KULTURA

Ojedinělé dámské trio zazpívá známé melodie

13. září 2017, 09:00, Jan Navrátil
Ojedinělé dámské trio zazpívá známé melodie Šumperk - Tři pěvecké divy, a přeci každá jiná. Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň Andrey Kalivodové, Terezy Mátlové a Pavlíny Senić zazní ve velkém sále Domu kultury Šumperk v pátek 15. září. Posluchači se mohou těšit na muzikálové a operetní melodie za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové.

 „Posluchači uslyší speciální koncertní program, který vznikl u příležitosti 300. výročí narození Marie Terezie, české a uherské královny a rakouské vévodkyně, která byla velkou milovnicí umění a za jejíž vlády se kromě řady reforem rozvíjel i kulturní život,“ uvedla produkční DK Michaela Horáková.
„Umělkyně, jejichž působení je spojeno se scénou Národního divadla či státní opery, se představí nejen společně, ale i v sólových skladbách. Každá tak publiku předvede svůj hlasový rejstřík, což bezesporu přispěje k pestrosti dramaturgie večera,“ dodala Horáková.
Jediné dámské operní trio v Čechách, které si říká Opera Divas, vzniklo v roce 2015. Tehdy umělkyně kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly kladnou odezvu diváků a kritiky. Proto se rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat.
V Šumperku uvedou skladby Hallelujah, O sole mio, Funiculi Funicula, dále úryvky z operet Hraběnka Marica, Netopýr, Čardášová princezna, Netopýr nebo z muzikálů Cats, Phantom Opery, West Side Story či My Fair Lady.

Tři úspěšné kariéry

Sopranistka Pavlína Senić má díky jižanským kořenům nezaměnitelnou barvu hlasu. Vystudovala Hudební akademii múzických umění v Praze, kde obdržela stipendium na londýnské Akademii Guildhall School of Music. Pro svou všestrannost je často obsazována nejen do operet ve Státní opeře Praha. Je ale také vyhledávanou pěvkyní státních hymen.
Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka, absolventka pražské HAMU a vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu. Účinkuje nejen v Národním divadle v Praze, ale i na světových hudebních scénách.
Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová již v dobách svých studií na HAMU začala hostovat a spolupracovat s našimi předními operními divadelními scénami. Její koncerty slyšeli hudební fanoušci po celé Evropě, v Americe, Japonsku i dalších zemích.
Dámské operní trio představí krásu klasických skladeb už tento pátek v šumperském kulturáku od sedmi večer. Vstupné se pohybuje od 190 do 270 korun podle pásma sedadel v hledišti.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).