SPORT

OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“

24. března 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Stavenice - Už po čtrnácté se v malé vesničce nedaleko Mohelnice konal v sobotu 20. března OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“.
Místní šachový oddíl SDH Stavenice v čele s hlavním organizátorem Vojtou Hanouskem připravil pro 80 účastníků spoustu krásných cen. V turnaji se letos nadmíru dobře vedlo Sokolu ze Šumperka. Na 1. místě a králem Stavenice se 6 body se stal Víťa Valenta z TJ Sokol Šumperk. Pro druhé místo si přijel až z Kopřivnice Petr Růžička. Na 3. místě skončil jeho jmenovec Milan Růžička ze Sokola Šumperk. Páté místo vybojovala mladá naděje z Uničova - Jirka Navrátil, kterému patří prvenství v kategorii do 15 let.
 

Zleva zády Marek Malý, Tomáš Kostecký, čelem Jakub Vaculík a Nicola Lužíková

Šumperská talentovaná mládež, která trénuje každý pátek v šachovém kroužku ve Vile Doris v Šumperku, dala o sobě také vědět. Marek Malý obsadil celkové 17. místo, Nicola Lužíková – vícemistryně ČR v kategorii dívek do 14 let – byla nejlepší ženou v turnaji, 2. v kategorii do 15 let a 27. v celkovém pořadí (41. nasazená). Jakub Vaculík skončil 3. v kategorii do 15 let. Sourozenci Jan a Tomáš Kostečtí čeřili poklidné vody v závěru tabulky na 60. a 70. místě celkového pořadí.

Šachové klání skončilo krátce po 17. hodině předáním cen nejen vítězům, ale i všem účastníkům turnaje. Nejvzdálenější účastník byl Jiří Stehlík ze Sokola Kolín, nejstarším účastníkem František Štec ze Spartaku Přerov a nejmladší byli sourozenci Hartingrovi – Antonín a Pavel z TJ Libina.

Konečné pořadí k turnaji "O krále Stavenice" naleznete zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).