KULTURA

Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně

13. října 2014, 12:00, Jan Kratochvíl
Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně Šumperk - Křehká syntéza hudby a ladného pohybu míří na plátno Oka. Ve špičkové HD obrazové kvalitě a prostorovém zvuku promítne kino v sezóně 2014/15 několik baletních představení Královského baletu v Londýně.

 „Právě tato vyhlášená scéna přitahuje současnou absolutní špičku baletního světa včetně jmen jako primabalerína Natalia Osipova, tanečník a choreograf Carlos Acosta anebo tvůrčí génius Christopher Wheeldon,“ zve na přenosy Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk. „Výhodou sledování baletu z pohodlí kina je, že nebudete potřebovat divadelní kukátko, diváci budou mít vše v detailech přímo před očima,“ dodává Navrátil.
První přenos v šumperském kině z Královského baletu v Londýně přiblíží divákům klasický baletní kus Manon. Představení začíná ve čtvrtek 16. října ve 20.15 hodin.

Fanouškům baletu se představí v hlavní roli výtečná argentinská baletka Marianelu Núñez, která se pyšní prestižní Cenou Laurence Oliviera za taneční mistrovství pro rok 2013. Po jejím boku v roli rytíře des Grieuxe stane jedna z mladých vůdčích baletních ikon Federico Bonelli. Choreografem představení je pak předčasně zesnulý britský umělec skotského původu Kenneth MacMillan, který patřil mezi vůdčí umělecké osobnosti své generace a jeho výjimečné postavení pramenilo zejména z jeho úctyhodné vytrvalosti při práci na celovečerních baletech.
Vstupné na dvě a půl hodiny trvající živý přenos z Londýna činí v kině Oko 250 korun.


Foto: archiv

Poprvé v historii nabídne šumperské kino sérii přímých přenosů špičkových baletních představení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.