SPORT

OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“

24. března 2010, 00:00, téma ŠACHY, rejdakce
Stavenice - Už po čtrnácté se v malé vesničce nedaleko Mohelnice konal v sobotu 20. března OPEN turnaj v rapid šachu „O krále Stavenice“.
Místní šachový oddíl SDH Stavenice v čele s hlavním organizátorem Vojtou Hanouskem připravil pro 80 účastníků spoustu krásných cen. V turnaji se letos nadmíru dobře vedlo Sokolu ze Šumperka. Na 1. místě a králem Stavenice se 6 body se stal Víťa Valenta z TJ Sokol Šumperk. Pro druhé místo si přijel až z Kopřivnice Petr Růžička. Na 3. místě skončil jeho jmenovec Milan Růžička ze Sokola Šumperk. Páté místo vybojovala mladá naděje z Uničova - Jirka Navrátil, kterému patří prvenství v kategorii do 15 let.
 

Zleva zády Marek Malý, Tomáš Kostecký, čelem Jakub Vaculík a Nicola Lužíková

Šumperská talentovaná mládež, která trénuje každý pátek v šachovém kroužku ve Vile Doris v Šumperku, dala o sobě také vědět. Marek Malý obsadil celkové 17. místo, Nicola Lužíková – vícemistryně ČR v kategorii dívek do 14 let – byla nejlepší ženou v turnaji, 2. v kategorii do 15 let a 27. v celkovém pořadí (41. nasazená). Jakub Vaculík skončil 3. v kategorii do 15 let. Sourozenci Jan a Tomáš Kostečtí čeřili poklidné vody v závěru tabulky na 60. a 70. místě celkového pořadí.

Šachové klání skončilo krátce po 17. hodině předáním cen nejen vítězům, ale i všem účastníkům turnaje. Nejvzdálenější účastník byl Jiří Stehlík ze Sokola Kolín, nejstarším účastníkem František Štec ze Spartaku Přerov a nejmladší byli sourozenci Hartingrovi – Antonín a Pavel z TJ Libina.

Konečné pořadí k turnaji "O krále Stavenice" naleznete zde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.