ZPRAVODAJSTVÍ

Opravu silnice v Bludově odložilo ŘSD na letošek

30. ledna 2020, 10:00, Jaroslav Kropáč
Bludov – Optimistický plán, který počítal s opravou průtahu v Bludově v minulém roce, nevyšel. Práce se tak podle ŘSD přesunou na letošek. Nejdříve začnou počátkem léta.

 „Projektová dokumentace na stavbu je už hotová. V současné době řešíme ještě drobné připomínky ze strany dopravní policie,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
Policie údajně navrhuje jiné dopravní značení na křižovatce silnice I/11 a I/44 v centru Bludova. Nejde prý ale o nic, co by plánovanou realizaci mělo zdržet.

„Předpokládáme, že do konce ledna budou všechny projektové záležitosti vyřízeny a pak přistoupíme k výběru zhotovitele,“ dodala Ledvinová. Oprava průtahu v Bludově by podle ní mohla odstartovat letos v květnu.

Mnohem rozsáhlejší stavbu chce ŘSD spustit v Bludově příští rok. Léta připravovaný obchvat obce povede až do Šumperka. Aktuální harmonogram počítá s tím, že první výkopové práce začnou v průběhu příštího roku. Nová silnice má vyjít na více než tři miliardy korun.
V práci budou silničáři pokračovat také v Petrově nad Desnou, kde vloni započali s opravou mostů. Silnice I/11 tam dostane nový povrch, ŘSD má ještě v plánu dokončit některé terénní úpravy.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.1.2020 12:27
Titulek: povesit
Autor: adolf
17
ono to chce par lidi povesit a pujdeto
Reagovat
Datum: 2.2.2020 10:19
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
pozvěte Číňany a za měsíc nemají co dělat!!!
Reagovat
Datum: 9.2.2020 13:25
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jarin Chlópek
V USA a v Broselo to nedovolijó!
Reagovat
Datum: 2.2.2020 12:33
Titulek: Oprava průtahu
Autor: Pavel
Oprava průtahu je sice také potřebná, ale potřebnější by bylo uspíšit stavbu obchvatu Bludova. Jenže tato vláda pod vedením Babiše jen slibuje a plní jen to, co je výhodné pro Agrofert. Třeba ve volebním programu ANO bylo slíbeno postavení řady obchvatů a 170 km nových dálnic do roku 2021. Kolik z toho splní, ať si zjistí každý sám. Slibem neurazíš a pro nynější vládní garnituru je důležité přesvědčit před volbami lidi, jak na ně budou myslet a něco splnit, k čemu, jejich voliči si stejně zítra nepamatují, co jim slíbil. Vždyť nezajistili ani to, co jim ukládá zákon,reklamy u dálnic mají být už 2,5 roku pryč.Stále na řadě míst jsou.
Reagovat
Datum: 5.2.2020 16:38
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
To máš pravdu Anonyme!Ale kdo je zaplatí!
Reagovat
Datum: 9.2.2020 11:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Joe
Anonym má krutou pravdu. Kdyby postavili dálnici u Bohumína, tak byla kvalitní a ne zvlněná jak moře a firma, která ji stavěla se k ničemu nezná.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.