OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“

24. března 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Stavenice - Už po čtrnácté se v malé vesničce nedaleko Mohelnice konal v sobotu 20. března OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“.
Místní šachový oddíl SDH Stavenice v čele s hlavním organizátorem Vojtou Hanouskem připravil pro 80 účastníků spoustu krásných cen. V turnaji se letos nadmíru dobře vedlo Sokolu ze Šumperka. Na 1. místě a králem Stavenice se 6 body se stal Víťa Valenta z TJ Sokol Šumperk. Pro druhé místo si přijel až z Kopřivnice Petr Růžička. Na 3. místě skončil jeho jmenovec Milan Růžička ze Sokola Šumperk. Páté místo vybojovala mladá naděje z Uničova - Jirka Navrátil, kterému patří prvenství v kategorii do 15 let.

Zleva zády Marek Malý, Tomáš Kostecký, čelem Jakub Vaculík a Nicola Lužíková

Šumperská talentovaná mládež, která trénuje každý pátek v šachovém kroužku ve Vile Doris v Šumperku, dala o sobě také vědět. Marek Malý obsadil celkové 17. místo, Nicola Lužíková – vícemistryně ČR v kategorii dívek do 14 let – byla nejlepší ženou v turnaji, 2. v kategorii do 15 let a 27. v celkovém pořadí (41. nasazená). Jakub Vaculík skončil 3. v kategorii do 15 let. Sourozenci Jan a Tomáš Kostečtí čeřili poklidné vody v závěru tabulky na 60. a 70. místě celkového pořadí.

Šachové klání skončilo krátce po 17. hodině předáním cen nejen vítězům, ale i všem účastníkům turnaje. Nejvzdálenější účastník byl Jiří Stehlík ze Sokola Kolín, nejstarším účastníkem František Štec ze Spartaku Přerov a nejmladší byli sourozenci Hartingrovi – Antonín a Pavel z TJ Libina.

Konečné pořadí k turnaji "O krále Stavenice" naleznete zde.

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).