SPORT

Opava přinesla in-lineistům nevídané vítězství

14. května 2008, 09:17, In-line tým Sokol Šumperk
Opava přinesla in-lineistům nevídané vítězství Šumperk/Opava - Tým In-line Sokol Šumperk hlásí: "Vítězství v Opavě".

Druhá květnová neděle byla v Opavě ve znamení in-line akce. Více než 200 závodníků se prohánělo po asfaltových tratích v Opavských městských sadech za slunečného počasí a atmosféry nabité pozitivní energií z pohybu spojeného se zábavou. I tak se dá stručně popsat průběh závodu a volného ježdění, který odstartoval výjimečný seriál na bruslích pod názvem Inline univerziáda Opava 2008. Organizátoři akce – Slezská univerzita Opava a Statutární město Opava vsadili na oblíbený a stále atraktivnější sport.

Jízda na bruslích po stezkách Opavských městských sadů přilákala nejen české špičky v tomto sportu, které ze sebe vydaly opravdu maximum, ale i týmy tvořené z rodin, firem, školních tříd nebo prostě party ze dvou až šesti členů.

Rovinatou trať bez převýšení si mohli vychutnat inlinisté téměř po celý den. Soutěžilo se v dětských kategoriích na vzdálenost od  900 metrů až po juniorské o délce 2 770 m, 10 kilometrů a 21 kilometrů.

Hlavním závodem byla desetikilometrová trať, kde se mimo jiné rozdával titul akademický mistr ČR pro rok 2008. Na této trati reprezentovalo šumperský Sokol, město Šumperk a Olomoucký kraj celkem pět závodníků. Na start se postavila asi padesátka borců. V prvním ze sedmi okruhů se odpoutal  Roman Fišnar /Sokol Šumperk/, který zároveň reprezentoval i Univerzitu Palackého a svůj náskok si s přehledem uhájil až do cíle, kterého dosáhl v čase 17min 14sec a stal se tak akademickým mistrem ČR. 

O první a druhé místo v kategorii mužů se v  nervy drásajícím sprintu utkali šumperští závodníci Milan Jeřábek /Sokol Šumperk/ a Svatopluk Sladký /Sokol Šumperk/, ze kterého vyšel vítězně o několik desetinek Milan Jeřábek. Na Jana Chomu /Sokol Šumperk/, který si v závodě nevedl vůbec špatně, zbyla bohužel jen pomyslná bramborová medaile a celkové 8. místo obsadil Petr Janda /Sokol Šumperk/.

Závod na 21 kilometrů Vyhrál Honza Pecka a v ženách Renáta Karabová. Tohoto závodu se mimo pořadí zúčastnili i naši borci. Roman Fišnar by se umístil do 4. místa, Milan Jeřábek 7. místo a Svatopluk Sladký se umístil ve středu startovního pole.

Česká televize uvede asi za tři týdny záznam ze závodu na programu ČT 4 sport v pořadu Sport v regionech.

Zlato si v kategorii štafet odvezli in-linisti z SSC Otrokovice. Kompletní výsledková listina je k dispozici na www.championchip.cz.

O2 InLine CUP ale není jen o závodění. Je i malým festivalem rockové hudby, neboť je spojený s koncerty kapel, na které je vstup zdarma. Konkrétně v Opavě se na scéně představily kapely The Air Bags, Post-It, Fast Food Orchestra a nakonec vystoupila skupina Airfare.

Inlinové brusle jsou zkrátka „in“ a O2 InLine CUP představuje možnost, jak si je pořádně užít!

 

FOTOGALERIE JAK SE JELO V OPAVĚ? IN-LINEISTÉ V AKCI.
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.5.2008 16:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Anna K.
Závod jsem sledovala i v jiných médiích, klukům gratuluji. Jen tak dál:)
Reagovat
Datum: 19.5.2008 17:56
Titulek: Bez titulku
Autor: LojzaVšeználek
117
Sem zvědav, kdy se Sokol zasadí třeba o nějaké ty nové trasy, když to všem tak bravůrně jezdí)))
Reagovat