ZPRAVODAJSTVÍ

Oprava autobusového nádraží může skončit blamáží. Město ho možná znovu celé předělá

10. září 2019, 15:00, jak
Mohelnice – Zhruba měsíční výluka nově opraveného autobusového nádraží v Mohelnici možná nebyla poslední. Pokud se potíže s prosakováním vody do podzemního parkoviště nepodaří odstranit, bude muset firma celý terminál překopat a udělat znova.

 „Během letní odstávky nádraží realizovala dodavatelská firma sondy a zjistila, že v podloží je velké množství vody. Jednou z příčin může být špatná dešťová kanalizace, která prosakovala. Ta se opravila a teď počkáme do jara, zda to pomohlo,“ uvedl starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Pokud byl problém skutečně v děravých kanalizačních trubkách, měla by podle stavebníků voda vyschnout. V opačném případě bude muset firma na jaře celé nádraží uzavřít, rozkopat a udělat znovu. Na dílo je záruka, kterou chce radnice uplatnit.

„Všechno je to o zaměstnancích stavební firmy. Nevím, kolik měli zkušeností,“ odpověděl na otázku směřující ke kvalitě odvedené práce starosta Kuba.

Stavba autobusového nádraží v Mohelnici a podzemního parkoviště přišla na zhruba padesát miliónů korun. Firma, jež ji měla na starosti, vyhrála zakázku také na nový autobusový terminál v Šumperku. Ten se má začít stavět příští rok s tím, že celková výše investice je 127 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.9.2019 17:03
Titulek: Podivná zakázka
Autor: Vladimír
25
Tak dlouho to bude starosta Kuba řešit až nic nevyřeší. Přitom má máslo na hlavě. Projekt a stavební dozor, kamarádíčci.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:11
Titulek: Re: Podivná zakázka
Autor: Luděk
30
Bude to břímě pro dalšího starostu a zastupitelstvo. V každém případě to odnese rozpočet města, ostatně tak jako již nyní nákladný provoz bez tržeb.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:59
Titulek: Re: Podivná zakázka
Autor: Mohelničák
25
Přesně tak. Dole v garážích nikdo neparkuje a parkovat nebude. Nikdo totiž neví, kdy na v podzemce zaparkované auto něco spadne..
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:13
Titulek: Re: Podivná zakázka
Autor: René D.
27
Lepší by bylo říct výhledově nebo do nazimy. https://www.youtube.com/watch?v=zlZwRWB_ufc
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:58
Titulek: Re: Podivná zakázka
Autor: Mohelničák
27
Stavební dozor na akci dělal kamarád starosty ing. Nejezchleba. Ten dohlížel i na opravy v srpnu. Celé je to provedené amatérsky a starosta, který normálně u každého chodníku počítá a hlídá každou dlaždici a metr asfaltu, tady totálně selhal.
Reagovat
Datum: 19.9.2019 14:33
Titulek: Re: Podivná zakázka
Autor: Luděk
14
Tak dlouho bude lhát a manipulovat, až se ucho utrhne
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:05
Titulek: Pomníček
Autor: Pikosekunda
26
Jestli nebude pro tu firmu výhodnější jít do likvidace, než ten Kubův pomníček překopat a udělat znova.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 18:02
Titulek: Re: Pomníček
Autor: Mohelničák
28
Samozřejmě že firma půjde do likvidace. Totální oprava znamená zaplatit desítky milionů. Takže navěky bude dole v létě bazén a v zimě kluziště. Na parkování podzemní parkoviště nikdy sloužit nebude. Evropská unie dotace na zpackané autobusové nádraží určitě nedá...
Reagovat
Datum: 11.9.2019 14:04
Titulek: Re: Pomníček
Autor: Luděk
27
Ale to by znamenalo, že město bude vracet dotaci.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:09
Titulek: Manipulace
Autor: Luděk
28
Co je to za manipulaci „Všechno je to o zaměstnancích stavební firmy. Nevím, kolik měli zkušeností,“. Copak starosta neví, že odpovědná je stavební firma a ne její zaměstnanci? To výběrové řízení asi bylo taky zajímavé. Prý se ta akce přeprodávala přes dvě další firmy. Takže zaměstnanci co tam pracovali možná ani nebyli zaměstnanci firmy, která nese za dílo záruku.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:23
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Milan
32
A kdo ponese odpovědnost za město? Někteří lidé hovoří o tom, že je stavba postavena v rozporu se stavební dokumentací.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 17:25
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Luděk
37
"Během letní odstávky nádraží realizovala dodavatelská firma sondy a zjistila, že v podloží je velké množství vody." říká starosta. Já říkám, že by se mělo zjistit jestli je v podloží to, co se fakturovalo.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 18:05
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Mohelničák
30
Vždyť tam prý nebyl ani písek kolem odpadních trubek:-))) Prostě černá díra.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 18:04
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Mohelničák
12
Tak to určitě šetří k tomu určené orgány. Duo Kuba Kubíčková taky může skončit v klepetech...
Reagovat
Datum: 11.9.2019 14:10
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Pikosekunda
25
Pavle Kuba se ze všeho vylže a za nic odpovědnost neponese. Nikdy. Sice do všeho strká nos, ale podepsaný pod tím není.
Reagovat
Datum: 12.9.2019 07:24
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Občan
17
Starosta není stavební dozor. Pokud probíhalo výběrové řízení, tak rozhodovala komise dle daných kritérií. To asi splněno bylo. Že jsou kritéria nastavena na nejnižší cenu, nedokážu říct, ale museli se hodnotit i jiné parametry.
Bohužel se dne posuzuje víceméně dle nabídnuté ceny. No a za málo peněz, málo muziky.
Takže když je zakázka podhodnocená, aby byla jistá výhra v soutěži, tak to dopadá katastrofálně. To můžeme vidět nejen v Mohelnici.
Nicméně starosta to asi změnit nedokáže. Nikdy nerozhoduje sám. Tak se prosím podívejte na vše podrobněji, zjistěte kdo rozhodoval, které komise zasedaly, kdo projektoval a jak znělo stavební povolení.
Potom můžete soudit.
Diskuze, která tu určuje viníka na základě dohadů je možná někde v hospodě u piva při 4 promilech v krvi. Všichni vše věd, každý je nejchytřejší, ale informací má poskromnu.
Nicméně hlas lidu má rád jednuduché řešení, protože pro to složitější by se musel zamyslet, a to jaksi dav neumí.
Reagovat
Datum: 12.9.2019 14:28
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Pikosekunda
28
Z kolika firem se vybíralo? Z jedné? Když v prvním kole se nikdo nepřihlásil? A do druhého kola se jakoby změnil projekt a přidala se tam ta tráva na střeše.
Reagovat
Datum: 12.9.2019 14:31
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Valda
14
cituji "a jak znělo stavební povolení" by mě zajímalo co tím chcete říci. To má jako vliv na kvalitu provedených prací, si myslíte, že stát hlídá kvalitu stavebních prací.
Reagovat
Datum: 10.9.2019 18:03
Titulek: Re: Manipulace
Autor: Mohelničák
25
To je jasné, že to nakonec dělali dělníci z východního Slovenska.
Reagovat
Datum: 13.9.2019 14:56
Titulek: zůstává rozum stát
Autor: poustevník
16
nemohu se zbavit dojmu, že zde diskutující např. Mohelničák mají vůbec dokončenou základní školní docházku. To jsou bláboly. Veřejná zakázka, kterou kontroluje řada úřadů a na kterou bylo několik udání a všechny kontroly zjistili, že město ani nikdo z jeho představitelů nic nezanedbal. Firma zfušovala stavbu a bude ji muset v rámci záruky opravit. To je všechno, není to ani první ani poslední stavba, kterou někdo neudělal dobře a musel ji opravit. Až se to spraví tak se tam parkovat bude, protože už jednou ta anarchie s parkováním skončit musí. Každý parkuje kde ho napadne. Když na autobusáku bylo nadzemní parkoviště tak bylo narváno, dali ho pod zem a nikdo. Problém je jen v tom, že tam by museli dát 5 CZK za den.
Reagovat
Datum: 24.9.2019 12:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavlína
20
Proč ten podmiňovací způsob, že to může skončit blamáží? Vždyť to už blamáž je!
Reagovat

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.