ZPRÁVY

Olomoucký kraj má nového hejtmana a radu

19. listopadu 2012, 15:53, redakce
Olomoucký kraj má nového hejtmana a radu Kraj – Olomoucký kraj řídí od dnešního dopoledne Jiří Rozbořil. Krajské zastupitelstvo ho totiž zvolilo novým hejtmanem. Hlasovalo pro něj 35 z celkových 55 členů.
„Jsem připravený pracovat ve prospěch všech občanů Olomouckého kraje,“ konstatoval Jiří Rozbořil bezprostředně po svém zvolení. Zastupitelé zároveň hlasovali o složení krajské rady pro čtvrté volební období. V Radě Olomouckého kraje zasednou zástupci České strany sociálně demokratické a Komunistické strany Čech a Moravy.

Nový hejtman bude mít na starost finance, investice a evropské projekty, krizové řízení, vnější vztahy a cestovní ruch. Jeho prvním náměstkem se stane Alois Mačák s resortem dopravy a silničního hospodářství. Dalšími náměstky hejtmana budou Radovan Rašťák (kultura, péče o památky, tělovýchova, sport, volný čas), Michael Fischer (zdravotnictví), Yvona Kubjátová (sociální věci), Zdeněk Švec (školství) a Michal Symerský (regionální rozvoj, územní plánování, životní prostředí a zemědělství, majetek). Neuvolněnými členy rady se stali Ivana Dvořáková, Pavel Martínek, Eva Pavličíková a Pavel Šoltys.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.11.2012 17:50
Titulek: PSEUDOPRAVICI VČELE S kLAUSEM SE DAŘÍ A SMĚRUJE NÁS K MOSKVĚ
Autor: Josef F.
100
Na radnici v Šumperku se dostala bývalá bolševická soudkyně ve službách StB. Nyní se přesunula dokonce i na KRAJ.....Podobných bude zřejmě daleko více.....Strana, která nekandidovala v minulých parlamentních volbách, založená na osvědčených mafálních přístupech ještě vylepšených po listopadovém podvodu drží podivnou vládu nad vodou, stejně, jako odsouzený korupčník......NO FUJ !!!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).