ZPRÁVY

Okres dusí nebezpečný smog

9. prosince 2014, 03:00, Hana Písková, Jaroslav Kropáč
Šumperk, Ostrava - Smog zhoršoval od čtvrtka minulého týdne životní podmínky v Olomouckém kraji. Nejhůře na tom bylo Přerovsko, naopak Jeseník je považován za klimatické lázně. Šumpersko trpělo zamořeným vzduchem celý týden.

 „Automatické stanice na měření čistoty ovzduší jsou umístěny v Přerově, Prostějově, Olomouci a Jeseníku,“ uvedl Tomáš Ostrožlík z Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. V Šumperku zaznamenávají kvalitu ovzduší čidla na budově městského úřadu v Jesenické ulici. O kvalitě atmosféry nejlépe vypovídají takzvané prachové částice PM 10, jejich denní limity byly v Šumperku překračovány minulý týden opakovaně.

Hrozí zdravotní komplikace

Smogovou situaci vyhlásili meteorologové kvůli prachu v Olomouckém kraji ve čtvrtek odpoledne. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu na některých stanicích totiž překročily dva dny po sobě hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Malým dětem, starším lidem a nemocným s chronickými dýchacími potížemi či srdečným onemocněním lékaři doporučili, aby se při pobytu venku vyhnuli zvýšené fyzické zátěži.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.