Odvolaná branka stála Draky málem zápas

15. prosince 2012, 20:34, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Most je pro šumperské hokejisty zakletým soupeřem. Ani tentokrát nedokázali Draci vyhrát v základní hrací době, ale triumfovali alespoň díky vítěznému nájezdu Jakuba Hulvy. Utkání hrubě ovlivnila chyba rozhodčích na konci první třetiny, jejímž výsledkem byl odvolaný šumperský gól.
Také v posledním domácím utkání před Vánoci se s Mostem svěřenci Radka Kučery trápili. Velmi špatné utkání z obou stran ještě korunovala svým výkonem trojice sudích v čele s nechvalně proslulým Kubičíkem, který letos už několikrát pocuchal nervové soustavy šumperských hokejistů i fanoušků.

V první třetině to však taková hrůza nebyla. Šumperk měl utkání pevně v rukou a jen díky zásahům Volkeho Most rychle neprohrával. Až ve 13. minutě zužitkoval bušení na mosteckou bránu Hlinka, který dorazil Pastorův pokus v přesilovce. O dvě minuty později odehrála výborné střídání čtvrtá formace domácích a odměnou jí byl gól díky pohotové střele nového muže v dračím dresu Radka Meidla - 2:0. V poslední minutě přišel zřejmě nejdůležitější moment utkání. Šumperk hrál nepochybně v šesti hráčích, avšak i přes hlasité protesty hostů sudí zůstali klidní. Deset sekund před koncem dostal puk do jízdy Červenka a krásným blafákem překonal Volkeho. Následovala velice dlouhá diskuze rozhodčích s mosteckými hráči reklamujících předchozí přestupek Draků. Hlavní arbitr Kubičík vypadal rozhodnutý nepřipustit dohady, ale naléhání zkušeného obránce Mostu Hranáče bylo zřejmě silnější, přičemž podle všeho jeden z dvojice čárových rozhodčích Jureček - Rychlý podlehl a přiznal svoji chybu. Za obrovské nevole všech domácích byla branka odvolána, čas posunut o půl minuty zpět a Šumperk vyloučen. Na otázku, proč rozhodčí nepískali hned, ale až po nátlaku hostů, odpověď nenalezl nikdo. Následkem tohoto momentu se z utkání po stránce pravidel stala doslova holomajzna, do níž se zamotala celá trojice v pruhovaném.

Od druhé třetiny to však nebyla jen bída ze strany rozhodčích. Na hokejky domácích se vkradla nervozita, zatímco Most trpělivě číhal na chyby a sám nepředvedl zhola nic. Snížení nabídli hostům Draci sami chybou za brankou v úvodu druhé části a Heřman trestal - 2:1. Druhá část potom byla festivalem šumperských chyb, úniků mosteckých a jejich tragického zakončení, ovšem velké šance měli i Draci. Ve 34. minutě nakonec přece jen Vrdlovec protlačil puk s pomocí obránce do branky a bylo to 3:1. Jenže následovala další chyba, další únik a Frolík znovu snížil.
Ve třetí třetině už Šumperk bránil o něco lépe. Přesto byli domácí ve velké křeči a v 54. minutě překonal jinak skvěle chytajícího Štůralu z dorážky Heřman. Domácí darovali Mostu bod sami svým nedůrazem a lacinými chybami.

Naštěstí, po prodloužení se našel mezi šesti střelci jediný úspěšný a byl jím šumperský Jakub Hulva, jenž rozhodl o bodu navíc pro Draky.

Velmi rozpačitý zápas tak šumperští hráči dovedli alespoň k výhře po nájezdech. Most jen čekal a díky svému specifickému stylu a chybám domácích se dočkal bodu. Doma se už letos Draci do Vánoc nepředstaví. Následovat budou utkání v Litoměřicích a v Hradci Králové. 27. prosince přijedou na Tyršův stadion Benátky.

Salith Šumperk - HC Most  4:3 po samostatných nájezdech

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.12.2012 08:45
Titulek: a kde je duch fair play?
Autor: aNONYM
45
A to nikdo ze Šumperka nepřiznal očividné porušení pravidel jen tak z principu fair play? To se asi dnes v hokeji nenosí. Rozhodčí to neviděli, takže je to vlastně v pořádku. Ach jo...
-počet soubojů u mantinelu: 0
Doufám, že se na tomto zápase byli podívat všichni sponzoři!!!
Reagovat

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.