ZPRAVODAJSTVÍ

Olomouc se chlubí vánočním stromem z Postřelmova

5. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Hanácká metropole se od minulého týdne chlubí mohutným vánočním stromem, který zdobí hlavní olomoucké náměstí. Na jeho rozsvěcování dorazily tisíce lidí. Smrk pochází z Postřelmova, kde rostl u rodinného domu Márie Kloučkové.

 „Odvoz stromu byl tak trošku atrakce. Jeho naložení jeřábem a převoz do Olomouce sledovalo docela dost lidí. Každopádně ale nešlo o akci našeho obecního úřadu, ale olomouckého magistrátu. Strom rostl na pozemku zdejší občanky, která ho stejně chtěla pokácet, protože vzhledem ke svému vzrůstu zavazel,“ informoval starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.
Nový vánoční smrk nazvali Olomoučané jménem Střelka a jde právě o odvozeninu slova Postřelmov. „Vítězný návrh na pojmenování stromu je od desetileté Milenky Kysučanové z Olomouce, které smrk z Postřelmova připomíná prázdniny u babičky. Jsem rád, že má letošní strom i tentokrát svůj vlastní příběh,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2017 20:48
Titulek: Radostný advent v Olomouci se Střelkou
Autor: mp
souhlas
17
nesouhlas
45
I když nešlo o akci obecního úřadu, díky pí Kloučkové a malé Milence zaznělo z pódia před stovkami návštěvníků v Olomouci několikrát jméno Postřelmov . Příběh stromu okouzlil samotného primátora a vybral jej z 237 návrhů, na což jsou v Postřelmově pyšní.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).