SPORT

Oldřich Kališ ukončil kariéru

9. května 2007, 13:53, www.hokejsumperk2003.cz
Oldřich Kališ ukončil kariéru Šumperk - Obránce Oldřich Kališ, který přišel do Šumperka v srpnu sezony 2006/07, ukončil svoji bohatou hokejovou kariéru a nebude tak Drakům pomáhat v první hokejové lize. Tento zkušený obránce odehrál za Šumperk 51 utkání , ve kterých si připsal 29 bodů za 11 branek a 18 asistencí. Naopak další hráč, Ladislav Martinka, se stává kmenovým hráčem Šumperka a brankář Radek Tihlář bude opět bojovat o post jedničky Draků, když mu bylo prodlouženo hostování do konce sezony 2007/08. Článek byl aktualizován.
Oldřich Kališ byl v minulé sezóně nejzkušenějším bekem šumperského výběru, což potvrzoval hlavně v play-off, kdy stabilními a jistými výkony napomohl Drakům k postupu. Svoji bohatou kariéru začal Kališ v brněnských mužstvech, odkud krátce zamířil do Hodonína. V sezóně 95-96 se rval s opavským Slezanem o postup do extraligy, do které se však dostal jen na jedno jediné utkání v dresu zlínských Beranů v ročníku 2002-03. Šumperský fanoušek měl možnost poprvé na vlastní oči spatřit Kališe v akci v duelech proti Znojmu nejspíš v jednom z nejkvalitnějších druholigových ročníků všech dob - v sezóně 1996/97, kdy společně se Znojmem slavil Kališ postup do 1. ligy. V sezóně 2005-06 se Kališ vrátil do Brna, odkud byl však poslán do Prostějova. V srpnu 2006 si jej stáhl Šumperk a Kališ pomohl mužstvu do 1. ligy. "Oldřich Kališ, loňský kapitán Draků, končí svou hokejovou kariéru. Ve vrcholovém hokeji již hrát nebude," potvrdil našemu webu informaci prezident klubu Vladimír Velčovský. Přesto má jméno Oldřicha Kališe již svého následovníka. V přípravce brněnské Komety hraje syn dnes již bývalého kapitána Draků.

Naopak Ladislav Martinka se stává kmenovým hráčem mužstva. Vladimír Velčovský se dohodl s Olomoucí na přestupu a loňský útočník první šumperské formace tak v podhůří Jeseníků setrvá. Martinka v minulé sezóně bodoval zvláště v základní části, kde nasbíral 30 bodů za 19 branek a 11 asistencí. Víc branek vstřelil již pouze David Ohnutek. V play-off pak Martinka naskočil až do soubojů proti Přerovu, když sérii se Šternberkem promarodil se zraněním. Jedinou branku ve vyřazovacích bojích pak Martinka vstřelil v posledním utkání sezóny, když otevřel skóre postupového zápasu.

V Šumperku setrvá i Radek Tihlář. Klub se dohodl s Olomoucí na prodloužení hostování a tak se v Šumperku setká trojice brankářů Adamec - Betinec - Tihlář. Boj o post jedničky tak bude ještě zajímavější. Tihlář odchytal v posledním ročníku 2. ligy 42 utkání (z toho 6 v play-off), ve kterých si připsal 4 čistá konta a dokonce hned tři asistence. V play-off odchytal Tihlář prvních šest utkání Draků ve vyřazovacích bojích. Ve čtvrtém duelu s Přerovem jej nahradil Betinec, když populárního "Banána" sklátilo nachlazení, a do branky jej už nepustil. Tihlář si navíc v hlasování čtenářů IDNES.CZ připsal i trofej pro nejlepšího sportovce měsíce ledna v Olomouckém kraji.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).