SPORT

Oslabená Delta podlehla Benagu

7. září 2008, 19:31, simi
O víkendu se rozběhla také sezona 1. ligy futsalu. 1. FC Delta Real Šumperk tak začíná již čtvrtou sezonu mezi celorepublikovou elitou.
Těžkou pozici připravil pro šumperské futsalisty los letošního ročníku 1. ligy. Úřadující mistr Chrudim, vicemistr pražský Ecoinvestment a nevyzpytatelné Benago Praha. To je nesmírně krutý los na úvod. V předehrávaném třetím kole se tak Šumperk vydal na cestu do Zruče nad Sázavou, kde je doma Benago. Tým okolo bratrů Beniho a Aga Simitči táhne již několik sezon reprezentační útočník Filinger a právě tohoto hráče chtěla oslabená sestava Delty poctivě bránit. Ze zkušených hráčů se na první ligový zápas vydali v podstatě jen gólman Gruntorád, Konečný, Tezner a Martin Málko. Další hráči do pole byli nahrazeni nadějnými dorostenci Krchem, Václavským, Šimákem a Šinoglem.

Ačkoliv omlazená sestava Šumperku předvedla statečný výkon, na zkušené domácí to prostě nestačilo. První šanci měl sice hostující Šimák, ale velezkušený brankář Klíma, který by mohl být jeho otcem se obelstít nenechal, a tak udeřil již zmiňovaný Filinger. Ve 13. minutě po kombinaci celé první čtyřky domácích a minutu před koncem poločasu po individuální akci.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, skóre dlouho zůstávalo stejné, ale pak opět zafungovala spolupráce Mullai - Filinger a bylo to 3:0. Stejní hráči, ale tentokrát v opačných rolích, se podíleli také na čtvrtém gólu v brance Gruntoráda. Delta si tak z prvního výjezdu do ligové tabulky první body nepřipíše. O další bude bojovat v pátek doma od 20,00 proti pražskému Ecoinvestmentu, což není zrovna lehký soupeř, ba naopak. Zbývá věřit, že se šumperští borci vyhecují ke sto dvaceti procentnímu výkonu, jelikož jen takový by mohl znamenat výhru nad velmi silným protivníkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.