ZPRAVODAJSTVÍ

Olomoucký kraj společně s městem zrekonstruovaly budovu školy

5. října 2016, 10:00, redakce, placená reklama
Olomoucký kraj společně s městem zrekonstruovaly budovu školy V loňském září byla zrekonstruována hlavní budova Střední školy železniční, technické a služeb na ulici Gen. Krátkého, byla vyměněna okna, provedeno zateplení, škola má novou fasádu.

 Letos ve stejném čase zástupci Olomouckého kraje, zřizovatele školy a zástupci města Šumperka slavnostně otevřeli zrekonstruovanou školní budovu na Bulharské ulici v Šumperku. Objekt bývalého zámku je součástí historie města a během staletí se jeho účel nesčetněkrát měnil. Rekonstrukce zámku, nemovité kulturní památky, si vždy vyžaduje disciplinovanou spolupráci stavařů se státní památkovou péčí. V tomto případě rekonstrukci prováděla renomovaná stavební společnost Navrátil z Prostějova. Cílem byla oprava fasády, dřevěných oken, dveří. Zrestaurování architektonických prvků se ujala subdodavatelské firma uměleckého štukatéra Jaroslava Přindiše. Olomoucký kraj přispěl ze svého rozpočtu na opravu školy částkou více než 11 milionů korun a město Šumperk poskytlo 1 milion. Areál školy je průchozí a město díky společné rekonstrukci s krajem se může pochlubit opravenou dominantou historické části města.
Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku se těmito dvěma rekonstrukcemi budov zařadila mezi desítky škol, ve kterých byly v letech 2012 – 2016 díky podpoře zřizovatele Olomouckého kraje realizovány projekty zaměřené na energeticky úsporná opatření a na dostavby a opravy areálů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.