ZPRÁVY

Olomoucký kraj chce přilákat více ruských turistů

6. července 2013, 23:25, redakce, IR, BH
Olomoucký kraj chce přilákat více ruských turistů Kraj - Do Olomouckého kraje přijel v úterý 2. července na dvoudenní návštěvu generální konzul Ruské federace Andrej Šaraškin. Nejprve zavítal na Šumpersko a Olomoucko, druhý den ho doprovázel hejtman Jiří Rozbořil při návštěvě Lázní Teplice nad Bečvou a Doloplaz.
Lázně, cyklistika a krásná příroda budou lákat Rusy do Jeseníků pořád, většímu přívalu turistů ale někdy brání překážky na straně jazykové vybavenosti, šířky nabízených služeb a propagace nabídky v Rusku. Vyplynulo to z jednání s ruským diplomatem, které uspořádal Olomoucký kraj ve spolupráci s Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Obsahem jednání byla především spolupráce na rozvoji cestovního ruchu. „Ruští návštěvníci jsou velmi nároční, ale máme jim v našem kraji co nabídnout. Jak potvrdil generální konzul Šaraškin, skvělá kombinace lázní a krásné přírody, nabídky pro aktivní dovolenou, je pro Rusy velkým lákadlem. Dostat jich k nám více je dlouhodobá práce o propagaci na ruském trhu a potřeba je také změn ve vízové politice,“ říká Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje, který se dohodl na dvoudenní návštěvě ruského konzula při jejich společném setkání na lednovém veletrhu RegionTour v Brně.

Ředitel sdružení cestovního ruchu Jan Závěšický hodnotí návštěvu konzula jako přínosnou: „Díky vzájemné podpoře se subjekty cestovního ruchu a Olomouckým krajem se nám daří utvářet prostředí pro dlouhodobou spolupráci. Jinak to v cestovním ruchu nejde. Podobné diplomatické aktivity zastřešují další činnosti vůči ruskému trhu. Návštěvnost ruských turistů komplikuje dodnes právě vízová povinnost. "

Generální konzul Šaraškin si rovněž prohlédl provoz sýrárny Orrero v Nových Dvorech nedaleko Litovle. Tento potravinářský podnik zpracovávající mléko z řady farem na Hané většinu svých výrobků vyváží do zahraničí.

Zástupce Ruské federace se při své cestě věnoval také oblasti vzdělávání. Tomuto tématu byla věnována večeře se zástupci Univerzity Palackého, která má historické kontakty s univerzitou v Kostromské oblasti, partnerském regionu Olomouckého kraje.

Zvláštní pozornost si u Andreje Šaraškina vysloužilo jednání s podnikateli organizované ve středu ve spolupráci s krajskou hospodářskou komorou, na které odpoledne navázala prohlídka Lázní Teplice nad Bečvou a návštěva firmy ŽPSV v Doloplazech na Prostějovsku zabývající se výrobou prefabrikátů pro dopravní, inženýrské a pozemní stavby.

„Návštěvu konzula jsme využili také k prezentaci našich lázeňských areálů, protože k relaxačním i lázeňským pobytům do Olomouckého kraje bychom touto cestou rádi pozvali ruskou klientelu. Podnikatelé při dnešním pracovním setkání zase ocenili možnost konkretizace svých záměrů a navázání nových kontaktů,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.


Ruský konzul se setkal ve Velkých Losinách se zástupci subjektů v oblasti cestovního ruchu.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.7.2013 11:45
Titulek: ???
Autor: Mart.ini
131
110
Tak zrovna tyhle bych sem moc nezval. Zkusenosti s rusaky z dovolenych v jinych zemich napovidaji tomu, ze to bude jedno velke mrzeni.
Reagovat
Datum: 8.7.2013 23:11
Titulek: Re: ???
Autor: aNONYM
121
Já bych se toho nebál. Olomoučtí papaláši, kteří mají na starost cestovní ruch, se každoročně holedbají, jaké významné kroky pro zvýšení cestovního ruchu dělají a výsledkem je pravidelné umisťování na chvostu žebříčku změn návštěvnosti krajů v ČR.
Reagovat
Datum: 9.7.2013 07:27
Titulek: Re: ???
Autor: ivka
87
111
A já bych tyhle zrovna zvala! Taky mám zkušenosti s rusy z dovolených v jiných zemí a nikdo nemá tolik peněz jako zbohatlí rusové a náš region potřebuje turisty, kteří jsou ochotní pustit korunu a ne jak němečtí turisti, kteří každou korunu otočí v dlaní třikrát než ji pustí.....
Reagovat
Datum: 9.7.2013 09:24
Titulek: Re: ???
Autor: Mart.ini
123
Mam pro Vas skvely podnikatelsky zamer. Otevrete si doma pension pro rusaky a za rok nam sem muzete napsat o kolik jste zbohatla a o kolik zestarla :-D
Reagovat
Datum: 17.7.2013 19:43
Titulek: Re: ???
Autor: ivka
113
zajisté
Reagovat
Datum: 14.7.2013 13:26
Titulek: Re: ???
Autor: Charlie
122
Z Jeseníků tak krásného kraje udělat druhé Vary???? Lidi vy jste zapoměli jak se chovali za totality oficíři tady u nás v kraji? A obyčejní lidé ti na to nemají aby sem dorazili.
Reagovat
Datum: 17.7.2013 19:43
Titulek: Re: ???
Autor: ivka
130
115
ty vaše předsudky...co bylo bylo..stejně bylo líp
Reagovat
Datum: 18.7.2013 07:43
Titulek: Re: ???
Autor: Jimbo
114
ano ritolezci se meli lip
Reagovat
Datum: 18.7.2013 14:01
Titulek: Re: ???
Autor: aNONYM
107
121
a udavači
Reagovat
Datum: 18.7.2013 21:30
Titulek: Re: ???
Autor: cinique
101
105
ritolezci se maj dobre furt
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.