SPORT

Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných

16. srpna 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Orlová se odhlásila z finančních důvodů ze soutěže, ve druhé hokejové lize zbylo pouhých sedm statečných Morava - To tu ještě nebylo. Ekonomické důvody a nenaplněný rozpočet dohnaly k zásadnímu rozhodnutí další moravský klub. Nováček z Orlové se v minulém týdnu odhlásil ze druhé hokejové ligy a stejně jako v minulé sezóně se musí spokojit s účinkováním v krajském přeboru. Východní divize třetí nejvyšší soutěže tak bude mít jen sedm účastníků!

 Šumperk, Poruba, Hodonín, Opava, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Kopřivnice a? Toť vše! Takovou situaci druholigová historie dlouho nepamatuje. Podle nového systému, který navrhla předsedkyně hodonínských Drtičů, se bude hrát sedmikolově. „Obvolala jsem všechny oddíly naší skupiny a jejich zástupci souhlasili. A to s tím, že budou respektovat rozhodnutí Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje, který nám tímto vyšel vstříc,“ uvedla Jana Gajošová.
Počet kol se navýší na devětačtyřicet. Kvůli lichému počtu týmů ale zůstane pro každé mužstvo zachována původní porce 42 zápasů. První sada utkání přijde na řadu už 9. září, základní část vyvrcholí posledními duely ve středu 28. února. Podoba vyřazovacího play off se nezmění. Nejlepší dva celky se kvalifikují přímo do semifinále, družstva na třetí až šesté pozici si to rozdají o zbývající dvě místa v předkole.
Svěřenci trenéra Hulvy musí počítat s krušným začátkem sezóny. Kvůli pokračující druhé etapě rekonstrukce zimního stadiónu, která je spojena se zásadní opravou rozpadající se střechy, se doma mají představit až 8. listopadu. Nově by to nemělo být s Kopřivnicí, ale proti daleko ambicióznějšímu Hodonínu.
Šumperská soupiska se rozrostla o další jména. V rámci domluvy s Mladými Draky o užší spolupráci ji doplnili osmnáctiletý brankář Jan Faltus, o rok mladší obránci Josef Uhlíř a Jan Moučka a dva perspektivní útočníci Jakub Müller a Pavel Skopal. Do turnaje v Porubě se navíc zapojil opavský bek Patrik Mosler.

Ředitel Draků Vladimír Velčovský: Z týmu mám velmi dobrý pocit

Na jakékoliv soudy i závěry je ještě příliš brzy. Hokejisté ze Šumperka v těchto dnech prodělávají klíčovou část přípravy na ledě a až mistrovské zápasy odhalí, jak moc dobře jsou na nový druholigový ročník nachystaní a zda se klubový management trefil do složení mužstva. Ředitel klubu Vladimír Velčovský je optimista. „Nikdy nejsem spokojený na sto procent, ale můžu říct, že moje současná spokojenost je opravdu velká. Podařilo se udržet podstatnou část týmu z loňské sezóny, kdy byla v kabině skvělá parta. Hráči jsou na sebe zvyklí a nováčci budou mít snazší aklimatizaci. Mrzí mě jen odchod dvou hráčů do Poruby, u nichž jsem si přál, aby v Šumperku zůstali. Nedá se nic dělat. Jinak mám z týmu velmi dobrý pocit,“ netajil svůj pohled na věc oddílový boss.
Po dramatickém play off, ve kterém Draci skončili v semifinále, přišel o služby Aleše Flašara. Svérázný kouč souhlasil s návratem do rodné Ostravy a ujal se vedení porubských hokejistů. Velčovský si za nového vůdce střídačky vybral Pavla Hulvu. „Určitě je to více než adekvátní náhrada, rozhodně se nejedná o žádného zelenáče. Podílel se na zisku mistrovského titulu v Košicích, slavil úspěchy u mládeže Vítkovic a ani loňský výběr Opavy nepůsobil jako parta nazdárků,“ připomněl šumperský šéf poslední Hulvovo působiště před přesunem na Tyršův stadión.
Natahující se druhou část rekonstrukce „dračí arény“, která je spojená s radikální opravou výrazně opotřebované střechy, považuje za komplikaci. „Zasáhne nás to velmi, ale holt to musíme brát jako fakt. Klub to nemůže ovlivnit, na stadiónu jsme pouze v nájmu. Samozřejmě, že tréninky v Uničově nejsou tolik komfortní, a také nás to stojí peníze navíc. Další finance seberou částky za hráčská hostování, takže hned zkraje sezóny to bude pro klubovou kasu pěkný průvan. Nicméně úkolem hráčů je vyhrávat a sbírat body do druholigové tabulky. Na nás je, abychom jim k tomu vytvářeli adekvátní podmínky,“ prohlásil Velčovský.

KÁDR DRAKŮ

BRANKÁŘI: Adam Vrba, René Svoboda, Jan Faltus.
OBRÁNCI: Jakub Ďurkáč, Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Petr Procházka, Ondřej Šťáva, Jan Moučka, Josef Uhlíř.
ÚTOČNÍCI: Michal Vymazal, Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Vladimír Cink, Jakub Lehečka, Jiří Půhoný, Jan Matějka, Zdeněk Novosad, Radek Fischer, Jakub Müller, Pavel Skopal.


Foto: dracisumperk.cz

Draci si v minulém týdnu střihli tři přípravné zápasy během tří dnů. V prvním utkání porubského turnaje roznesli na kopytech polskou reprezentaci do dvaceti let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.8.2017 18:35
Titulek: Prales
Autor: Sumperk
75
Tento rocnik a tato soutez bude velka podivana!
Reagovat
Datum: 19.8.2017 20:24
Titulek: Fraška
Autor: Karel
78
Pokud nepostoupíme do první ligy, jakože pravděpodobně nepostoupíme, tak je celá sezóna opět o ničem. Jenom zbytečně vyhozené peníze. Fanoušci si najdou jinou zábavu a návštěvami se přiblížíme Benátkám nad Jizerou.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.