KULTURA

Oko slaví výročí digitalizace

1. července 2015, 08:00, Roman Tyčka
Oko slaví výročí digitalizace Šumperk - Byla to tehdy velká sláva. 15. července roku 2010 dokončilo šumperské kino digitalizaci promítacího zařízení a uvedlo poprvé v historii trojrozměrnou projekci animované komedie Shrek. Revoluční novinka tehdy posunula nabídku Oka do nové roviny, od té doby se na plátně kina odehrávají i ty největší velkofilmy ve světové premiéře, v trojrozměrné projekci, v dokonalé technické kvalitě.

 Významný milník své historie si kino připomene seriálem výročních projekcí. Kromě reprízy současného sci-fi hitu Jurský svět 3D nabídne Oko přesně v den pátého výročí dokončení digitalizace nový film Jean-Luca Godarda Sbohem jazyku. Retro lahůdku pak dramaturgie kina připravuje na sobotu 18. července, kdy uvede úspěšný hudební dokument Metallica: Through The Never 3D. „Pro diváky, kteří přijdou na tento film v tričku, s nášivkou nebo jakýmkoliv jiným doplňkem od Metallicy, chystáme cenové zvýhodnění vstupenky, za kterou zaplatí pouze osmdesát korun,“ uvedl ředitel kina Kamil Navrátil.

Objemné boxy nahradil satelit

Digitalizace přinesla nejen kvalitnější zážitek z filmů pro diváky, ale usnadnila život také kinařům. „Místo posílání rozměrných a těžkých boxů, kterých mohlo být pro jeden film i několik, přišly na řadu menší disky, na které se vešlo i několik filmů. Záznam divadelní hry Čtvrté dohody jsme dostali dokonce na flash disku,“ vypráví Kamil Navrátil. „Dnes už se filmy neposílají kurýrem ČD, ale distributor nahraje filmová data na server. Proto se může světová premiéra hollywoodského trháku odehrávat v Los Angeles ve stejnou chvíli jako v Šumperku,“ popisuje šéf Oka.
Digitální technologie propojená se satelitem navíc umožňuje šumperskému kinu přenášet živě koncerty, balety či opery. „V uplynulé sezóně 2014/2015 přilákal tento alternativní obsah téměř tisícovku návštěvníků. Více než deset tisíc diváků navštívilo ročně promítání ve 3D, což je asi šestina celkové návštěvnosti,“ spočítal Navrátil.


Foto: www.rej.cz

Trojrozměrné promítání přiláká do šumperského kina ročně asi deset tisíc diváků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.