ZPRÁVY

Opilci mají nového krále!!!

24. září 2013, 07:39, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Nového superguru mají piráti silnic v šumperském okrese. Až do minulého pátku držel rekord řidič z Hanušovicka, který za volantem nadýchal zhruba tři celé a osm desetin promile. Z kořalkového trůnu jej teď sesadil opilec, jemuž v krvi kolovaly více než čtyři promile. A co víc, po Šumperku se v autě proháněl za bílého dne.
„Padesátiletý řidič byl zadržen kolem půl jedné odpoledne na Masarykově náměstí. První dechová zkouška ukázala hodnotu 3,87 promile, další už 4,2 promile,“ dodává k případu podrobnosti mluvčí krajské policie Irena Urbánková. Opilec po městě jezdil ve Škodě Felicia, kolik kilometrů v deliriu najezdil, policie neuvedla. Ke cti podroušeného motoristy svědčí alespoň to, že při zadržení nekladl odpor, dobrovolně se podrobil odběru krve a bez problémů odevzdal i řidičské oprávnění. „Muže teď podezříváme z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest a zákaz činnosti,“ dodává Urbánková.


Lékaři kroutí hlavou

„Já mít v těle čtyři promile, tak jsem už v bězvědomí. Je to opravdu hodně a i když se účinky alkoholu u lidí hodně liší, při této míře se už určitě projeví ztráta koordinace pohybů, můžou se objevit výpadky paměti a poruchy vědomí,” popisuje možné stavy, které lidé v podobném stupni opilosti zažívají, ředitel Záchranné služby Olomouckého kraje Ivo Mareš. Případ vyvolal opovržení ve všech obyvatelích města, kteří se o opilecké eskapádě dozvěděli. „Nechápu to, myslím, že by zasloužil vzít řidičák na doživotí a dostat pořádně přes hubu,“ rozčiluje se nad nezodpovědným chováním řidiče prostořeká žena ze Šumperka, která si však do novin nepřála uvést svoje jméno. Podobný rozruch vyvolala před léty řidička ze Šumperska, která měla v krvi více než tři a půl promile nebo učitel autoškoly, jenž v podroušeném stavu školil začínající motoristy na Staroměstsku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2013 10:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Hanka
40
To jsou ty naše mírné tresty!!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).