ZPRÁVY

Opakované volby v Kopřivné i tentokrát prověří soud

31. března 2015, 18:00, Jaroslav Kropáč
Kopřivná - Krajský soud v Ostravě se bude znovu zabývat volbami v Kopřivné. Ty se opakovaly v sobotu 14. března poté, co vloni na podzim odstoupili všichni členové opoziční kandidátky a zastupitelstvo ztratilo potřebný počet členů.

 „Já to prostě nechápu, nerozumím tomu,“ okomentovala podání podnětu na neplatnost březnových voleb stávající starostka Kopřivné Jana Gerešová. Její kandidátka Starostů a nezávislých zvítězila už v loňských komunálkách, teď získala ještě větší převahu, když Gerešová se svými spolustraníky obdržela plný počet zastupitelských mandátů. Opoziční Sdružení nezávislých kandidátů Kopřivné se do zastupitelstva vůbec nedostalo.

Důvod protestu zatím nejasný

„Bližší informace k tomu, proč byly výsledky voleb napadeny, zatím sdělit nemohu. Návrh na neplatnost voleb došel soudu teprve 26. března,“ uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha. Justice má teď dvacet dnů, aby platnost voleb v Kopřivné potvrdila, nebo vyvrátila. Až po uznání výsledků hlasování může obec svolat ustavující zastupitelstvo, kde zvolí nového starostu, místostarostu a členy rady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.