ZPRAVODAJSTVÍ

Oprava nádraží začne příští rok 

17. července 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Jako historický úspěch hodnotí vedení šumperské radnice přiznání dotace na opravu autobusového nádraží a přednádraží v Šumperku. Projekt za zhruba 140 miliónů korun má odstartovat příští rok. Záměrem města je kompletně přebudovat areál nástupišť i přilehlý prostor. Na rozhodnutí o udělení finanční podpory se čekalo několik měsíců. 

 „Co se týče přípravy i samotné realizace, půjde patrně o nejnáročnější projekt za posledních několik let. Dotace, kterou město na realizaci dostalo, dosahuje šedesáti miliónů korun,“ informoval místostarosta města Tomáš Spurný. 
Projekt na budoucí podobu strategické lokality už má radnice hotový. V těchto dnech připravuje stavební povolení s tím, že přípravné práce by mohly začít už na podzim a naplno se má začít stavět příští rok. „Přestavba musí být hotová do roku 2020,“ dodal Spurný. 
Přeměna nádraží bude spočívat ve vybudování nových nástupišť a odbavovací haly. Součástí projektu je i prostor přednádraží, odkud zmizí staré budovy a místo nich vyroste parkoviště. Demolice čeká i dům, kde dnes sídlí pošta. Na místě vyroste speciální prostor pro odkládání kol a město počítá i s parkovými úpravami. „Pošta v blízkosti nádraží zůstane. Je několik možností, kam se může přesídlit,“ uvedl Spurný. 
Přesnou cenu přestavby nádraží zatím město nezná. Konkrétní částka vyplyne až z výběrového řízení na dodavatele stavby.  
Podobnou akci, i když v menším měřítku, spustila letos také Mohelnice. Tamní radnice do rekonstrukce autobusáku investuje zhruba sedmdesát miliónů korun. Cestujícím tam čekání na spoje zpříjemní nová nástupiště, řidiče zase potěší podzemní parkoviště.  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.7.2018 22:03
Titulek: historický úspěch
Autor: glosatorman
29
Zase nás pan místostarosta Spurný přesvědčil o kvalitách současného, už jen krátce, vedení města....je to historický úspěch zejména pro našeho velkého "White horse" podnikatele a zastupitele Cekra Lubomíra? A paní bývalá vedoucí Bitnerová, kvůli tomu, přišla o práci na radnici. To kdyby tam stále seděl ten druhý katolík Suchomel, kterýho si krásně omotala, bůh ví čím, kolem prstu, tak tam sedí dodnes, toho druhého si asi neomotala. Zato se pustila veřejně do sporu se senatorem Brožem a prohrála. Holt je to strategický projekt města.
Reagovat
Datum: 19.7.2018 13:32
Titulek: Re: historický úspěch
Autor: xxx
23
Já myslím, resp. DOUFÁM, že paní Bitnerová ještě neřekla poslední slovo... Nikdo neroste do nebe a ten, kdo nemá nikdy dost nakonec bude překvapen, když zastižen s krabicí od vína a 8.000.000,- Kč v ní.
Reagovat
Datum: 20.7.2018 18:10
Titulek: Re: historický úspěch
Autor: glosatorman
11
Paní Bitnerová toho asi moc neřekne, už dávno propadla peklu, moc dlouho se vyhřívala na Brožově výsluní za podpory toho lidoveckého vychcánka Suchomela a zvykla si, že ji projdou kdejaké sviňárny. Hlavně že fungovala Brožovo-Suchomelova pseudo-výkladní investorská skříň radnice. Ten třetí tehdejší klaun z vedení, Zapletal, byl asi slaboch, nic s ní nezmohl, navíc prý spolu moc nevycházeli.
Reagovat
Datum: 19.7.2018 22:45
Titulek: Brož, Spurný a Cekr se dohodli (jak okradou město)
Autor: VOLTE SPD
29
Spurný (KDU-ČSL): „Dohodli jsme se s ČSAD, že jim dáme náš pozemek, cca 400 metrů čtverečních, v blízkosti Jesenické a k tomu jeden milion korun.“ Na protest proti tomuto jednání dala výpověď na radnici v dubnu 2017 vedoucí odboru rozvoje a investic Ing. Irena Bittnerová. Řekla, že projekt na proměnu nádraží řídí lobbistická skupina kolem ČSAD Ostrava, kterému jde Šumperk coby budoucímu provozovateli na ruku.

Ing. Bittnerová: „Podle mého názoru a dostupných indicií lobbistická skupina budoucího provozovatele řídí akci přes vedení města, a to jen ke svému prospěchu.“

ČSAD Ostrava a.s. = majitel Luboš Cekr, zastupitel Brožovy Nezávislé volby

https://olomouc.idnes.cz/vedouci-odboru-rozvoje-a-investic-sumperk-rezignovala-pg7-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170411_2318652_olomouc-zpravy_lds

Co dělá místní policie? Nic, kryje tyto zloděje. Ale všeho do času.
Reagovat
Datum: 20.7.2018 01:41
Titulek: Zastupitel Cekr a praní špinavých peněz Panama Papers
Autor: Panama Papers
37
Jediným vlastníkem ČSAD Ostrava a.s., Vítkovická 3083/1, Ostrava je firma CZECH CARDINAL a.s., Vítkovická 3083/1, 702 00 Ostrava.
Jak se může každý podívat v internetovém obchodním rejstříku ve Sbírce listin na zápis z valné hromady 10.3.2016, má CZECH CARDINAL a.s. tyto dva akcionáře:
- Ing. Tomáš Vrátný s hodnotou akcií 53.125.000,- Kč a počtem akcionářských hlasů 53 125
- anonymní schránková firma Al Kazar General Trading L.LC. se sídlem 405-Business Point Building, Port Saeed, Deira, Dubai, United Arab Emirates, Box. No. 96120 s akciemi v hodnotě 52.000.000,- Kč a počtem hlasů 52 000.

Luboš Cekr je jednatel KARIR CZ s.r.o. a Tomáš Vrátný je jednatel KARIR CZ s.r.o. (vlastníkem KARIR CZ je KAR group).
Luboš Cekr je jednatel TICO trading, s.r.o. a Tomáš Vrátný je jednatel TICO trading, s.r.o. (vlastníkem TICO trading je KAR group).
Luboš Cekr je jednatel KAR-mobil s.r.o. a Tomáš Vrátný je jednatel KAR-mobil s.r.o. (vlastníkem KAR-mobil je KAR group).
Luboš Cekr je jednatel KAR Hradec Králové, s.r.o. a Tomáš Vrátný byl jednatel a majitel KAR Hradec Králové, s.r.o. (vlastníkem KAR Hradec Králové je KAR group).
Luboš Cekr je předseda představenstva firmy KAR group, a.s. a Tomáš Vrátný je předsedou dozorčí rady KAR group, a.s.

Vlastníkem mateřské firmy KAR group, a.s. je dle její Výroční zprávy 2015 anonymní schránková firma WEXFIN LIMITED se sídlem 10 Dunstan Close, London N2 0UX, Británie... Firma WEXFIN LIMITED (WEXFIN LTD.) je zmíněna v tzv. Panama Papers, kdy panamská právní kancelář Mossack Fonseca prala přes řetězce firem v daňových rájích peníze desetitisíců zločinců a i zkorumpovaným politikům z celého světa. Databáze Panama Papers obsahuje i 272 jmen osob a firem, které mají souvislost s Českou republikou. WEXFIN LTD. byla od roku 2008 napojená na další anonymní firmy na Seychelách, Britských Panenských ostrovech atd. a zjevně byla použita k mezinárodnímu praní špinavých peněz.

https://offshoreleaks.icij.org/nodes/12168837

Pro zajímavost, kmotr ODS - vyučený prodavač Ivo Rittig, odsouzený v červnu 1988 k trestu 9 let vězení za rozkradení samoobsluhy (rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, astronomické manko 766 tisíc korun, tehdy cena dvou domů), Havel mu dal amnestii v lednu 1990, nakupoval za nakradené peníze v Dopravním podniku hl. města Prahy v letech 2010 a 2011 luxusní nemovitosti v Dubaji a tři roky (2014-2017) měl rezidenční vízum Emirátu Dubaj. Rittig přes firmu Oleo Chemical prodával městskému podniku, Dopravnímu podniku hl. města Prahy, předražené pohonné hmoty a také předražené jízdenky, přes firmu Cokeville Assets registrovanou na Britských Panenských ostrovech prošlo asi 20 milionů korun na dva účty Ivo Rittiga. Majoritním vlastníkem Oleo Chemical a.s. je firma Marathon Holdings registrovaná v Panamě.

Také "Cekrova" firma KARIR CZ s.r.o. tunelovala Dopravní podnik hl. města Prahy. Pražský dopravní podnik už sedmým rokem platí desítky milionů korun ročně za nevýhodný pronájem vozů, které mu dříve patřily. Uzavření velmi nevýhodné smlouvy s KARIR CZ s.r.o. v létě 2011 zajišťoval právník advokátní kanceláře Šachta & Partners, která je známá z kauz spojených se zločincem Ivo Rittigem. Jednatel Luboš Cekr nechtěl Reportérům ČT jméno majitele KARIR CZ prozradit. „Je to český akcionář, to může stačit,“ uvedl.

Jak vidíte, šumperský zastupitel Luboš Cekr (Nezávislá volba) je lhář, je to WEXFIN LTD. z Panama Papers. Skrývá se za WEXFIN sám Cekr, Rittig či jiný kmotr a óbrzloděj?

Organizovaný zločin ze šumperského autobusového nádraží sahá do celého světa...

https://praha.idnes.cz/dpp-pronajem-aut-vnitrni-doprava-smlouva-karir-reporteri-ct-prr-/praha-zpravy.aspx?c=A180313_121331_praha-zpravy_zuf
Reagovat
Datum: 20.7.2018 17:03
Titulek: Re: Zastupitel Cekr a praní špinavých peněz Panama Papers
Autor: glosatorman
24
Fuj, to bylo dlouhý..... ále hrozně pravdivý, ten náš Lubošek musí být pěkně velká sviňa, doufám, že se už pro něj ohřívá voda.....
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.