ZPRÁVY

Okres dusí nebezpečný smog

9. prosince 2014, 03:00, Hana Písková, Jaroslav Kropáč
Šumperk, Ostrava - Smog zhoršoval od čtvrtka minulého týdne životní podmínky v Olomouckém kraji. Nejhůře na tom bylo Přerovsko, naopak Jeseník je považován za klimatické lázně. Šumpersko trpělo zamořeným vzduchem celý týden.

 „Automatické stanice na měření čistoty ovzduší jsou umístěny v Přerově, Prostějově, Olomouci a Jeseníku,“ uvedl Tomáš Ostrožlík z Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. V Šumperku zaznamenávají kvalitu ovzduší čidla na budově městského úřadu v Jesenické ulici. O kvalitě atmosféry nejlépe vypovídají takzvané prachové částice PM 10, jejich denní limity byly v Šumperku překračovány minulý týden opakovaně.

Hrozí zdravotní komplikace

Smogovou situaci vyhlásili meteorologové kvůli prachu v Olomouckém kraji ve čtvrtek odpoledne. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu na některých stanicích totiž překročily dva dny po sobě hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Malým dětem, starším lidem a nemocným s chronickými dýchacími potížemi či srdečným onemocněním lékaři doporučili, aby se při pobytu venku vyhnuli zvýšené fyzické zátěži.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.