ZPRAVODAJSTVÍ

Oprava bazénu může začít. Oproti předpokladům o pět měsíců později

23. října 2018, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – V průběhu tohoto měsíce odstartují Podniky města Šumperk (PMŠ) dlouho očekávanou opravu krytého bazénu na Benátkách. Stavební společnost měla původně s realizací projektu začít už před pěti měsíci. Zahájení prací ale zkomplikovalo odvolání jedné z firem, která proti výsledkům výběrového řízení podala stížnost. Termín dokončení opravy „plavečáku“ je teď v ohrožení.

 „Je mi líto, že lidé museli čekat několik měsíců na to, než bude zahájena rekonstrukce jednoho z důležitých sportovišť ve městě. Bohužel PMŠ byly v této věci rukojmím firmy, jež neuznala výsledek veřejné zakázky a tímto postupem si vyřizovala účty s konkurenčním dodavatelem,“ uvedl Michael Kohajda, člen správní rady PMŠ.
Neúspěšná firma se proti výsledkům výběrového řízení odvolala hned dvakrát, ani v jednom případě ale s námitkami neuspěla. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže její požadavek poprvé zamítl už v červenci, podruhé a definitivně na začátku října.
Město investuje do rekonstrukce areálu na Benátkách 155 miliónů korun. Na kompletní realizaci všech stavebních prací má firma patnáct měsíců.

Hrozí zpoždění

Odložení zahájení stavebních prací až na podzim může vážně ohrozit termín dokončení rekonstrukce. Další zdržení i nárůst ceny díla mohou způsobit takzvané vícepráce. Nikdo dnes totiž netuší, jaká překvapení dělníky po rozebrání zastaralé konstrukce plaveckého areálu čekají. „Jedná se o složitou opravu, během níž možná vyvstanou nepředvídatelné skutečnosti, které mohou mít vliv na termín dokončení,“ potvrdil obavy ředitel Podniků města Šumperka Patrik Tomáš Pavlíček.
Krytý bazén je v havarijním stavu už déle než rok. Jeho uzavření vloni urychlila havárie kotle.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.10.2018 12:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Josef
10
Nechal bych to zdržení zaplatit firmu co se odvolávala.A vítězná firma ještě nezačala a už špekuluje o více pracech.
Reagovat
Datum: 23.10.2018 12:24
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jimbo
14
Nespekuluje, pocita se s tim, ze stavba protahne a bude to stat vic. Na co pak delat plany a rozpocty?
Reagovat
Datum: 23.10.2018 12:50
Titulek: Bez titulku
Autor: divák divadelní
11
Doporučil bych kompletní demolici.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).