ZPRAVODAJSTVÍ

Oprava bazénu může začít. Oproti předpokladům o pět měsíců později

23. října 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – V průběhu tohoto měsíce odstartují Podniky města Šumperk (PMŠ) dlouho očekávanou opravu krytého bazénu na Benátkách. Stavební společnost měla původně s realizací projektu začít už před pěti měsíci. Zahájení prací ale zkomplikovalo odvolání jedné z firem, která proti výsledkům výběrového řízení podala stížnost. Termín dokončení opravy „plavečáku“ je teď v ohrožení.

 „Je mi líto, že lidé museli čekat několik měsíců na to, než bude zahájena rekonstrukce jednoho z důležitých sportovišť ve městě. Bohužel PMŠ byly v této věci rukojmím firmy, jež neuznala výsledek veřejné zakázky a tímto postupem si vyřizovala účty s konkurenčním dodavatelem,“ uvedl Michael Kohajda, člen správní rady PMŠ.
Neúspěšná firma se proti výsledkům výběrového řízení odvolala hned dvakrát, ani v jednom případě ale s námitkami neuspěla. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže její požadavek poprvé zamítl už v červenci, podruhé a definitivně na začátku října.
Město investuje do rekonstrukce areálu na Benátkách 155 miliónů korun. Na kompletní realizaci všech stavebních prací má firma patnáct měsíců.

Hrozí zpoždění

Odložení zahájení stavebních prací až na podzim může vážně ohrozit termín dokončení rekonstrukce. Další zdržení i nárůst ceny díla mohou způsobit takzvané vícepráce. Nikdo dnes totiž netuší, jaká překvapení dělníky po rozebrání zastaralé konstrukce plaveckého areálu čekají. „Jedná se o složitou opravu, během níž možná vyvstanou nepředvídatelné skutečnosti, které mohou mít vliv na termín dokončení,“ potvrdil obavy ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček.
Krytý bazén je v havarijním stavu už déle než rok. Jeho uzavření vloni urychlila havárie kotle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.10.2018 12:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Josef
17
Nechal bych to zdržení zaplatit firmu co se odvolávala.A vítězná firma ještě nezačala a už špekuluje o více pracech.
Reagovat
Datum: 23.10.2018 12:24
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jimbo
29
Nespekuluje, pocita se s tim, ze stavba protahne a bude to stat vic. Na co pak delat plany a rozpocty?
Reagovat
Datum: 23.10.2018 12:50
Titulek: Bez titulku
Autor: divák divadelní
23
Doporučil bych kompletní demolici.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.