ZPRÁVY

Odškodnění nebude!

9. června 2015, 14:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Podobně jako před časem v Šumperku i v Mohelnici teď někteří podnikatelé požadují po městu, aby jim kompenzovalo ztráty způsobené uzavřenými ulicemi. V Mohelnici v současné době pracuje společnost VHZ na rekonstrukci kanalizace a několik dalších firem zajišťuje stavební úpravy v centru města. Dopravních uzavírek je požehnaně.

 „Bohužel nevím, jak by ty akce šly koordinovat lépe. Všechno to jsou stavby ve veřejném zájmu. O nějakých kompenzacích pro pár podnikatelů, kterým vadí, neuvažujeme,“ řekl Týdnu starosta města Pavel Kuba. Mohelnice letos zažívá největší stavební ruch za posledních několik desítek let. Náklady na investiční akce jdou do stovek miliónů korun.
Podnikatelé, do jejichž provozoven se lidé nedostanou buď vůbec, nebo jen s obtížemi, jsou ze situace zoufalí. „Už když se dělala rekonstrukce hlavního náměstí, tak nám město slibovalo, že nás nějak kompenzovat bude. Teď se děje to samé a zase nám ztráty nikdo nenahradí,“ zlobí se majitelka jednoho z obchodů blízko centra města.

V Zábřeze klid

Zatím posledním větším městem, kde se podnikatelé proti mimořádně velkému stavebnímu ruchu nebouří, zůstává Zábřeh. „Lidé si stěžují hlavně na prašnost a hluk, že by ale sepisovali nějaké petice a požadovali po městu odškodnění za uzavření ulic, to se naštěstí neděje,“ tvrdí starosta Zábřeha František John.
V Šumperku trápí řidiče opakovaná uzavírka Temenické ulice. Jedna z nejdůležitějších dopravních tepen ve městě je neprůjezdná bezmála rok! Řidiči tak musí podstupovat několikakilometrovou objížďku. „Nepřejte si vědět, kolik jsem už takhle za rok projel benzínu,“ rozčiluje se Luboš Nejedlý z Temenice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.6.2015 14:48
Titulek: Jako Babiš
Autor: Marek H.
157
O nějakých kompenzacích pro pár podnikatelů, kterým vadí, neuvažujeme.
Stejný jako Babiš.Já mám miliony, oni ať si poradí jak chcou.Bylo přeci dost dlouho zhasnuto.
Reagovat
Datum: 10.6.2015 09:20
Titulek: Re: Jako Babiš - Kutal
Autor: Anonym
182
102
Az vyplavou na povrch vsechny spiny co jich nadelal...mozna budou lidi zirat za jake penize si kampani koupil jejich hlas...
Reagovat
Datum: 10.6.2015 10:34
Titulek: Re: Jako Babiš
Autor: Nagyová-Nečasová
156
Z vůle lidu král řekl NEUVAŽUJEME a tak to prostě bude, tečka!
Reagovat
Datum: 10.6.2015 08:07
Titulek: Kuba se vybarvuje
Autor: Mohelničák
143
100
Starostovi Kubovi zachutnala moc. Je stejný jako jeho předchůdci. Před volbami miláček a beránek, nyní se ukazuje jak mu na lidech záleží. Ať žije Mohelnická demokracie!!!!!!
Reagovat
Datum: 10.6.2015 09:23
Titulek: Re: Kuba se vybarvuje
Autor: Anonym
159
Mohelnicka absolutokracie. Navratila se uspesne zbavili...az zacne brblat Danek tak ho taky odstavi. Mesto bude firma. Oligarchove vladnou! Za penize v Praze dum. V Mohelnici vsecko!
Reagovat
Datum: 11.6.2015 21:57
Titulek: Re: Kuba se vybarvuje
Autor: Dana
136
Stejně je divné, že paní Hamplova nějak dlouho mlčí. To samé paní Jeřábkova. Žádný komentář. Nevěřím, že by Kubu nesledovaly. Možná to mapují a vyčkávají, az budou mít dostatek materiálu. Pak IMPERIUM VRÁTÍ ÚDER.
Reagovat
Datum: 11.6.2015 10:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
152
Kuba strasnlive prahne po uznani. Zatim jen vytezil prachy v divokych devadesatkach a nejak je rozmnozuje... Ovsem aroganci a sobectvim si uznani lidi neziska.
Reagovat
Datum: 11.6.2015 13:07
Titulek: Máte mohelničáci co jste chtěli.
Autor: Anonym Mohelnický
128
102
Jsou v zastupitelstvu i slušní lidé. Ale udělali ze sebe pacholky, služebníčky, zkrátka blbce pro někoho. Zkušenost v komunální politice mají nulovou a této nezkušenosti někdo pěkně zneužívá.Mpžná už jim to dochází, ale jsou pořád připrdění. A dělat něco pro pár podnikatelů, čili dva??????? je pohrdání a ponižování mohel. obyvateli.Vše se dá řešit, JEN CHTĚT. Radní, proberte se!!!!!!!
Reagovat
Datum: 11.6.2015 21:52
Titulek: Re: Máte mohelničáci co jste chtěli.
Autor: Dana
126
115
Lidé, co si myslí, že mají patent na rozum, chybu nikdy nepřiznají. Budou si namlouvat, že to dělají správně. Probudí se, az bude pozdě.
Reagovat
Datum: 11.6.2015 23:21
Titulek: Re: Máte mohelničáci co jste chtěli.
Autor: Dana
124
Lidé, co si myslí, že mají patent na rozum, chybu nikdy nepřiznají. Budou si namlouvat, že to dělají správně. Probudí se, az bude pozdě.
Reagovat
Datum: 14.6.2015 11:26
Titulek: Re: Máte mohelničáci co jste chtěli.
Autor: Jiří M.
164
Tak si tu koalici vyjmenujme a popišme : Konečný - neměl by mít zapotřebí se ztrapňovat; Heidenreich - potřebuje prachy na fotbal, postup něco stál...; Junek - všehoschopný a zároveň neschopný noshled nejprve Kavříka a teď Kuby, kterého strach o korýtko donutil spoluvytvořit podvod zvaný Mohelnická demokracie; Ruprecht a Ernekr - při vší úctě, bez šance pochopit, o co tu jde; Přidal a Jakubec - snad už začínají chápat, jelikož nejsou hloupí,že je něco špatně,; Kubíčková - je velký rozdíl být úřednicí v bance a nebo ekonomicky vést město, navíc pod takovým šéfem + vedoucí ekonomického odboru; Daněk, Dedík a Večerka - ani jeden není (nemůžou snad být) tak hloupí, aby těm manipulačním výmyslům starosty věřili; Kubíček - snad se ten náš mohelnický Schwarzenberg probere ze svých science fiction a pochopí, že tudy
cesta nevede a poslední Bartoš - to ani nevím (že by neviditelný zastupitel?), kdo to je, tak by se mohl uvést tím, že se ukáže občanům jako člověk s vlastním názorem na dění ve městě... Kuba - za všechny problémy může Miketa, Klemš, Kavřík, a snad i Prokop a Kopřiva, z dalších nově Navrátil a prostě každý, kdo si dovolí mít jiný názor. Nově už neříká já, ale my si myslíme, my plánujeme, my bychom chtěli, což znamená: "My, jeho blahorodí Pavel Kuba první, z vůle nevelkého množství podvedeného lidu mohelnického zvolen neomezeným vládcem všech investic." Však on to, až se to zhroutí, někdo (mohelnický občan) zaplatí.. :-(
Reagovat
Datum: 13.6.2015 17:25
Titulek: Lidi co se divíte...
Autor: TT
135
...vždyť je to všude stejný. To stejný předváděla Pichová ve Starým Městě.
Reagovat
Datum: 22.6.2015 18:39
Titulek: Veřejný zájem...
Autor: Jiří M.
153
Jediné, co je v Mohelnici ve veřejném zájmu, tak jedině to, aby Kuba už co nejdřív táhnul do...zpátky do neveřejného života. V Mohelnici se ještě dlouho bude napravovat, co on nezvládnul. Megaloman...
Reagovat
Datum: 23.6.2015 23:38
Titulek: Nezávislí vyčkávají
Autor: Jarda
135
Často lze vidět Nezávislé na golfu v parku, s jejich šéfkou Hamplovou. Evidentně jsou v pohodě a pokud je co slyšet, tak slova Hamplové NESPĚCHEJTE, vyčkávejte, náš čas přijde. Obecně se ví, že Nezávislí se rozhodli nepřijat žádné funkce v tomto období, když s nimi po volbách nikdo nejednal,a znalci poměrů čekají frontální nástup v roce 2016. To už bude současná koalie v rozkladu, a Nezávslí chtějí vyvinout tlak na nové volby. Ví to všichni v jejich okolí, že už nechtějí bojovat bitvy, ale chtěj nakonec vyhrát válku na nestabilitě sučasné vládnoucí skupiny.
Reagovat
Datum: 25.6.2015 09:36
Titulek: Re: Nezávislí vyčkávají
Autor: Petr Meč
140
Nezávislí? Já bych spíše řekl Neviditelní. Tak lze charakterizovat toto hnutí v současném volebním období. Vždyť pan Hanák jen přitakává starostovi. To je opozice?
Reagovat
Datum: 27.6.2015 13:06
Titulek: Re: Nezávislí vyčkávají
Autor: Pavla
106
Žádná změna nebude. Kuba tam vydrží několik volebních období. Hamplová už je mimo hru. Žádného konkurenta Kubu nevidím.
Reagovat
Datum: 28.6.2015 14:03
Titulek: Re: Nezávislí vyčkávají
Autor: Dagmar Honsová
124
Já bych tu předpověď spíš viděla tak, že se možná dočkáme toho, jak pan Kuba vydrží nějaké volební období úplně v jiném státním zařízení, než na radnici v Mohelnici. Ty výmluvy, že já nic, to oni, až si Mohelnice bude muset chtě nechtě vzít na všechny rozjeté a finančně nezajištěné investiční akce úvěr, kterým město zadluží víc než Kavřík, to mu někdo někdy pořádně spočítá.
Reagovat
Datum: 24.6.2015 17:06
Titulek: povědomá situace
Autor: tvoja matka
92
napadá mě analogie, jak se slézali náckové před válkou, jak za to adolfa zabásli za spiknutí...:C
a jak to nakonec dopadlo
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).