ZPRÁVY

Oheň zachvátil dílnu, hasiče přivolal všímavý svědek

17. prosince 2013, 08:50, Jaroslav Kropáč
Oheň zachvátil dílnu, hasiče přivolal všímavý svědek Velké Losiny - Díky Petru Termerovi nelehla truhlářská dílna ve Velkých Losinách popelem. Stavení zachvátil ve čtvrtek 12. prosince požár, který jmenovaný muž zpozoroval a okamžitě upozornil hasiče.

„Viděl jsem, jak se z baráku valí kouř. Nejprve jsem se pokoušel na někoho dobouchat, ale když nikdo neotvíral, bylo mi jasné, že nejsou doma a že je zle. Hned jsem volal hasiče, kteří byli na místě během několika minut. Jako první přijeli zdejší dobrovolníci. Nebýt jich, lehlo by to celé popelem,“ popisuje dramatickou situaci Petr Termer. Na místo zásahu postupně dorazily hned tři požární jednotky. „Uvnitř bylo v době vzniku požáru zaparkováno osobní vozidlo, které vytáhli ven sousedé. Hasiči odpojili přívod elektrické energie a začali lokalizovat požár. Oheň způsobil škodu za 150 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková. Plameny naštěstí nikoho nezranily, podle neoficiálních informací však na místě zemřel pes, který se zřejmě otrávil kouřem. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci.

Požárů přibývá

V průběhu dvou prvních prosincových týdnů jde již o třetí požár, který museli hasiči na Šumpersku likvidovat. V pondělí 2. prosince explodoval kotel v rodinném domě v Lošticích, plameny tam naštěstí nezpůsobily větší škodu a nikoho nezranily. Hned 4. prosince zničil oheň menší dřevěnou chatku v Rapotíně. Objekt lehl popelem během několika minut, hasiči neměli šanci cokoli zachránit. „Příčinou vzniku požáru byla stanovena nedbalost či úmysl neznámé osoby,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.


Foto: Petr Termer

Autentická fotografie našeho čtenáře znázorňuje hořící dílnu těsně poté, co na místo dorazili první hasiči.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.