KULTURA

Orchestr povedou dva dirigenti

28. listopadu 2018, 07:00, Ondřej Polák
Orchestr povedou dva dirigenti Zábřeh – Tradiční vánoční koncert Orchestru Václava Hybše, který Zábřežská kulturní letos připravila na pondělí 3. prosince, má opět atraktivního hosta – mimořádnou osobnost české kultury, první dámu naší operetní a muzikálové scény Pavlu Břínkovou.

Populární zpěvačka byla desítky let neodmyslitelně spjata zejména s prkny Hudebního divadla v Karlíně, hostovala ale také na všech dalších významných divadelních scénách v Česku. Je držitelkou čtyř Zlatých desek, dvakrát získala Cenu Thálie, tu za rok 2016 obdržela za celoživotní mistrovství v operetě a muzikálu.

Hvězda Televarieté

„Sluší se připomenout také legendární zábavný pořad Televarieté, který se řadu let natáčel v Karlínském divadle a Pavla Břínková jako dlouholetá hvězda této scény v jeho dramaturgii nemohla chybět,“ připomíná ředitel kulturního domu Zdeněk David.
Vystoupení Pavly Břínkové s Hybšovým souborem letos doplní zcela nový kvartet talentovaných zpěváků – Eliška Průšová, Adina Sivoková, Jan Doskočil a Patrik Možíš. Novou tváří orchestru je také druhý dirigent Václav Marek.
Vánočně aranžovaný koncert Orchestru Václava Hybše má začátek v 19 hodin. Pořadatelé upozorňují, že v prodeji je několik málo posledních vstupenek.


Foto: archiv

S Hybšem přijede do Zábřeha královna operety Pavla Břínková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.12.2018 15:54
Titulek: Nádhera
Autor: IKa
Již jsem měla možnost vidět letošní vystoupení v Opavě - tradičně nádherné :-) Mladí zpěváci talentovaní, paní Břínková famózní, orchestr dokonalý... a vánoční nálada předána :-)
Reagovat
Datum: 2.12.2018 18:09
Titulek: Re: Nádhera
Autor: jan
11
Odkuď přijeli Ty vykopávky?
Reagovat
Datum: 2.12.2018 22:52
Titulek: Re: Nádhera
Autor: aNONYM
Vypelichané opice dorazily do Šumperka. Stačí se podívat na šumperské béčkové dotované divadlo a hned víme, na jaké kulturní úrovni v tomto kraji jsme.
Reagovat
Datum: 3.12.2018 17:39
Titulek: Re: Nádhera
Autor: Jenda Benda
Mohl byste uvést nějaké příklady regionálních áčkových nedotovaných divadel?
Reagovat
Datum: 2.12.2018 18:08
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Opereta a muzikál je pokleslé umění pro plebejce.
Reagovat
Datum: 2.12.2018 23:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: IKa
14
Někdo slyší hudbu... jedno jakou... a má lepší náladu a/nebo je dojatý a podobně. A někdo jiný si to ani neposlechne a radši se ohání citáty, moudry, má potřebu dělit hudbu do kategorií a rozlišovat, co je pro koho, urážet... a podobně. :)
Reagovat
Datum: 3.12.2018 17:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
Jde o věc vkusu, plebs ho prostě nemá, tak se mu líbí cokoliv, i duo Jamaha a jejich kopírované uncaca, uncaca.
Reagovat
Datum: 3.12.2018 18:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: IKa
Viz. můj předchozí příspěvek :)
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.