ZPRAVODAJSTVÍ

Olomouc se chlubí vánočním stromem z Postřelmova

5. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Hanácká metropole se od minulého týdne chlubí mohutným vánočním stromem, který zdobí hlavní olomoucké náměstí. Na jeho rozsvěcování dorazily tisíce lidí. Smrk pochází z Postřelmova, kde rostl u rodinného domu Márie Kloučkové.

 „Odvoz stromu byl tak trošku atrakce. Jeho naložení jeřábem a převoz do Olomouce sledovalo docela dost lidí. Každopádně ale nešlo o akci našeho obecního úřadu, ale olomouckého magistrátu. Strom rostl na pozemku zdejší občanky, která ho stejně chtěla pokácet, protože vzhledem ke svému vzrůstu zavazel,“ informoval starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.
Nový vánoční smrk nazvali Olomoučané jménem Střelka a jde právě o odvozeninu slova Postřelmov. „Vítězný návrh na pojmenování stromu je od desetileté Milenky Kysučanové z Olomouce, které smrk z Postřelmova připomíná prázdniny u babičky. Jsem rád, že má letošní strom i tentokrát svůj vlastní příběh,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2017 20:48
Titulek: Radostný advent v Olomouci se Střelkou
Autor: mp
souhlas
22
nesouhlas
69
I když nešlo o akci obecního úřadu, díky pí Kloučkové a malé Milence zaznělo z pódia před stovkami návštěvníků v Olomouci několikrát jméno Postřelmov . Příběh stromu okouzlil samotného primátora a vybral jej z 237 návrhů, na což jsou v Postřelmově pyšní.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).