SPORT

Sjezdaři uzavřeli úspěšnou sezónu

26. června 2013, 07:33, redakce, mošo
Sjezdaři uzavřeli úspěšnou sezónu Karlov pod Pradědem – Vyhodnocení letošního ročníku Jesenického poháru kategorie přípravky a předžactva ve sjezdovém lyžování proběhlo 2. června v Karlově pod Pradědem. Skupina mladých sjezdařů SKI Klubu Šumperk tak uzavřela úspěšnou sezónu.
„Díky technickému sněhu na svazích v blízkém okolí a zázemí na domovském Červenohorském Sedle se dařilo trénovat na sněhu alespoň čtyřikrát týdně, a to prakticky bez absence ve školní docházce. To se odrazilo ve výsledcích," uvedl trenér Vítězslav Peterka. Družstvo výrazným bodovým rozdílem zvítězilo v Jesenickém poháru před TC Praděd a SKG Vrbno. V jednotlivcích ve svých věkových kategoriích zvítězila Vendula Hejtmánková, Matěj Bank obsadil druhé místo, Petra Nováková třetí, Nikola Křenková čtvrté, Michaela Mazáková a Jakub Babor páté a Jan Mazák šesté místo. Bodovali také Michal Kunert, David Novák, Jirka Březina, Ema Kotzmannová, Ema Banková a Štěpán Hejtmánek. Do hodnocení se přitom dostalo 130 závodníků z 29 klubů.

Výborných výsledků v prestižním seriálu Madeja CUP dosáhla Nikola Křenková svým celkovým vítězstvím, Matěj Bank třetím místem. Zmíněná sjezdařka navíc vyhrála seriál Poháru Orlických hor. Absolutní vítězkou prestižního závodu O velikonoční vajíčko na Pradědu se stala Vendula Hejtmánková, v dalších kategoriích zvítězili Matěj Bank a Petra Nováková. Přeborníky Olomouckého kraje se stali Bank a Křenková, Hejtmánková a Nováková skončily druhé, třetí pak Mazáková a Kunert.

Jmenovaní sportovci od šesti do jedenácti let stanuli celkem devětatřicetkrát na stupních vítězů v dílčích závodech, z toho čtrnáctkrát jako vítězové. „Technicky i výkonnostně se většina z nich výrazně zlepšila. Myslím si, že můžeme navázat na úspěšná léta sjezdového lyžování Šumperka reprezentovaného Ondrou Bankem, Martinem Vráblíkem, sourozenci Kotzmannovými, Kupcovými, Petrem Poláchem, Evou Peterkovou, Nicol Hanákovou a dalšími. Musím ocenit příkladnou spolupráci s rodiči svěřenců i sponzory a hlavně dobré a stále se zlepšující technické zázemí mateřského SKI Klubu Šumperk," uvedl Peterka. foto: SKI Klub Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.6.2013 20:35
Titulek: Bez titulku
Autor: Hanka
130
140
Všem velká gratulace, SKOL
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).