ZPRÁVY

Opakované volby v Kopřivné i tentokrát prověří soud

31. března 2015, 18:00, Jaroslav Kropáč
Kopřivná - Krajský soud v Ostravě se bude znovu zabývat volbami v Kopřivné. Ty se opakovaly v sobotu 14. března poté, co vloni na podzim odstoupili všichni členové opoziční kandidátky a zastupitelstvo ztratilo potřebný počet členů.

 „Já to prostě nechápu, nerozumím tomu,“ okomentovala podání podnětu na neplatnost březnových voleb stávající starostka Kopřivné Jana Gerešová. Její kandidátka Starostů a nezávislých zvítězila už v loňských komunálkách, teď získala ještě větší převahu, když Gerešová se svými spolustraníky obdržela plný počet zastupitelských mandátů. Opoziční Sdružení nezávislých kandidátů Kopřivné se do zastupitelstva vůbec nedostalo.

Důvod protestu zatím nejasný

„Bližší informace k tomu, proč byly výsledky voleb napadeny, zatím sdělit nemohu. Návrh na neplatnost voleb došel soudu teprve 26. března,“ uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha. Justice má teď dvacet dnů, aby platnost voleb v Kopřivné potvrdila, nebo vyvrátila. Až po uznání výsledků hlasování může obec svolat ustavující zastupitelstvo, kde zvolí nového starostu, místostarostu a členy rady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).