KULTURA

Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku

30. srpna 2017, 11:00, Ondřej Polák
Okrašlovací spolek chystá další PechaKucha Night, vyhlášení nejhezčího balkónu i křest šachového stolku Šumperk - V sobotu 9. září proběhne v Šumperku sedmá PechaKucha Night. Celosvětově úspěšný formát, pocházející z Japonska, do Šumperka importoval Šumperský okrašlovací spolek. Deset osobností z nejrůznějších oborů lidské činnosti má k dispozici přesně vymezený čas a prostor. Každý může ukázat pouze dvacet obrázků a mluvit o nich vždy dvacet vteřin.

 „Mix osobností, v němž jsou rovnoměrně zastoupeni místní i přespolní, má za cíl především inspirovat,“ uvedl za pořadatele Radek Auer. V rámci večera se tak představí sbormistr Tomáš Motýl, básník a knihovník z Třince Jan Delong, Honza Dvorský, který pracuje ve společnosti Apple či výrobce čokolády Filip Teplý. O tom, jak připravit pořádně šťavnatý burger, promluví Jakub Cakirpaloglu, Janek Rubeš ukáže, jak se snaží z pražských ulic kamerou vyhnat podvodné taxikáře a směnárníky, válečný zpravodaj Radan Šprongl zase přiblíží natáčení v Iráku. Simona Ouhrabková představí aktivity Paměti národa.

Nejhezčí balkón a okno

„V rámci večera také vyhodnotíme letní soutěž o nejhezčí okno a balkón, kterou náš spolek vyhlásil. Věcné ceny vítězům předá další účinkující, jeden z nejlepších středoevropských floristů Tamás Vígh,“ podotkl Auer.
Jako místo konání zvolil spolek tentokrát Divadlo Šumperk. Vzhledem k jeho omezené kapacitě bude vstupné tentokrát 150 korun, předprodej zajišťuje Trafikafe u Schillera a kavárna Pikola. Začátek akce je stanoven jako vždy příznačně na 20.20.

Debata o parcích a zeleni

Tím ovšem víkendový program nekončí. Šumperskému okrašlovacímu spolku se během léta podařilo sehnat do Šumperka venkovní šachový stolek, který bude nastálo umístěn v sadech 1. máje. Každý si bude moci půjčit v nedaleké kavárně figurky a zahrát si na něm šachy či dámu.
„Na stolek se částečně složili sami obyvatelé Šumperka. Jeho slavnostní odhalení proběhne v neděli 10. září ve 14 hodin a první hrou jej pokřtí mladí šumperští šachisté,“ doplnil Radek Auer.
O půl třetí odpoledne bude v podchodu kulturního domu následovat další veřejná diskuze, na kterou Šumperský okrašlovací spolek zve všechny občany a také vedení města a další zainteresované. Zatímco první červnová debata se věnovala cyklistice, ta chystaná se zaměří na parky a zeleň ve městě obecně, s čímž souvisí také stav městského mobiliáře – laviček, odpadkových košů, stojanů.
Foto: šos
PechaKucha Night provází v Šumperku velký divácký zájem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.8.2017 12:36
Titulek: Hmm
Autor: Laoš
99
Jako super. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že je to v podstatě slet vítacích sluníček. :P
Reagovat
Datum: 5.9.2017 00:01
Titulek: Re: Hmm
Autor: Roman
58
kdo je to vítací sluníčko?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.