ZPRAVODAJSTVÍ

Olomouc se chlubí vánočním stromem z Postřelmova

5. prosince 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Postřelmov - Hanácká metropole se od minulého týdne chlubí mohutným vánočním stromem, který zdobí hlavní olomoucké náměstí. Na jeho rozsvěcování dorazily tisíce lidí. Smrk pochází z Postřelmova, kde rostl u rodinného domu Márie Kloučkové.

 „Odvoz stromu byl tak trošku atrakce. Jeho naložení jeřábem a převoz do Olomouce sledovalo docela dost lidí. Každopádně ale nešlo o akci našeho obecního úřadu, ale olomouckého magistrátu. Strom rostl na pozemku zdejší občanky, která ho stejně chtěla pokácet, protože vzhledem ke svému vzrůstu zavazel,“ informoval starosta Postřelmova Jaroslav Nimrichtr.
Nový vánoční smrk nazvali Olomoučané jménem Střelka a jde právě o odvozeninu slova Postřelmov. „Vítězný návrh na pojmenování stromu je od desetileté Milenky Kysučanové z Olomouce, které smrk z Postřelmova připomíná prázdniny u babičky. Jsem rád, že má letošní strom i tentokrát svůj vlastní příběh,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.12.2017 20:48
Titulek: Radostný advent v Olomouci se Střelkou
Autor: mp
16
I když nešlo o akci obecního úřadu, díky pí Kloučkové a malé Milence zaznělo z pódia před stovkami návštěvníků v Olomouci několikrát jméno Postřelmov . Příběh stromu okouzlil samotného primátora a vybral jej z 237 návrhů, na což jsou v Postřelmově pyšní.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).