SPORT

Oprašují původní plány, z EU přišly dotace

11. prosince 2009, 20:57, -zag-
Jeseníky - Více jak 150 milionů, to je částka, která poputuje na Jesenicko na různé projekty cestovního ruchu. Jen 100 milionovou dotaci přiklepli úředníci z Olomouce z peněž EU projektu firmy K3 Sport, která staví obří sjezdovku na Medvědí hoře.
Více jak 152 milionů se rozdělovalo ve Velkých Losinách na stavby welness centra v Loučné nad Desnou i na turistická odpočivadla. 

Peníze z Evropské unie přerozdělil Olomoucký kraj poslední měsíc v roce a smlouvy slavnostně podepsal ve Velkých Losinách v úterý 8. prosince. Finanční podporu ve výši 30 milionů tak například dostanou Priessnitzovy lázně, deset milionů poputuje do Koutů nad Desnou, kde by podle plánů měl vzniknout wellness hotel.

Stejnou částku dostane i obec Loučná nad Desnou, která spolu s firmou K3 Sport připravuje v návaznosti na vybudování největšího zimního střediska na severní Moravě i revitalizaci centra a vybudování náměstíčka s parkovištěm, chodníky a cílovou stanicí pro případnou prodlouženou elektrifikovanou dráhu až  z Olomouce.

Zmíněné projekty, které nyní dostaly injekci z dotací EU,  žádají peníze již dlouho. Například záměr s lyžařským střediskem v Loučné je starý více jak šest let.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.