KULTURA

Oko chystá sérii poutavých cestopisů

1. ledna 2019, 19:00, Ondřej Polák
Oko chystá sérii poutavých cestopisů Šumperk – V prvním čtvrtletí nového roku zavítají do šumperského kina tři zkušení dobrodruhové. Diváci se mohou těšit na poutavé cestopisy v podání motorkářky, profesionálního chodce nebo koloběžkáře.

Už v pondělí 14. ledna se mohou návštěvníci kina Oko dozvědět detaily o napínavých cestách motorkářky Dominiky Gawliczkové, která má za sebou expedice se slavnými „žlutými trabanty“ i po vlastní ose. „Vloni vydala knihu Dominika na cestě Jižní Amerikou. Stejnojmenná přednáška čeká i naše diváky. Sám jsem zvědavý, jestli protagonistka přijede do Šumperka na své proslulé motorce,“ říká s úsměvem ředitel kina Kamil Navrátil.

Vždy vyprodaný Zibura

O měsíc později 11. února zavítá do Oka pěšák Princ Ládík Zibura z cestopisem Dovolená v Evropě. Ladislav Zibura je jedním z nejprodávanějších autorů cestopisných knih v Česku. „Princ Ládík k nám dorazí už počtvrté. Předpokládám, že bude opět vyprodáno, protože jeho přednášky jsou vtipné a originální,“ připomněl Navrátil.
Pozvání do šumperského kina přijal také Marek Jelínek, který na koloběžce během sedmi měsíců projel napříč Asií. Jeho cesta začala v Indii a vedla přes Himaláj v Nepálu, kde se na koloběžce vyšplhal až k Annapurně do výšky 3590 metrů. Následovala cesta přes Bangladéš a celou jihovýchodní Asii. „Po 7850 kilometrech a sedmi měsících naprosté samoty jsem cestu ukončil na konci Asie v Singapuru,“ doplnil Marek Jelínek, který vystoupí v Šumperku 18. března.
Cestopisy v Oku začínají vždy v 19 hodin. Vstupenky jsou k mání v pokladně kina nebo na Kinosumperk.cz.


Foto: Kinosumperk.cz

Motorkářka Dominika Gawliczková bude vyprávět o své cestě Jižní Amerikou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.