ZPRÁVY

Opakované volby v Kopřivné i tentokrát prověří soud

31. března 2015, 18:00, Jaroslav Kropáč
Kopřivná - Krajský soud v Ostravě se bude znovu zabývat volbami v Kopřivné. Ty se opakovaly v sobotu 14. března poté, co vloni na podzim odstoupili všichni členové opoziční kandidátky a zastupitelstvo ztratilo potřebný počet členů.

 „Já to prostě nechápu, nerozumím tomu,“ okomentovala podání podnětu na neplatnost březnových voleb stávající starostka Kopřivné Jana Gerešová. Její kandidátka Starostů a nezávislých zvítězila už v loňských komunálkách, teď získala ještě větší převahu, když Gerešová se svými spolustraníky obdržela plný počet zastupitelských mandátů. Opoziční Sdružení nezávislých kandidátů Kopřivné se do zastupitelstva vůbec nedostalo.

Důvod protestu zatím nejasný

„Bližší informace k tomu, proč byly výsledky voleb napadeny, zatím sdělit nemohu. Návrh na neplatnost voleb došel soudu teprve 26. března,“ uvedl mluvčí Krajského soudu v Ostravě Dalibor Zecha. Justice má teď dvacet dnů, aby platnost voleb v Kopřivné potvrdila, nebo vyvrátila. Až po uznání výsledků hlasování může obec svolat ustavující zastupitelstvo, kde zvolí nového starostu, místostarostu a členy rady.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.