ZPRÁVY

Oheň připravil lidi o střechu nad hlavou

4. listopadu 2013, 23:00, Jaroslav Kropáč
Oheň připravil lidi o střechu nad hlavou Vikýřovice - Rčení o tom, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, se do puntíku vyplnilo v sobotu 2. listopadu ve Vikýřovicích. Střechu staršího rodinného domku tam zachvátil požár, který se hasičům podařilo dostat pod kontrolu až po téměř hodině boje. Plameny způsobily statisícovou škodu, nikdo naštěstí nepřišel o život.

„V době příjezdu našich jednotek už byla ohněm zasažena střecha a část přízemí. V domě se navíc nacházely plynové láhve, které jsme museli okamžitě vynést ven mimo dosah ohně a žáru,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Vladimíra Hacsiková. Do akce vyslalo operační středisko profesionální hasiče ze Šumperka a dobrovolníky z Temenice, Nového Malína a Vikýřovic. „Požár byl nahlášen ve 14:23, pod kontrolu se jej podařilo dostat o čtvrt na čtyři. Na místo byla mimo jiné povolána také výšková technika,“ dodává mluvčí.

Škoda: 800 tisíc korun

Navzdory veškeré snaze hasičů zničil oheň prakticky celou střechu a značně poškodil i přízemní prostory. Dílčích úspěchů ale zasahující jednotky dosáhly. „Požár se nerozšířil na přilehlé objekty a současně nedošlo k žádnému zranění civilních osob ani hasičů,“ uvedla Hacsiková. Co bylo příčinou zkázy teď zjišťují požární vyšetřovatelé.


Foto: HZS Olomouckého kraje


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.