KULTURA

Old Time Jazz Band oslaví šedesátku

12. dubna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Old Time Jazz Band oslaví šedesátku Loučná nad Desnou, Šumperk - Neuvěřitelných šedesát let od svého založení oslaví v pátek 21. dubna v Domě kultury Šumperk známá skupina Old Time Jazz Band z Loučné nad Desnou. Koncertní událost bude o to veselejší, že kapelník Jiří Sedláček před pár dny obdržel prestižní cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, kterou mu před zaplněným sálem Moravského divadla v Olomouci předala zpěvačka Aneta Langerová.

 Old Time Jazz Band vznikl v roce 1957. Interpretaci tradičního jazzu se tedy věnuje už rovných 60 let. „Komunisté nám zakázali anglický název a měli jsme se jmenovat Staří zálesáci. To jsme odmítli a dál vystupovali pod názvem Old Time Jazz Band,“ popisuje začátky Jiří Sedláček. Ten mimochodem upravil pro kapelu přes 500 skladeb.

Kapela vydává nové album


Během existence získal soubor řadu významných ocenění. Například na Mezinárodním jazzovém festivalu v Přerově obdržel titul Evropská třída. Kapela byla zařazena do Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby edice Supraphon. Má na svém kontě nespočet vystoupení na domácích i zahraničních jazzových festivalech.
„Old Time Jazz Band na výročním koncertu představí zbrusu nové album,“ prozradila produkční Domu kultury Michaela Horáková.
Kromě oslavenců vystoupí během večera kapela V-Band Velké Losiny a Hotsy Totsy Five (dříve Teens Jazzband Velké Losiny). Na samý závěr programu pak roztančí publikum oblíbená formace Swing Q,Pořad věnovaný té nejlepší swingové muzice se uskuteční v pátek 21. dubna od sedmi hodin večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupenka na sezení stojí v předprodeji stokorunu, v den akce pak podraží o čtyřicet korun.


Foto: Ondřej Polák
Klarinetista Jiří Sedláček je čerstvý laureát ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.4.2017 13:05
Titulek: Bez titulku
Autor: Jirka
31
Už se moc těším!!!
Reagovat
Datum: 15.4.2017 04:02
Titulek: Tomu se dá říct kultura.
Autor: Pilka
20
Tato skupina prostě UMÍ.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).