SPORT

Oslabená Delta podlehla Benagu

7. září 2008, 19:31, simi
O víkendu se rozběhla také sezona 1. ligy futsalu. 1. FC Delta Real Šumperk tak začíná již čtvrtou sezonu mezi celorepublikovou elitou.
Těžkou pozici připravil pro šumperské futsalisty los letošního ročníku 1. ligy. Úřadující mistr Chrudim, vicemistr pražský Ecoinvestment a nevyzpytatelné Benago Praha. To je nesmírně krutý los na úvod. V předehrávaném třetím kole se tak Šumperk vydal na cestu do Zruče nad Sázavou, kde je doma Benago. Tým okolo bratrů Beniho a Aga Simitči táhne již několik sezon reprezentační útočník Filinger a právě tohoto hráče chtěla oslabená sestava Delty poctivě bránit. Ze zkušených hráčů se na první ligový zápas vydali v podstatě jen gólman Gruntorád, Konečný, Tezner a Martin Málko. Další hráči do pole byli nahrazeni nadějnými dorostenci Krchem, Václavským, Šimákem a Šinoglem.

Ačkoliv omlazená sestava Šumperku předvedla statečný výkon, na zkušené domácí to prostě nestačilo. První šanci měl sice hostující Šimák, ale velezkušený brankář Klíma, který by mohl být jeho otcem se obelstít nenechal, a tak udeřil již zmiňovaný Filinger. Ve 13. minutě po kombinaci celé první čtyřky domácích a minutu před koncem poločasu po individuální akci.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, skóre dlouho zůstávalo stejné, ale pak opět zafungovala spolupráce Mullai - Filinger a bylo to 3:0. Stejní hráči, ale tentokrát v opačných rolích, se podíleli také na čtvrtém gólu v brance Gruntoráda. Delta si tak z prvního výjezdu do ligové tabulky první body nepřipíše. O další bude bojovat v pátek doma od 20,00 proti pražskému Ecoinvestmentu, což není zrovna lehký soupeř, ba naopak. Zbývá věřit, že se šumperští borci vyhecují ke sto dvaceti procentnímu výkonu, jelikož jen takový by mohl znamenat výhru nad velmi silným protivníkem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.