KULTURA

Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně

13. října 2014, 12:00, Jan Kratochvíl
Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně Šumperk - Křehká syntéza hudby a ladného pohybu míří na plátno Oka. Ve špičkové HD obrazové kvalitě a prostorovém zvuku promítne kino v sezóně 2014/15 několik baletních představení Královského baletu v Londýně.

 „Právě tato vyhlášená scéna přitahuje současnou absolutní špičku baletního světa včetně jmen jako primabalerína Natalia Osipova, tanečník a choreograf Carlos Acosta anebo tvůrčí génius Christopher Wheeldon,“ zve na přenosy Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk. „Výhodou sledování baletu z pohodlí kina je, že nebudete potřebovat divadelní kukátko, diváci budou mít vše v detailech přímo před očima,“ dodává Navrátil.
První přenos v šumperském kině z Královského baletu v Londýně přiblíží divákům klasický baletní kus Manon. Představení začíná ve čtvrtek 16. října ve 20.15 hodin.

Fanouškům baletu se představí v hlavní roli výtečná argentinská baletka Marianelu Núñez, která se pyšní prestižní Cenou Laurence Oliviera za taneční mistrovství pro rok 2013. Po jejím boku v roli rytíře des Grieuxe stane jedna z mladých vůdčích baletních ikon Federico Bonelli. Choreografem představení je pak předčasně zesnulý britský umělec skotského původu Kenneth MacMillan, který patřil mezi vůdčí umělecké osobnosti své generace a jeho výjimečné postavení pramenilo zejména z jeho úctyhodné vytrvalosti při práci na celovečerních baletech.
Vstupné na dvě a půl hodiny trvající živý přenos z Londýna činí v kině Oko 250 korun.


Foto: archiv

Poprvé v historii nabídne šumperské kino sérii přímých přenosů špičkových baletních představení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.