SPORT

Opava přinesla in-lineistům nevídané vítězství

14. května 2008, 09:17, In-line tým Sokol Šumperk
Opava přinesla in-lineistům nevídané vítězství Šumperk/Opava - Tým In-line Sokol Šumperk hlásí: "Vítězství v Opavě".

Druhá květnová neděle byla v Opavě ve znamení in-line akce. Více než 200 závodníků se prohánělo po asfaltových tratích v Opavských městských sadech za slunečného počasí a atmosféry nabité pozitivní energií z pohybu spojeného se zábavou. I tak se dá stručně popsat průběh závodu a volného ježdění, který odstartoval výjimečný seriál na bruslích pod názvem Inline univerziáda Opava 2008. Organizátoři akce – Slezská univerzita Opava a Statutární město Opava vsadili na oblíbený a stále atraktivnější sport.

Jízda na bruslích po stezkách Opavských městských sadů přilákala nejen české špičky v tomto sportu, které ze sebe vydaly opravdu maximum, ale i týmy tvořené z rodin, firem, školních tříd nebo prostě party ze dvou až šesti členů.

Rovinatou trať bez převýšení si mohli vychutnat inlinisté téměř po celý den. Soutěžilo se v dětských kategoriích na vzdálenost od  900 metrů až po juniorské o délce 2 770 m, 10 kilometrů a 21 kilometrů.

Hlavním závodem byla desetikilometrová trať, kde se mimo jiné rozdával titul akademický mistr ČR pro rok 2008. Na této trati reprezentovalo šumperský Sokol, město Šumperk a Olomoucký kraj celkem pět závodníků. Na start se postavila asi padesátka borců. V prvním ze sedmi okruhů se odpoutal  Roman Fišnar /Sokol Šumperk/, který zároveň reprezentoval i Univerzitu Palackého a svůj náskok si s přehledem uhájil až do cíle, kterého dosáhl v čase 17min 14sec a stal se tak akademickým mistrem ČR. 

O první a druhé místo v kategorii mužů se v  nervy drásajícím sprintu utkali šumperští závodníci Milan Jeřábek /Sokol Šumperk/ a Svatopluk Sladký /Sokol Šumperk/, ze kterého vyšel vítězně o několik desetinek Milan Jeřábek. Na Jana Chomu /Sokol Šumperk/, který si v závodě nevedl vůbec špatně, zbyla bohužel jen pomyslná bramborová medaile a celkové 8. místo obsadil Petr Janda /Sokol Šumperk/.

Závod na 21 kilometrů Vyhrál Honza Pecka a v ženách Renáta Karabová. Tohoto závodu se mimo pořadí zúčastnili i naši borci. Roman Fišnar by se umístil do 4. místa, Milan Jeřábek 7. místo a Svatopluk Sladký se umístil ve středu startovního pole.

Česká televize uvede asi za tři týdny záznam ze závodu na programu ČT 4 sport v pořadu Sport v regionech.

Zlato si v kategorii štafet odvezli in-linisti z SSC Otrokovice. Kompletní výsledková listina je k dispozici na www.championchip.cz.

O2 InLine CUP ale není jen o závodění. Je i malým festivalem rockové hudby, neboť je spojený s koncerty kapel, na které je vstup zdarma. Konkrétně v Opavě se na scéně představily kapely The Air Bags, Post-It, Fast Food Orchestra a nakonec vystoupila skupina Airfare.

Inlinové brusle jsou zkrátka „in“ a O2 InLine CUP představuje možnost, jak si je pořádně užít!

 

FOTOGALERIE JAK SE JELO V OPAVĚ? IN-LINEISTÉ V AKCI.
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.5.2008 16:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Anna K.
Závod jsem sledovala i v jiných médiích, klukům gratuluji. Jen tak dál:)
Reagovat
Datum: 19.5.2008 17:56
Titulek: Bez titulku
Autor: LojzaVšeználek
92
Sem zvědav, kdy se Sokol zasadí třeba o nějaké ty nové trasy, když to všem tak bravůrně jezdí)))
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO




Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).