KULTURA

Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku

30. srpna 2017, 11:00, Ondřej Polák
Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku Šumperk - V sobotu 9. září proběhne v Šumperku sedmá PechaKucha Night. Celosvětově úspěšný formát, pocházející z Japonska, do Šumperka importoval Šumperský okrašlovací spolek. Deset osobností z nejrůznějších oborů lidské činnosti má k dispozici přesně vymezený čas a prostor. Každý může ukázat pouze dvacet obrázků a mluvit o nich vždy dvacet vteřin.

 „Mix osobností, v němž jsou rovnoměrně zastoupeni místní i přespolní, má za cíl především inspirovat,“ uvedl za pořadatele Radek Auer. V rámci večera se tak představí sbormistr Tomáš Motýl, básník a knihovník z Třince Jan Delong, Honza Dvorský, který pracuje ve společnosti Apple či výrobce čokolády Filip Teplý. O tom, jak připravit pořádně šťavnatý burger, promluví Jakub Cakirpaloglu, Janek Rubeš ukáže, jak se snaží z pražských ulic kamerou vyhnat podvodné taxikáře a směnárníky, válečný zpravodaj Radan Šprongl zase přiblíží natáčení v Iráku. Simona Ouhrabková představí aktivity Paměti národa.

Nejhezčí balkón a okno

„V rámci večera také vyhodnotíme letní soutěž o nejhezčí okno a balkón, kterou náš spolek vyhlásil. Věcné ceny vítězům předá další účinkující, jeden z nejlepších středoevropských floristů Tamás Vígh,“ podotkl Auer.
Jako místo konání zvolil spolek tentokrát Divadlo Šumperk. Vzhledem k jeho omezené kapacitě bude vstupné tentokrát 150 korun, předprodej zajišťuje Trafikafe u Schillera a kavárna Pikola. Začátek akce je stanoven jako vždy příznačně na 20.20.

Debata o parcích a zeleni

Tím ovšem víkendový program nekončí. Šumperskému okrašlovacímu spolku se během léta podařilo sehnat do Šumperka venkovní šachový stolek, který bude nastálo umístěn v sadech 1. máje. Každý si bude moci půjčit v nedaleké kavárně figurky a zahrát si na něm šachy či dámu.
„Na stolek se částečně složili sami obyvatelé Šumperka. Jeho slavnostní odhalení proběhne v neděli 10. září ve 14 hodin a první hrou jej pokřtí mladí šumperští šachisté,“ doplnil Radek Auer.
O půl třetí odpoledne bude v podchodu kulturního domu následovat další veřejná diskuze, na kterou Šumperský okrašlovací spolek zve všechny občany a také vedení města a další zainteresované. Zatímco první červnová debata se věnovala cyklistice, ta chystaná se zaměří na parky a zeleň ve městě obecně, s čímž souvisí také stav městského mobiliáře – laviček, odpadkových košů, stojanů.
Foto: šos
PechaKucha Night provází v Šumperku velký divácký zájem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.8.2017 12:36
Titulek: Hmm
Autor: Laoš
99
Jako super. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že je to v podstatě slet vítacích sluníček. :P
Reagovat
Datum: 5.9.2017 00:01
Titulek: Re: Hmm
Autor: Roman
56
kdo je to vítací sluníčko?
Reagovat