KULTURA

Okolí kulturáku ožije májovým jarmarkem

26. dubna 2017, 07:30, Roman Tyčka
Zábřeh - Bohatá nabídka občerstvení, nejrůznějšího jarmarečního zboží, pestrý kulturní program, autosalón a celá řada doprovodných aktivit čeká na návštěvníky zábřežského májového jarmarku, který se uskuteční tradičně o státním svátku 1. května v okolí kulturního domu.

 Program vyhledávané zábřežské akce slibuje zajímavé vyžití pro všechny věkové kategorie. Adrenalin a zábavu si užijí zejména malé i odrostlejší děti, které se mohou těšit nejen na tradiční lunapark, ale i na stanoviště dětské scény ZŠ a DDM Krasohled nebo městské policie, navštívit budou moci také skautskou táborovou osadu nebo výstavu drobného hospodářského zvířectva.
„Novinkou letošního májového jarmarku bude unikátní výstava uspořádaná skautským oddílem Shawnee ve velkém sále kulturního domu a také ukázka kovářského řemesla,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.
Kulturní program, který začne na pódiu vedle kulturního domu v devět hodin ráno a potrvá do večerních hodin, nabídne vystoupení dechového orchestru místní základní umělecké školy, slavícího letos 20 let od svého založení, folk z Litovle v podání kapely Noaco, šumperskou country skupinu Holátka, bigbítovou kapelu Corouhave z Bohdíkova a na závěr rockovou smršť domácích Atomů. Představí se rovněž několik skupin úspěšných zábřežských mažoretek a tanečních skupin moderního tance.
Pořadatelé upozorňují, že v souvislosti s pořádáním jarmarku dojde 1. května už od časných ranních hodin k úplné uzavírce části ulic ČSA, Postřelmovská a celého náměstí Osvobození. Uzavírka a objížďky budou označeny dopravním značením.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.4.2017 13:01
Titulek: Že ne
Autor: Občan
55
163
A nebudou tam cikáni a vietnamci že ne? Bude to plné lidových řemesel, domacích výrobků, výpěstků, odchovu?
Reagovat
Datum: 28.4.2017 13:30
Titulek: Re: Že ne
Autor: Hana
139
Nebude, EET všechny nemilosrdně zkosila.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).