KULTURA

Oko si vyhlédlo kandidáty na Oscara

26. ledna 2015, 13:57, Roman Tyčka
Oko si vyhlédlo kandidáty na Oscara Šumperk - Ihned po zveřejnění Oscarových nominací zařadilo šumperské kino Oko do programu vybrané snímky aspirující na zlatou sošku. Nejžhavější kandidáty představí Oko během několika příštích dnů.

 „Asi před dvěma měsíci jsem měl možnost vidět film Whiplash a naprosto mě uchvátil. Jedná se o neobyčejně poutavý snímek, který se vymyká všem klišé. Whiplash má na kontě Zlatý glóbus pro představitele hlavní role a za stejnou roli dirigenta, proslaveného svými nemilosrdnými praktikami, je J. K. Simmons nominován také na Oscara,“ uvedl Kamil Navrátil. Ředitel kina připomněl, že snímek Whiplash má celkem pět nominací a Oko ho promítá od 29. ledna do 1. února.
„Celkem osm Oscarů může získat drama Kód Enigmy, které vypráví životní příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů,“ popisuje dalšího kandidáta na Oscary Navrátil. Kino v Šumperku promítne Kód Enigmy 1., 3. a 4. února.
Dalším životopisným filmem s velkým počtem nominací na cenu americké filmové akademie je Teorie všeho o Stephenu Hawkingovi, kterého většina lidí zná už jako upoutaného na vozík. „Příběh, vyprávěný z pohledu Hawkingovy manželky, vezme diváky za srdce. Celkem pět nominací a Zlatý glóbus pro představitele Stephena Eddieho Redmaynea napovídá, že možná uvidíme v předstihu držitele Oscara za hlavní hereckou roli pro letošní rok,“ tipuje Navrátil.
Dalšími žhavými kandidáty na slavnou filmovou cenu, které v nejbližší době uvede Oko, jsou snímky Birdman, Americký sniper či Divočina.
O letošních držitelích Oscarů se rozhodne 22. února.


Foto: archív

Kino Oko promítá v těchto dnech filmy, které mají velkou šanci získat slavného Oscara. Celkem pět nominací má snímek Teorie všeho, který již získal prestižní filmové ocenění Zlatý glóbus.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).