KULTURA

Oko chystá sérii poutavých cestopisů

1. ledna 2019, 19:00, Ondřej Polák
Oko chystá sérii poutavých cestopisů Šumperk – V prvním čtvrtletí nového roku zavítají do šumperského kina tři zkušení dobrodruhové. Diváci se mohou těšit na poutavé cestopisy v podání motorkářky, profesionálního chodce nebo koloběžkáře.

Už v pondělí 14. ledna se mohou návštěvníci kina Oko dozvědět detaily o napínavých cestách motorkářky Dominiky Gawliczkové, která má za sebou expedice se slavnými „žlutými trabanty“ i po vlastní ose. „Vloni vydala knihu Dominika na cestě Jižní Amerikou. Stejnojmenná přednáška čeká i naše diváky. Sám jsem zvědavý, jestli protagonistka přijede do Šumperka na své proslulé motorce,“ říká s úsměvem ředitel kina Kamil Navrátil.

Vždy vyprodaný Zibura

O měsíc později 11. února zavítá do Oka pěšák Princ Ládík Zibura z cestopisem Dovolená v Evropě. Ladislav Zibura je jedním z nejprodávanějších autorů cestopisných knih v Česku. „Princ Ládík k nám dorazí už počtvrté. Předpokládám, že bude opět vyprodáno, protože jeho přednášky jsou vtipné a originální,“ připomněl Navrátil.
Pozvání do šumperského kina přijal také Marek Jelínek, který na koloběžce během sedmi měsíců projel napříč Asií. Jeho cesta začala v Indii a vedla přes Himaláj v Nepálu, kde se na koloběžce vyšplhal až k Annapurně do výšky 3590 metrů. Následovala cesta přes Bangladéš a celou jihovýchodní Asii. „Po 7850 kilometrech a sedmi měsících naprosté samoty jsem cestu ukončil na konci Asie v Singapuru,“ doplnil Marek Jelínek, který vystoupí v Šumperku 18. března.
Cestopisy v Oku začínají vždy v 19 hodin. Vstupenky jsou k mání v pokladně kina nebo na Kinosumperk.cz.


Foto: Kinosumperk.cz

Motorkářka Dominika Gawliczková bude vyprávět o své cestě Jižní Amerikou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.