SPORT

Odvolaná branka stála Draky málem zápas

15. prosince 2012, 20:34, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Most je pro šumperské hokejisty zakletým soupeřem. Ani tentokrát nedokázali Draci vyhrát v základní hrací době, ale triumfovali alespoň díky vítěznému nájezdu Jakuba Hulvy. Utkání hrubě ovlivnila chyba rozhodčích na konci první třetiny, jejímž výsledkem byl odvolaný šumperský gól.
Také v posledním domácím utkání před Vánoci se s Mostem svěřenci Radka Kučery trápili. Velmi špatné utkání z obou stran ještě korunovala svým výkonem trojice sudích v čele s nechvalně proslulým Kubičíkem, který letos už několikrát pocuchal nervové soustavy šumperských hokejistů i fanoušků.

V první třetině to však taková hrůza nebyla. Šumperk měl utkání pevně v rukou a jen díky zásahům Volkeho Most rychle neprohrával. Až ve 13. minutě zužitkoval bušení na mosteckou bránu Hlinka, který dorazil Pastorův pokus v přesilovce. O dvě minuty později odehrála výborné střídání čtvrtá formace domácích a odměnou jí byl gól díky pohotové střele nového muže v dračím dresu Radka Meidla - 2:0. V poslední minutě přišel zřejmě nejdůležitější moment utkání. Šumperk hrál nepochybně v šesti hráčích, avšak i přes hlasité protesty hostů sudí zůstali klidní. Deset sekund před koncem dostal puk do jízdy Červenka a krásným blafákem překonal Volkeho. Následovala velice dlouhá diskuze rozhodčích s mosteckými hráči reklamujících předchozí přestupek Draků. Hlavní arbitr Kubičík vypadal rozhodnutý nepřipustit dohady, ale naléhání zkušeného obránce Mostu Hranáče bylo zřejmě silnější, přičemž podle všeho jeden z dvojice čárových rozhodčích Jureček - Rychlý podlehl a přiznal svoji chybu. Za obrovské nevole všech domácích byla branka odvolána, čas posunut o půl minuty zpět a Šumperk vyloučen. Na otázku, proč rozhodčí nepískali hned, ale až po nátlaku hostů, odpověď nenalezl nikdo. Následkem tohoto momentu se z utkání po stránce pravidel stala doslova holomajzna, do níž se zamotala celá trojice v pruhovaném.

Od druhé třetiny to však nebyla jen bída ze strany rozhodčích. Na hokejky domácích se vkradla nervozita, zatímco Most trpělivě číhal na chyby a sám nepředvedl zhola nic. Snížení nabídli hostům Draci sami chybou za brankou v úvodu druhé části a Heřman trestal - 2:1. Druhá část potom byla festivalem šumperských chyb, úniků mosteckých a jejich tragického zakončení, ovšem velké šance měli i Draci. Ve 34. minutě nakonec přece jen Vrdlovec protlačil puk s pomocí obránce do branky a bylo to 3:1. Jenže následovala další chyba, další únik a Frolík znovu snížil.
Ve třetí třetině už Šumperk bránil o něco lépe. Přesto byli domácí ve velké křeči a v 54. minutě překonal jinak skvěle chytajícího Štůralu z dorážky Heřman. Domácí darovali Mostu bod sami svým nedůrazem a lacinými chybami. 

Naštěstí, po prodloužení se našel mezi šesti střelci jediný úspěšný a byl jím šumperský Jakub Hulva, jenž rozhodl o bodu navíc pro Draky. 

Velmi rozpačitý zápas tak šumperští hráči dovedli alespoň k výhře po nájezdech. Most jen čekal a díky svému specifickému stylu a chybám domácích se dočkal bodu. Doma se už letos Draci do Vánoc nepředstaví. Následovat budou utkání v Litoměřicích a v Hradci Králové. 27. prosince přijedou na Tyršův stadion Benátky.

 
Salith Šumperk - HC Most  4:3 po samostatných nájezdech


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2012 08:45
Titulek: a kde je duch fair play?
Autor: aNONYM
70
A to nikdo ze Šumperka nepřiznal očividné porušení pravidel jen tak z principu fair play? To se asi dnes v hokeji nenosí. Rozhodčí to neviděli, takže je to vlastně v pořádku. Ach jo...
Reagovat
Datum: 16.12.2012 13:04
Titulek: statistika
Autor: Tomáš 2
32
Ještě přidám svoji soukromou statistiku domácího mužstva:
-počet střel na bránu: 8
-počet střel mimo bránu: 326
-počet nepřesných přihrávek, ze kterých jel soupeř okamžitě do brejku: 18
-počet soubojů u mantinelu: 0
Doufám, že se na tomto zápase byli podívat všichni sponzoři!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.