ZPRAVODAJSTVÍ

Opravovaný bazén otevře na prázdniny

20. června 2017, 14:30, Vladimíra Bartoňová
Opravovaný bazén otevře na prázdniny Zábřeh - Zrekonstruovaný venkovní bazén v Zábřeze se konečně otvírá veřejnosti. Děti ho dostanou jako dárek k zahájení prázdnin. Akci doprovází bohatý doplňkový program a vstup je zdarma. První návštěvníky uvítá plavečák už 30. června od 14 hodin.

 „Venkovní padesátka byla téměř deset let mimo provoz,“ shrnuje dosavadní historii bazénu starosta města František John. „Nyní je podélně rozdělena tak, že čtyři dráhy zůstávají pro kondiční plavání, zbytek je věnován vodním atrakcím. Jsem rád, že se konečně podaří uspokojit všechny generace plavců,“ dodal John.
V současné době je okolí bazénové vany těsně před dokončením. Zbývá ještě instalovat dvacet metrů dlouhou skluzavku, pro kterou už je připravená podkladová konstrukce. Řemeslníci také dláždí poslední metry odpočinkové plochy kolem bazénu, která společně s občerstvovacím zázemím areálu doznala velkých změn. „Prostor zůstal v původních rozměrech, ovšem se zcela jiným povrchem a barevně odlišený,“ okomentoval průběh terénních změn vedoucí plaveckého areálu Milan Štencl.
Stavební práce na rekonstrukci venkovního bazénu byly zahájeny vloni v září. Původní cena projektu byla 35 miliónů korun, konkurence mezi stavebními firmami ji nakonec srazila na 23,5 miliónů. Rekreační část bazénu zahrnuje čtyřdráhovou skluzavku, pochozí plováky, masážní lůžka a lavice, houpací jeskyni a vodní hřib. Součástí je i molo pro plavčíka. Projekt pamatuje také na ošetřovnu, sklad lehátek a úpravy pobytových a přístupových ploch.


Foto: Milan Štencl

Zábřežský venkovní bazén je již plně napuštěn. Nyní probíhá zkušební provoz a nastavení ovládání pro jednotlivé technologie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.6.2017 09:38
Titulek: Uvidíme
Autor: Jakub Mrázek
69
Snad po dlouhé době bude venkovní bazén! Jen doufám, že konečně odevšud vylikvidovali ty pichlavé keře oddělující zelenou plochu od bazénové ...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).