ZPRAVODAJSTVÍ

Opravy Zábřeha pokračují, každý rok alespoň dvě ulice

3. října 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh - Ještě se obyvatelé Zábřeha pořádně nevzpamatovali z rozsáhlé opravy kanalizace, a už radní usilují o další. Ne všechny části města totiž byly součástí nedávno ukončeného projektu VHZ, který měl za cíl rekonstruovat odvod splaškových vod nejen v Zábřeze, ale i v dalších městech okresu. Zábřežská radnice teď plánuje opravit ty ulice, kde v podzemí stále spočívají původní kameninové roury.

 „I přes rozsáhlou rekonstrukci desítek kilometrů řadů při obřím projektu zůstávají kilometry kanalizace dávno za hranicí své životnosti,“ uvádí do problematiky starosta Zábřeha František John, který je zároveň členem představenstva společnosti VHZ. „Aby se neopakovala situace posledních dvou let, kdy jsme během krátké doby doháněli desetiletí stagnace v investicích do kanalizace, je naším záměrem provádět tyto rekonstrukce průběžně. Každoročně alespoň u dvou ulic,“ okomentoval nejnovější strategii města zábřežský starosta. Na zastupitelích pak bude najít peníze na opravu povrchů, které budou na tyto rekonstrukce navazovat.
První „vlaštovky“  z nového záměru má Zábřeh úspěšně za sebou. Například v horní části Ráječka, který se už do velkého kanalizačního projektu nevešel, byla dodatečně položena kanalizace v ulicích Obránců míru a Potoční. Následovaly nové povrchy za dva milióny korun. V ulici V Opravě, která má být hotova na podzim, přijde rekonstrukce povrchů po kanalizaci na další čtyři milióny. Současně probíhá projektová příprava na další roky, kdy by se výkopové práce měly přesunout do ulic Smetanova, Na Hejtmance a části sídliště Severovýchod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.10.2017 16:43
Titulek: A kdy budete dělat Metro?
Autor: Tudu
97
Od nádraží ke koupališti a na náměstí ke Kalousovi?
Reagovat
Datum: 6.10.2017 08:50
Titulek: ze by John lhal?
Autor: Moris
98
pri obr rekonstrukci bylo receno, ze mesto nemuze nic delat s tempem praci. Tady ctu, ze je Mr.John v predstavitelstvu VHZ. Ze by dalsi nepravda od starosty?
Reagovat
Datum: 6.10.2017 08:53
Titulek: Re: ze by John lhal?
Autor: zabrezak
32
silnice prebereme v lepsim stavu nez je predavame. Vite nekdo kde se takto stalo? Dalsi priklad....
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.