ZPRÁVY

Oskava se pře o milionovou dotaci

17. září 2013, 06:52, jak
Oskava - Nebývale rušno je v poslední době mezi zastupiteli v Oskavě. Jiskřit začalo poté, co vesnice dostala sedmimilionovou dotaci na cyklostezku. Část radních ale její stavbu odmítá a dotaci nechce přijmout. Pokud se mezi sebou co nejdříve nedohodnou, bude se muset vesnice s penězi rozloučit.

„Obávám se toho, že pokud v brzké době nedojde ke shodě, nestihneme stavbu zahájit. A to je jedna z podmínek toho, abychom mohli peníze začít čerpat. Prostavět se musí velká část z dotace ještě letos, jinak to nemá cenu,” přibližuje problémovou situaci v obci její starosta Radomil Brada. Odpůrcům cyklostezky se nelíbí hlavně fakt, že navzdory přidělené dotaci bude muset obec více než jeden milion korun uvolnit ze svého rozpočtu. Ty vesnice v pokladně nemá a v úvahu proto připadá jedině půjčka krytá obecním majetkem. Značná část zastupitelů navíc nad smysluplností stezky pochybuje. „Co vím, tak tady projede jen několik málo cyklistů za den, rozhodně tady nejsou žádné davy nebo závody kolařů, je to okrajová část vesnice,” hodnotí vytíženost cesty jeden z místních lidí.

Na rozhodnutí zbývají oskavským zastupitelům maximálně týdny. Zastánci stavby poukazují na fakt, že jde o jednu z nejvyšších dotací, které obec v poslední době získala a navíc může do vesnice svést cyklisty z dalších částí regionu, kteří zatím Oskavu míjí.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.9.2013 21:10
Titulek: Když drahá výstavba cyklostezky, tak hlavně v místech, kde je
Autor: JEZDÍM NA KOLE DO PRÁCE !!!
34
Nejvíce důležité je vybudovat cyklostezky v našem regionu okolo měst Šumperka a Zábřeha, kde lidé jezdí na kole do zaměstnání z okolních vesnic. Toto se už částečně začíná budovat, ale pořád by se našly úseky jako např. Leština - Zábřeh, N. Malín - Hrabišín. JEN NE OSKAVA pro pár rekreačních cyklistů.
Reagovat
Datum: 17.9.2013 22:10
Titulek: VÍCE V ČLÁNKU Z ČERVNA
Autor: JEZDÍM NA KOLE DO PRÁCE !!!
35
Reagovat
Datum: 19.9.2013 14:53
Titulek: Cyklostezka Rapotín
Autor: .
30
V Rapotíně kvůli cyklostezce zasypali příkopy, protože vedle silnice není místo, je to rozumné? Myslíte, že trubky budou na vodu stačit, když přijdou větší deště?
Reagovat
Datum: 21.9.2013 08:37
Titulek: Re: Cyklostezka Rapotín
Autor: XIK
23
Cyklostezka je nebezpečná. Když zabalancujete a najedete na pár cm vysoký okraj stezky může následovat v některých místech pád i s bicyklem do hloubky až 1m.
Reagovat
Datum: 25.9.2013 12:13
Titulek: Prostě Oskava
Autor: M52
42
Myslím, že cyklostezka je především další báječná příležitost pro "oskavskou opozici" dělat problémy. Opět dokazují, že by nejraději nedělali nic, aby nic nepokazili...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).