice hostující Šimák, ale velezkušený brankář Klíma, který by mohl být jeho otcem se obelstít nenechal, a tak udeřil již zmiňovaný Filinger. Ve 13. minutě po kombinaci celé první čtyřky domácích a minutu před koncem poločasu po individuální akci.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, skóre dlouho zůstávalo stejné, ale pak opět zafungovala spolupráce Mullai - Filinger a bylo to 3:0. Stejní hráči, ale tentokrát v opačných rolích, se podíleli také na čtvrtém gólu v brance Gruntoráda. Delta si tak z prvního výjezdu do ligové tabulky první body nepřipíše. O další bude bojovat v pátek doma od 20,00 proti pražskému Ecoinvestmentu, což není zrovna lehký soupeř, ba naopak. Zbývá věřit, že se šumperští borci vyhecují ke sto dvaceti procentnímu výkonu, jelikož jen takový by mohl znamenat výhru nad velmi silným protivníkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.