KULTURA

Oko láká příznivce baletu a opery

22. září 2014, 06:00, ok
Oko láká příznivce baletu a opery Šumperk - Kino Oko v Šumperku chce po prázdninách pokračovat v přímých přenosech operních představení, které zde pilotně proběhly už minulý rok. Nově by se měly k projekcím z operních domů přidat živé přenosy baletních představení.

 „Pomocí moderních technologií mohou diváci navštívit slavné operní a baletní domy, setkat se s velikány světové umělecké scény, ať už jde o význačné skladatele, režiséry či choreografy nebo hvězdné představitele pěveckých a tanečních partů,“ popisuje nevšední projekce ředitel kina Kamil Navrátil.

„Tato ojedinělá nabídka ve spojení s příjemným prostředím našeho kina diváky jistě zaujme a vytvoří prostor pro kultivované a kulturně bohaté večery,“ věří Navrátil. Operní sezóna v kině Oko začne 25. září klasickou operou Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský. Fanoušci baletu se můžou těšit na 16. října, kdy kino uvede představení Manon z Národního baletu v Londýně.

Vstupné na operu je 300 Kč, příznivci baletu zaplatí za lístek o 50 korun méně. Kino nabízí také různé slevy a bonusy.

Více na kinosumperk.cz


Kino Oko připravuje vedle projekcí z operních domů také živé přenosy baletních představení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.9.2014 00:34
Titulek: jen tak dál
Autor: aNONYM
136
123
Tak teď začít přenášet ještě divadelní představení a Šumperk může ušetřit za místní partu tragédů pěkných pár milionů.
Reagovat
Datum: 23.9.2014 07:06
Titulek: Re: jen tak dál
Autor: kinderman
224
193
K těm divadelním přenosům to pochopitelně časem dospěje, třeba na londýnského Frankensteina v režii D.Boylea, který se do několika kin v ČR přenášel už v roce 2012, jsem slyšel samou chválu. K místnímu divadlu jen poznámku- teď v sobotu je první premiéra (Její pastorkyňa) a jsem zvědav. Po uměleckém dnu předešlých let a rozpačité minulé sezóně je to odteď zcela v rukou Matěje Kašíka a jím vybraných režisérů.
Reagovat
Datum: 29.9.2014 13:52
Titulek: Po premiéře
Autor: kinderman
231
280
Zřejmě se tady ničeho kloudného o vykročení do nové divadelní sezóny nedočkáme, tak jen stručně: Její pastorkyňa v režii Zdeňka Černína (kdo sleduje seriál Ulice, hrál tam postavu advokáta) je velmi povedená inscenace, kterou můžu doporučit. Není to samozřejmě žádná oddechová vesnická řachanda, ale hutné drama, stojící na hereckém výkonu Dany Růžičkové (Kostelníčka). Žádné zbytečné experimenty a exhibice, žádné podbízení se divákovi (občasné humorné prvky jsou ústrojné a vybalancované), žádná "umělecká křeč" ani klasická nuda. Opakovaně jsem tady psal, že tohle je ta přelomová sezóna, a budou- li i další hry zpracovány takto kvalitně, není třeba nad šumperským divadlem lámat hůl.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.