ZPRÁVY

Oheň zachvátil dílnu, hasiče přivolal všímavý svědek

17. prosince 2013, 08:50, Jaroslav Kropáč
Oheň zachvátil dílnu, hasiče přivolal všímavý svědek Velké Losiny - Díky Petru Termerovi nelehla truhlářská dílna ve Velkých Losinách popelem. Stavení zachvátil ve čtvrtek 12. prosince požár, který jmenovaný muž zpozoroval a okamžitě upozornil hasiče.

„Viděl jsem, jak se z baráku valí kouř. Nejprve jsem se pokoušel na někoho dobouchat, ale když nikdo neotvíral, bylo mi jasné, že nejsou doma a že je zle. Hned jsem volal hasiče, kteří byli na místě během několika minut. Jako první přijeli zdejší dobrovolníci. Nebýt jich, lehlo by to celé popelem,“ popisuje dramatickou situaci Petr Termer. Na místo zásahu postupně dorazily hned tři požární jednotky. „Uvnitř bylo v době vzniku požáru zaparkováno osobní vozidlo, které vytáhli ven sousedé. Hasiči odpojili přívod elektrické energie a začali lokalizovat požár. Oheň způsobil škodu za 150 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Plameny naštěstí nikoho nezranily, podle neoficiálních informací však na místě zemřel pes, který se zřejmě otrávil kouřem. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci.

Požárů přibývá

V průběhu dvou prvních prosincových týdnů jde již o třetí požár, který museli hasiči na Šumpersku likvidovat. V pondělí 2. prosince explodoval kotel v rodinném domě v Lošticích, plameny tam naštěstí nezpůsobily větší škodu a nikoho nezranily. Hned 4. prosince zničil oheň menší dřevěnou chatku v Rapotíně. Objekt lehl popelem během několika minut, hasiči neměli šanci cokoli zachránit. „Příčinou vzniku požáru byla stanovena nedbalost či úmysl neznámé osoby,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.


Foto: Petr Termer

Autentická fotografie našeho čtenáře znázorňuje hořící dílnu těsně poté, co na místo dorazili první hasiči.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.