ZPRAVODAJSTVÍ

Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky

28. května 2017, 19:00, redakce
Odsouzení vyrobili hračky pro děti z Pomněnky Šumperk - Do Základní a střední školy Pomněnka o.p.s. doputovaly dřevěné hračky a učební pomůcky, které vyrobili odsouzení v rámci pracovní terapie Specializovaného oddělení pro výkon trestu odsouzených s poruchou duševní a poruchou chování Věznice Mírov.

 Děti se tak potěšily více než sedmdesáti hračkami (puzzle, hlavolamy, skládačky apod.), které využijí při výuce i ve volných chvílích. Výroba hraček probíhá v malé truhlářské dílně specializovaného oddělení a má dlouholetou tradici. Cílem této aktivity je poskytnout odsouzeným lidem příležitost smysluplně strávit čas a naučit je novým dovednostem, které mohou být užitečné při hledání pracovního uplatnění na svobodě. Rovněž si tato aktivita klade za cíl posílit pracovní návyky a připravit odsouzené na jejich propuštění na svobodu. Vzhledem k omezeným prostorám jsou do výroby hraček zapojeni tři až čtyři odsouzení, kteří jsou vybíráni na základě talentu, zručnosti, citu pro práci se dřevem a daru fantazie.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.5.2017 19:41
Titulek: no toto
Autor: aNONYM
18
Pěkné hračky dělají krimoši, to uznám.
Reagovat
Datum: 31.5.2017 08:08
Titulek: šikovnost
Autor: jan
29
No vidíš Anonyme jak jsou šikovní!Ty jsi na TO levý!
Reagovat
Datum: 31.5.2017 09:31
Titulek: Re: šikovnost
Autor: aNONYM
19
Jene, ty ses po půl roce naučil používat tlačítko Reagovat? Tak to velká gratulace a myslím to upřímně! Jinak máš pravdu, my leváci jsme kreativci, tedy spíš tu hračku vymyslíme než vyrobíme.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).