KULTURA

Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně

13. října 2014, 12:00, Jan Kratochvíl
Oko zahájí seriál přímých přenosů z Královského baletu v Londýně Šumperk - Křehká syntéza hudby a ladného pohybu míří na plátno Oka. Ve špičkové HD obrazové kvalitě a prostorovém zvuku promítne kino v sezóně 2014/15 několik baletních představení Královského baletu v Londýně.

 „Právě tato vyhlášená scéna přitahuje současnou absolutní špičku baletního světa včetně jmen jako primabalerína Natalia Osipova, tanečník a choreograf Carlos Acosta anebo tvůrčí génius Christopher Wheeldon,“ zve na přenosy Kamil Navrátil, ředitel kina Oko Šumperk. „Výhodou sledování baletu z pohodlí kina je, že nebudete potřebovat divadelní kukátko, diváci budou mít vše v detailech přímo před očima,“ dodává Navrátil.
První přenos v šumperském kině z Královského baletu v Londýně přiblíží divákům klasický baletní kus Manon. Představení začíná ve čtvrtek 16. října ve 20.15 hodin.

Fanouškům baletu se představí v hlavní roli výtečná argentinská baletka Marianelu Núñez, která se pyšní prestižní Cenou Laurence Oliviera za taneční mistrovství pro rok 2013. Po jejím boku v roli rytíře des Grieuxe stane jedna z mladých vůdčích baletních ikon Federico Bonelli. Choreografem představení je pak předčasně zesnulý britský umělec skotského původu Kenneth MacMillan, který patřil mezi vůdčí umělecké osobnosti své generace a jeho výjimečné postavení pramenilo zejména z jeho úctyhodné vytrvalosti při práci na celovečerních baletech.
Vstupné na dvě a půl hodiny trvající živý přenos z Londýna činí v kině Oko 250 korun.


Foto: archiv

Poprvé v historii nabídne šumperské kino sérii přímých přenosů špičkových baletních představení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.