SPORT

OKRESNÍ FOTBAL: Prodlouží třeštinský nováček ve šlágru kola rekordní sérii? Možná dorazí i štáb televize NOVA

26. března 2014, 13:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
OKRESNÍ FOTBAL: Prodlouží třeštinský nováček ve šlágru kola rekordní sérii? Možná dorazí i štáb televize NOVA Třeština - Nepříliš často zmiňovaná obec na Mohelnicku, v níž žije jen něco málo přes 300 obyvatel, může být na svůj fotbalový výběr právem pyšná. Třeština neměla ve III. třídě konkurenci a nijak zásadně nestrádá ani po zaslouženém postupu do okresního přeboru. Naopak!

 Tým vedený dvěma hrajícími trenéry Karlem Čihulkou a Pavlem Unzeitigem se ve vyšším patře rychle zabydlel a do odvetné fáze vpluje jako lídr celé soutěže, který má dvoubodový náskok na druhou Leštinu. Právě s ní se popere v úvodním jarním kole, hrát se bude v sobotu od půl čtvrté odpoledne. Očekává se bitva jako řemen. Vždyť je v sázce první místo!

Trenérský tandem v létě uvítal tři posily. Mohelnického brankáře Lumíra Šikla, Kamila Sedláře z Lukavice a dubického navrátilce Plechatého. Žádné hráčské zemětřesení se nekonalo ani v zimě. "Dva kluci to budou mít kvůli pracovnímu vytížení a rodinným důvodům poněkud složitější a moc s nimi počítat nemůžeme. Rádi bychom je nahradili, ve hře jsou dvě jména," prozradil oddílový šéf František Krejčí.

Pod křídly správně zapáleného funkcionáře přepisuje Třeština fotbalové rekordy. Její neporazitelnost v mistrovských soutěžích skončila až na podzim v Loučné, kde padla po dlouhých 42 zápasech v řadě! Úchvatná série na vlastním stadionu stále trvá. "Doma jsme naposledy prohráli před třemi roky, přesně 2. dubna 2011. Shodou okolností to bylo s béčkem Leštiny. V rozehrané sezoně jsme ztratili pouze jednou, když jsme v prvním kole remizovali se Zábřehem. Jinak byly všechny naše duely vítězné. I když jsme jejich bránu obléhali jako při okupaci, nakonec jsme byli rádi za vyrovnání. Tehdy jsme zaplatili nováčkovskou daň. Premiéry ve vyšší soutěži jsme se trochu zalekli, což se projevilo na větší opatrnosti. Byla citelnější než obvykle," vrátil se na začátek nového ročníku Krejčí.

Na sobotní tahák se těší jako malý kluk na vánoční dárky. Není vyloučeno, že se bude odehrávat za asistence kamer a redaktorů TV NOVA. Ta v rámci nového sportovního projektu bude objíždět i stadiony klubů z okresních přeborů. "Tato možnost opravdu existuje," potvrdil třeštinský předseda. "Bezpochyby to bude nejdůležitější zápas celého jara. Kdybychom zabodovali naplno, vzdálili bychom se nejen Leštině, ale i Postřelmovu, který se podle našich informací netají postupovými plány. Aspektů a hlavně vlivů, proč bychom měli prohrát, tak bude víc. Každý z nás ví, jak těžká záležitost nás čeká. I proto, že leštinské áčko hraje až další víkend a trenéři B-týmu budou mít k dispozici nabušenou sestavu. Naší výhodou by mohl být fakt, že nás nikdo nikam netlačí a můžeme si hrát v pohodě a klidu to svoje bez jakéhokoliv tlaku. Je to daleko lepší, než když něco musíte za každou cenu."

Nejúspěšnější výběr podzimní části okresního přeboru - fotbalisté Třeštiny. Nahoře zleva: Milan Hanousek, Kamil Sedlář, Květoslav Vašíček, Tomáš Keprt, Jiří Müller, Tomáš Krejčí, Karel Čihulka, Adam Mucha, Milan Keprt, František Krejčí, Kamil Plechatý. Dole: Michal Pospíšil, Ladislav Plechatý, Jan Koňarik, Petr Grulich, Libor Ondrášek, Pavel Unzeitig, Jaroslav Hampl. Ležící: Lumír Šikl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).