KULTURA

Orchestr povedou dva dirigenti

28. listopadu 2018, 07:00, Ondřej Polák
Orchestr povedou dva dirigenti Zábřeh – Tradiční vánoční koncert Orchestru Václava Hybše, který Zábřežská kulturní letos připravila na pondělí 3. prosince, má opět atraktivního hosta – mimořádnou osobnost české kultury, první dámu naší operetní a muzikálové scény Pavlu Břínkovou.

Populární zpěvačka byla desítky let neodmyslitelně spjata zejména s prkny Hudebního divadla v Karlíně, hostovala ale také na všech dalších významných divadelních scénách v Česku. Je držitelkou čtyř Zlatých desek, dvakrát získala Cenu Thálie, tu za rok 2016 obdržela za celoživotní mistrovství v operetě a muzikálu.

Hvězda Televarieté

„Sluší se připomenout také legendární zábavný pořad Televarieté, který se řadu let natáčel v Karlínském divadle a Pavla Břínková jako dlouholetá hvězda této scény v jeho dramaturgii nemohla chybět,“ připomíná ředitel kulturního domu Zdeněk David.
Vystoupení Pavly Břínkové s Hybšovým souborem letos doplní zcela nový kvartet talentovaných zpěváků – Eliška Průšová, Adina Sivoková, Jan Doskočil a Patrik Možíš. Novou tváří orchestru je také druhý dirigent Václav Marek.
Vánočně aranžovaný koncert Orchestru Václava Hybše má začátek v 19 hodin. Pořadatelé upozorňují, že v prodeji je několik málo posledních vstupenek.


Foto: archiv

S Hybšem přijede do Zábřeha královna operety Pavla Břínková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.12.2018 15:54
Titulek: Nádhera
Autor: IKa
16
Již jsem měla možnost vidět letošní vystoupení v Opavě - tradičně nádherné :-) Mladí zpěváci talentovaní, paní Břínková famózní, orchestr dokonalý... a vánoční nálada předána :-)
Reagovat
Datum: 2.12.2018 18:09
Titulek: Re: Nádhera
Autor: jan
27
Odkuď přijeli Ty vykopávky?
Reagovat
Datum: 2.12.2018 22:52
Titulek: Re: Nádhera
Autor: aNONYM
19
Vypelichané opice dorazily do Šumperka. Stačí se podívat na šumperské béčkové dotované divadlo a hned víme, na jaké kulturní úrovni v tomto kraji jsme.
Reagovat
Datum: 3.12.2018 17:39
Titulek: Re: Nádhera
Autor: Jenda Benda
20
Mohl byste uvést nějaké příklady regionálních áčkových nedotovaných divadel?
Reagovat
Datum: 2.12.2018 18:08
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
19
Opereta a muzikál je pokleslé umění pro plebejce.
Reagovat
Datum: 2.12.2018 23:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: IKa
31
Někdo slyší hudbu... jedno jakou... a má lepší náladu a/nebo je dojatý a podobně. A někdo jiný si to ani neposlechne a radši se ohání citáty, moudry, má potřebu dělit hudbu do kategorií a rozlišovat, co je pro koho, urážet... a podobně. :)
Reagovat
Datum: 3.12.2018 17:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
22
Jde o věc vkusu, plebs ho prostě nemá, tak se mu líbí cokoliv, i duo Jamaha a jejich kopírované uncaca, uncaca.
Reagovat
Datum: 3.12.2018 18:20
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: IKa
23
Viz. můj předchozí příspěvek :)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.