ZPRAVODAJSTVÍ

Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky

28. května 2017, 19:00, redakce
Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky Šumperk - Do Základní a střední školy Pomněnka o.p.s. doputovaly dřevěné hračky a učební pomůcky, které vyrobili odsouzení v rámci pracovní terapie Specializovaného oddělení pro výkon trestu odsouzených s poruchou duševní a poruchou chování Věznice Mírov.

 Děti se tak potěšily více než sedmdesáti hračkami (puzzle, hlavolamy, skládačky apod.), které využijí při výuce i ve volných chvílích. Výroba hraček probíhá v malé truhlářské dílně specializovaného oddělení a má dlouholetou tradici. Cílem této aktivity je poskytnout odsouzeným lidem příležitost smysluplně strávit čas a naučit je novým dovednostem, které mohou být užitečné při hledání pracovního uplatnění na svobodě. Rovněž si tato aktivita klade za cíl posílit pracovní návyky a připravit odsouzené na jejich propuštění na svobodu. Vzhledem k omezeným prostorám jsou do výroby hraček zapojeni tři až čtyři odsouzení, kteří jsou vybíráni na základě talentu, zručnosti, citu pro práci se dřevem a daru fantazie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.5.2017 19:41
Titulek: no toto
Autor: aNONYM
116
140
Pěkné hračky dělají krimoši, to uznám.
Reagovat
Datum: 31.5.2017 08:08
Titulek: šikovnost
Autor: jan
134
No vidíš Anonyme jak jsou šikovní!Ty jsi na TO levý!
Reagovat
Datum: 31.5.2017 09:31
Titulek: Re: šikovnost
Autor: aNONYM
47
Jene, ty ses po půl roce naučil používat tlačítko Reagovat? Tak to velká gratulace a myslím to upřímně! Jinak máš pravdu, my leváci jsme kreativci, tedy spíš tu hračku vymyslíme než vyrobíme.
Reagovat